Ukrainian Short Films: з'явилась перша онлайн-бібліотека українських короткометражок

Ukrainian Short Films: з'явилась перша онлайн-бібліотека українських короткометражок

Із 24 серпня в Україні запрацювала база Ukrainian Short Films. Це перша масштабна онлайн-бібліотека українського короткометражного кіно від часу його виникнення до наших днів. Створенням бази займається громадська організація Wiz-Art за підтримки Українського культурного фонду.

Як розповіли 032.ua творці онлайн-бібліотеки, завдяки платформі сподіваються вивести українське короткометражне кіно у більш чіткий фокус міжнародних представників. Одна з цілей - це також збереження індустрії робіт українських режисерів від початку ХХ століття до сьогодні. База доступна українською та англійською (з початку вересня 2020-го) мовами, є пошук за тематичними фільтрами.

"Десятки й сотні українських короткометражних фільмів, що прогриміли на кінофестивалях, або розчинялися в небутті, або викладалися на YouTube, де також губилися і з часом зникали. Створення бази українського кіно покликане вирішити цю проблему", – розповів кінознавець та контент-менеджер Ukrainian Short Films, Олександр Телюк.

Українські режисери та режисерки можуть розміщувати безкоштовно свої фільми у базі. Можна також спілкуватися з кураторами щодо показів стрічок на міжнародних кіномайданчиках та фестивалях. Автори бази наголошують, що вона ніколи не буде комерційною, адже має важливу соціальну складову - поширювати і знайомити українців та світ із добрим та актуальним українським кіно. 

Зараз у базі є пів сотні фільмів, наповнення триває. На першому етапі роботи над базою проаналізували історію українського кіно та склали список українських короткометражних фільмів за всі часи. Далі відібрали фільми, які можуть бути цікавими для міжнародних кураторів, зараз ведуть переговори із . правовласниками фільмів щодо їх внесення до Ukrainian Short Films.

Для користування базою кінопрофесіоналам та критикам потрібно акредитуватися на платформі Big Short (bigshort.com.ua). Час очікування на розгляд заявки – 24 години. Сама база українських короткометражок доступна за посиланням.

Зі слів Олександра Телюка, під час створення бази, була проведена титанічна робота: промоніторили усі існуючі каталоги українського кіно - від списків кіностудій радянської доби до каталогів сучасних кінофесивалів. Зібрали перелік із майже 1600 фільмів, який можна вважати найбільш повним списком існуючого українського короткометражного кіно. До публікації відібрали фільми, які брали участь у кінофестивалях, а тепер тривають перемовини з режисерами та продюсерами щодо розміщення кіно на сайті.

"Попри те, що база є абсолютно некомерційною та вирішує в першу чергу освітні та архівні задачі, не всі режисери хотіли й могли розміщувати свої фільми в базі. Можливо, причина криється в недостатній консолідованості української кіноспільноти. Адже зараз ледь не кожен фестиваль створює окрему онлайн-платформу, не кажучи вже про українські онлайн-кінотеатри, які теж зараз хочуть мати ексклюзивні права на показ короткометражного кіно. Зіграв свою роль фактор літа як найбільш канікулярної частини року. Адже частина режисерів прямо просили повернутися до цього питання восени. Попри це дуже сподіваюся, що база буде рости і розвиватися", - зауважив Олександр Телюк.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу стане українка
Культура
Першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу стане українка
Українка Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу у німецькому Байройті за 145 років його існування...
Грузинська стрічка «Початок» тріумфує на кінофестивалі у Сан-Себастьяні в Іспанії
Культура
Грузинська стрічка «Початок» тріумфує на кінофестивалі у Сан-Себастьяні в Іспанії
«Початок» - це зворушлива історія про секту Свідків Єгови в ізольованому грузинському селі серед наслідків екстремістської атаки...
У Парижі пройшов перший всесвітній конкурс жінок-диригентів
Культура
У Парижі пройшов перший всесвітній конкурс жінок-диригентів
Перший Міжнародний конкурс жінок-диригентів «La Maestra» відбувся у Паризької філармонії з ініціативи засновниці Paris Mozart Orchestra диригентки Клер Жибо...
Україна обрала фільм, який відправиться на «Оскар»
Культура
Україна обрала фільм, який відправиться на «Оскар»
Всі ролі у фільмі виконали непрофесійні актори, серед яких справжній колишній розвідник, доброволець, волонтер і реальний парамедік...
В Україні з'явилася премія для перекладачів з української на мови світу
Культура
В Україні з'явилася премія для перекладачів з української на мови світу
Drahoman Prize відзначатимуть іноземних перекладачів, що популяризують українську літературу...