[]

Українців Чехії закликали вказати національність під час перепису населення

Українців Чехії закликали  вказати національність під час перепису населення

Посольство України в Чехії разом з українськими діаспорними організаціями розпочало інформаційну кампанію, щоб переконати українців Чехії відзначити свою національність у весняному переписі населення та зазначати рідною мовою українську.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на інтерв’ю «Українському тижню» посола України в Чеській Республіці Євгена Перебийніса.

«Днями в Чехії розпочався перепис населення, який триватиме приблизно місяць, а результати ми дізнаємося десь під кінець року… Разом з українськими діаспорними організаціями ми розпочали інформаційну кампанію, щоб переконати українців реєструватися під час перепису саме як українці та зазначати українську як свою рідну мову. Це надзвичайно важливо, бо від цього залежатиме рівень подальшої підтримки чеською державою української меншини та українського шкільництва», – повідомив він.

За словами посла, українці – найбільша національна меншина в Чехії. За останніми статистичними даними, тут працює і проживає понад 160 тисяч громадян України. Плюс іще кілька десятків тисяч чеських громадян ідентифікують себе як українці.

Перебийніс висловив сподівання, що дані перепису населення дадуть можливість отримати точніші цифри про те, скільки ж насправді українців наразі проживає у Чехії.

Також посол повідомив, що чехи традиційно з пересторогою ставляться до мігрантів, але українців вони мігрантами практично не вважають, тому у Чехії сформувався загальносуспільний консенсус: що якщо вже іноземці мають тут працювати (а без іноземної робочої сили Чехія сьогодні ніяк не зможе обійтися), то це мають бути саме українці.

Водночас Перебийніс зауважив, що, з одного боку, приємно чути добрі слова про співвітчизників від багатьох чеських підприємців, які постійно хвалять українських працівників і наголошують, що без них чеська економіка просто зупинилася б. Але з іншого боку, дуже хотілося б, щоб наші працьовиті люди поверталися в Україну й відбудовували саме українську, а не чужу економіку.

«Переконаний, що рано чи пізно так і станеться. Маємо просто запропонувати їм адекватну альтернативу та конкурентні стимули», – наголосив він.

Раніше Український Дощ писав, що президент Чехії Мілош Земан почав пересуватися в інвалідному кріслі через невропатію ніг.

"Я вирішив пересісти на інвалідний візок, тому що не бачу в цьому нічого поганого", — говорить Земан.

Глава Чехії підтвердив, що стан його ніг є незадовільним. Земан буде пересуватися на візку і під час офіційних державних заходів. Він не виключив, що може назавжди залишитися в інвалідному кріслі.

[]
Теги
Схожi
У Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві Петру Зленку
Події
У Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві Петру Зленку
6 травня на фасаді будинку №38 по вул. Лужицькій у Празі встановили меморіальну табличку українському бібліографу, публіцисту та видавцеві, колишньому співробітнику празької Слов’янської бібліотеки Петру Зленку...
Український шеф-кухар отримав топову міжнародну кулінарну нагороду
Події
Український шеф-кухар отримав топову міжнародну кулінарну нагороду
Український шеф-кухар Юрій Ковриженко отримав звання Амбасадора смаку за глобальну гастрономію – топову офіційну нагороду для шеф-кухарів та інших суб'єктів...
Світовий Конґрес Українців привітав українців усього світу з Великоднем
Події
Світовий Конґрес Українців привітав українців усього світу з Великоднем
Світовий Конґрес Українців у ці святкові дні щиро вітає всіх українців і друзів України у всьому світі зі світлим святом Воскресіння Христового...
Українці Канади запрошують гостей на День вишиванки
Події
Українці Канади запрошують гостей на День вишиванки
Юний акордеоніст з Донеччини здобув перемогу на Міжнародному конкурсі в Америці
Події
Юний акордеоніст з Донеччини здобув перемогу на Міжнародному конкурсі в Америці
На Міжнародному конкурсі в США здобув перемогу й отримав звання чемпіона світу Іван Гомольський – юний акордеоніст із Донецької області...