[]

Українці заснували компанію з організації віртуальних боїв та будують арену у Лос-Анджелесі

Українці заснували компанію з організації віртуальних боїв та будують арену у Лос-Анджелесі

Кілька киян заснували успішну компанію WePlay з проведення віртуальних боїв і наразі будують арену для них в Лос-Анджелесі, адже переконані: на кіберспорт чекає велике майбутнє. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на розповідь Голосу Америки.

«Кіберспорт, або цифровий спорт. Dota, Counter-Strike, Fortnite - це не лише популярні відеоігри, це види новітнього спорту. Тут все як у футболі чи боксі: команда або ж індивідуальні кібергравці проходять виснажливі тренування, змагаються на арені за призи і плачуть від перемог чи поразок. За цим всім спостерігають мільйони глядачів онлайн», - йдеться у відео.

Звичайно, що під час пандемії кіберспорт набирає популярності ще стрімкіше. Компанії, які організовують і транслюють турніри е-спорту в Інтернеті, заробляють мільйони доларів на рекламі й змагаються за першість. 

Однією з них є українсько-американська компанія WePlay, засновники якої якої вже рік живуть між Києвом і Лос-Анджелесом.

«В кіберспорті ми маємо одну команду чи одного гравця, ми маємо другу команду і другого гравця, і задача – виграти у свого супротивника протягом матчу», - розповів співзасновник компанії WePlay Юрій Лазебніков.

Більшість переглядів відбувається онлайн, але для турнірів з кіберспорту будують справжні арени, де збираються команди та експерти, які в перерві коментують гру. Завдання WePlay – зробити ці перерви цікавими для глядачів.

«Більшість компаній, які зараз є в кіберспорті, є вихідцями з ігрової індустрії. Ми відрізняємось від них тим, що у нас в продакшені 90% - це люди з телебачення, кіно, театру», - розповів генеральний продюсер Максим Білогонов.

Наприклад, на міжнародному турнірі з Dota 2 в Буковелі українці запропонували поєднати гуцульську культуру і «Гаррі Поттера». Інший турнір Dota 2 провели у стилі грецьких богів тощо.

Зазначається, що кіберспорт став єдиним спортом, що не постраждав від пандемії. Навпаки, тепер компанія почала виробляти у 4 рази більше контенту. Навіть розширила свою географію – рік тому розпочала будівництво арени в Лос-Анджелесі.

«Америка – один з найбільших ринків світу, щодо кіберспорту ситуація аналогічна. Коли ми вибирали, як будемо розміщувати свої центральні офіси, логічно, що ми вибирали фінансові центри, я маю на увазі країни, в яких можлива в майбутньму прозора робота з точки зору інтересів інвестора», - розповів співзасновник компанії Олег Крот.

Засновники згадують, що все починалося з комп’ютерного клубу на Троєщині, де місцеві любителі відеоігор збиралися і влаштовували власні турніри.

«Завдяки орагнізаторським здібностям ми якось стали центром локального ком’юніті і потім змогли трансформувати це в бізнес», - розповів Крот.

Тепер з ними підписують контракти такі рекламодавці як Pepsi та McDonalds.

Самі ж засновники компанії кажуть - на кіберспорт чекає велике майбутнє.

Співзасновник компанії WePlay Юрій Лазебніков, попри те, що встиг побудувати успішний бізнес, досі грає у відеоігри. Щодо шкідливості геймерства Юрій вважає, що це не більше аніж забобон.

У найближчому майбутньму компанія збирається проводити турніри в Латинській Америці, Бразилії, Китаї та Австралії.

Зазначимо, що тим часом у міжнародному олімпійському комітеті ведуть дискусії, чи включати кіберігри до програми майбутніх Олімпійських ігор?

Раніше Український Дощ писав, що кіберспорт визнали офіційним видом спорту в Україні.

[]
Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Діаспора привітала Христю Фріланд з обранням «парламентарієм року» Канади
Події
Діаспора привітала Христю Фріланд з обранням «парламентарієм року» Канади
СКУ та КУК привітали віцепрем’єр-міністерку, міністерку фінансів Канади Христю Фріланд з обранням її парламентарієм року...
Українці Індії переклали всесвітньо відому колядку «Щедрик» мовою гінді
Події
Українці Індії переклали всесвітньо відому колядку «Щедрик» мовою гінді
Діаспоряни висловили надію, що індомовний «Щедрик» стане відправною точкою у пізнанні надзвичайно багатого історично-культурного надбання України...
У Туреччині провели різдвяну літургію українською мовою
Події
У Туреччині провели різдвяну літургію українською мовою
В храмі Святого Миколая на Фатіху, в Стамбулі, відбулася божественна літургія з нагоди Різдва Христового...
Єпископи УГКЦ у США засудили штурм Капітолію
Події
Єпископи УГКЦ у США засудили штурм Капітолію
Єпископи УГКЦ у США на чолі з митрополитом Борисом Ґудзяком засудили напад прихильників Трампа на Конгрес під час оголошення перемоги Джо Байдена на виборах президента...
Міжнародний кінофестиваль США відкриє українська драма
Події
Міжнародний кінофестиваль США відкриє українська драма
Світова прем'єра української спортивної драма «Пульс» відбудеться 29 січня 2021 року...