Українське національне надбання мандрує світом: у Нью-Йорку готували «амбасадорський» борщ

Українське національне надбання мандрує світом: у Нью-Йорку готували «амбасадорський» борщ

У понеділок у Нью-Йорку в торговельному центрі «Есекс-Маркетинг» дипломати у присутності ЗМІ варили «амбасадорський» борщ.

Про це передає кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку. Страву готували дві команди – українська та міжнародна.

Українська команда у складі генерального консула України у Нью-Йорку Олексія Голубова, почесного консула України в Пенсильванії, члена ради правління громадської організації «Разом» Ірини Мазур та представника Українського конгресового комітету, мешканця Нью-Йорка Андрія Добрянського приготувала борщ на основі бульйону з білих грибів з додаванням яблучного фрешу.

«Я спеціально приніс яблуко як символ міста Нью-Йорка, аби надати борщу місцевого колориту», - пояснив генконсул.

Міжнародна команда у складі постійного представника України при ООН Сергія Кислиці та постпреда Мальдівської Республіки Тільмізи Хусейн, зварила борщ із використанням копченого тунця. «Більшість мальдівських страв готуються з риби, тому я додала до української страви тунець, аби вона отримала мальдівський присмак», - розповідала пані Хусейн.

Читайте також: «Борщ - наш»: досьє приготування прямує до Парижа для внесення до спадщини ЮНЕСКО

За її словами, раніше вона не куштувала українського борщу, але страва, на її переконання, заслуговує міжнародного визнання.

Модерували захід український кухар Євген Клопотенко та шеф-кухар українського ресторану на Мангеттені «Веселка» Дмитро Марценюк.

Як пояснив Клопотенко, він прибув до Нью-Йорка для популяризації борщу у рамках заходів для внесення його до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО.

«Публічне приготування української національної дипломатами - важливий захід з підтримки борщу, - сказав він Укрінформу. – Ця страва – частина нашої національної культури. Більше того, борщ - це наша національна ідея, адже він об’єднує всіх українців світу, які можуть мати різні погляди».

Як повідомлялося, Клопотенко виступає ініціатором офіційного визнання борщу українською національною стравою.


"Я захотів популяризувати українську їжу у світі - я знайшов собі місце, яке можна зробити центром цієї місії. Щось типу закордонної бази. Там зосереджуються сили і звідти йде вся інформаційна павутина. Це Нью-Йорк. У Нью-Йорку є Dima Martseniuk, мій друг та шеф українського ресторануVeselka :: Beceлкa. І це настільки логічно - об'єднати зусилля, говорити про українську кухню разом і популяризувати її за кордоном.
Наступний логічний крок - зустрітися з українцями у Нью-Йорку. Бо саме вони є тією силою, яка допомагає і підтримує всі дії по виведенню української їжі на світову арену. І от вчора сталася ця зустріч. 60 людей, 2 години, ми говорили про українську кухню, як елемент національною ідентичності. Дякую всім, хто був, ви дуже круті. Дякую Razom for Ukraine за організацію.
А сьогодні я готував борщ з українськими та міжнародними дипломатами." -написав у своєму Фейсбук Євген.

Україна подала номінаційне досьє «Культура приготування українського борщу» для включення до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Раніше Експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України внесла український борщ до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Теги
Схожi
Принца Гаррі хочуть вигнати з Америки
Світ
Принца Гаррі хочуть вигнати з Америки
Розгнівані американці пропонують колишньому герцогу Сассекському «знайти собі іншу країну»...
На Галапагоських островах через ерозію впала Арка Дарвіна
Світ
На Галапагоських островах через ерозію впала Арка Дарвіна
На Галапагоських островах через природну ерозію впала Арка Дарвіна — одне з найпопулярніших в світі місць для дайверів...
Депутат-абориген в знак протесту влаштував у парламенті ритуальний танець (відео)
Світ
Депутат-абориген в знак протесту влаштував у парламенті ритуальний танець (відео)
Депутат-абориген Нової Зеландії висловив свою незгоду з іншими політиками традиційним для маорі чином: заспівав і станцював ритуальний танець гака...
У Туреччині зникла туристка з Одеси: рідні підозрюють викрадення
Світ
У Туреччині зникла туристка з Одеси: рідні підозрюють викрадення
У Туреччині шукають одеситку 42-річну Яну Кривошею...
США заявили про розміщення Росією озброєнь в окупованому Криму
Світ
США заявили про розміщення Росією озброєнь в окупованому Криму
Росія розмістила в окупованому Криму десантно-штурмові підрозділи, танки T-72Б3, 120-мм гаубиці та міномети, бронемашини та інше оснащення...