Українець створив сервіс прогнозу погоди, який cкачали вже понад 3 млн разів

Українець створив сервіс прогнозу погоди, який cкачали вже понад 3 млн разів

Український розробник Олексій Щасливий працював у IT-компанії MacPaw, а у вільний від роботи час створював додаток для прогнозу погоди. Створивши новий сервіс, розробник назвав його RainViewer (Споглядач Дощу). Додаток прогнозує опади на основі даних з метеорадарів з 90% точністю. RainViewer з початку роботи завантажили вже 3 млн разів. 

Олексій почав працювати над RainViewer ще в 2012 році. Перший пробний додаток показував дані з радара в Борисполі.

«На цьому все заглохло. Наступного разу я повернувся до додатка на iOS, коли придумав спосіб, як на карті одночасно показувати багато радарів», - розповідає розробник.

П'ять місяців Щасливий працював над додатком вечорами і ночами, після основної роботи в MacPaw. Перша повноцінна версія RainViewer для iOS з'явилася у 2014 році, в ній була карта з показаннями усіх радарів.

У перший день роботи додатку було зафіксоваео 250 завантажень, але наступні тижні їх кількість швидко знизилася до 10-20 на день. Це не завадило Олексію продовжувати роботу над вдосконаленням додатку у вільний від роботи час. Йому допомагала дружина, займалася маркетингом і просуванням у соціальних мережах, підтримкою і локалізацією сервісу.

За 9 місяців роботи в додатка з'явилися перші фанати: розробник почав отримувати по 1-2 листи у день з проханнями написати і Android-версію.

Через рік, у травні 2017 року, трапився переломний момент. Автор програми перевів її на 12 мов і в результаті побачив хороше зростання по завантаженнях і рекламних виплатах. Додаток вперше став приносити по $ 500 на місяць. У цей момент Олексій вирішив, що потрібно йти з основної роботи і по-повній займатися RainViewer.

Завантаження виросли до 1000-2000 у день, розробник серед знайомих знайшов тих, кому проєкт був цікавий: так за майже три роки команда виросла до 10 осіб.

За весь час роботи додаток завантажили понад 3 млн разів. Його встановлено на 700 000 пристроях, а активних користувачів в залежності від погоди - від 70 000 до 200 000.

30 червня 2020 вийшла друга версія програми - RainViewer 2. Вона дає щохвилинний прогноз погоди на 60 хвилин для всіх 90 країн, що підтримують сервіс.

«Найближчі конкуренти або працюють з 30-хвилинним інтервалом, або працюють тільки в США», - говорить розробник.

Для своїх прогнозів сервіс використовує систему PySTEPS, що забезпечує точність у 90%. Тільки за перший день запуску за даними магазинів App Store і Google Play у додатка з'явилося 20 000 нових користувачів. 

«Ми різко вистрілили в Саудівській Аравії в їх сезон дощів. Місцеві фотографи-ловці негоди були раді, що нарешті з'явився додаток, який на Google-картах показує, де найближчий град. Далі була Бразилія, з її післяобідніми зливами, а цієї весни і літа ми набрали популярності в Іспанії та Польщі», - розповідає Олексій.

У планах українця і далі розвивати проєкт, удосконалюючи можливості прогнозу погоди.

«Наша основна мета: навчити людей користуватися картами з метеорадарів, зробити їх доступними кожному, адже саме за цими даними можна реально зрозуміти: буде дощ в певній точці чи ні», - говорить автор проєкту.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Volvo створила симулятор водіння на основі технології змішаної реальності
Наука і технології
Volvo створила симулятор водіння на основі технології змішаної реальності
У компанії впевнені, що симулятор дозволить створити незліченну кількість сценаріїв і програти їх у цілковитій безпеці, не піддаючи ризику водія-тестувальника і не псуючи машини...
Хто є суперрозповсюджувачем коронавірусу, - учені
Наука і технології
Хто є суперрозповсюджувачем коронавірусу, - учені
Дослідники склали «автопортрет» та виділили кілька фізичних особливостей у тих, хто може більше за інших поширювати COVID-19...
У картин легендарного Леонардо да Вінчі виявили ДНК, - учені
Наука і технології
У картин легендарного Леонардо да Вінчі виявили ДНК, - учені
Учені досліджували мікробіом на картинах італійського художники і винахідника Леонардо да Вінчі...
Ілон Маск розповів, де на Марсі будуть жити перші колоністи
Наука і технології
Ілон Маск розповів, де на Марсі будуть жити перші колоністи
Засновник компаній SpaceX і Tesla розповів, що перші поселенці на Марсі будуть жити в будинках, схожих на скляні куполи...
Після 2000 років у Помпеї залишилися останки людей
Наука і технології
Після 2000 років у Помпеї залишилися останки людей
Розкопки в Чівіта-Джуліана, містечку в 700 метрах на північний захід від центру стародавніх Помпеїв, розпочалися ще у 2017 році...