[]

Українці в Румунії влаштували свято української весільної пісні

Українці в Румунії влаштували свято української весільної пісні

Повідомлення про захід розміщено на сторінці Союзу українців Румунії (СУР) у Facebook.

"29 вересня 2019 року в селі Вишавська Долина Марамуреського повіту відбулося “Свято української весільної пісні”. Захід спрямований на просування та продовження українських весільних традицій, звичаїв та обрядів", - йдеться у дописі.

Розповідається, що фольклорні колективи зачаровували присутню публіку весільними піснями, коломийками, ліричними піснями, інструментальною музикою, традиційними українськими танцями і народними костюмами.

На влаштованій сцені під вільним небом виступили ансамбль "Молоді гуцули" з Вишавської Долини, змішаний хор, який діє при Марамуреській філії СУР-у, жіночий вокальний гурт "Рoнянські дівчата" з Вишньої Рони.

Свою творчість продемонстрували також чоловічий вокальний гурт "Голос Полонини" з Русь-Полян, гурт "Реметянка" з Реміт, гурт "Веселка" з Луга над Тисою, гурт "Зелений барвінок" з Кричунова, гурт "Красняночка" з Красного, інструменталісти з Рускови, вокальний гурт «Надія» з Кривого, вокальний жіночий колектив «Полонинка» з Палтіну Сучавського повіту та народний вокальний ансамбль "Тисяночка" (керівник Олена Вейгеш) з селища Буштино Тячівського району (Україна).

На святі були присутні члени комітету Марамуреської філії СУР-у, голови сурівських організацій Марамуреського повіту, місцеві жителі та гості.

З цієї нагоди, на пропозицію голови місцевої організації та Жіночої організації СуР-у Ледії Співалюк, п'ятнадцять сімей села Вишавська Долина, яким виповнилося 50 років подружнього життя, отримали дипломи та подарунки від СУР-у. Нагороди вручив голова Марамурeської філії СуР-у Мирослав Петрецкий.

Грамотами також були нагороджені жителі Вишавської долини, які своєю самовідданою працею сприяють збереженню української мови, культури та традицій.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Чому українці у США обирають домашнє навчання?
Права
Чому українці у США обирають домашнє навчання?
Більшість прихильників домашнього навчання висловлюють побоювання, що через пандемію їхнім дітям у початковій школі доведеться проводити близько 6 годин на день перед екраном комп’ютера...
У Казахстані пройде фестиваль української народної творчості
Права
У Казахстані пройде фестиваль української народної творчості
IV Міжнародний фестиваль та виставка української творчості «Ми разом, ми одна сім'я!» відбудуться 26 жовтня у місті Нур-Султан....
Українець, що створив  WhatsApp
Права
Українець, що створив WhatsApp
Ян Кум – засновник WhatsApp, з 2014 - виконавчий директор Facebook, український емігрант, що став, американським мільярдером...
Українка ледь не стала «Міс Італія - 2019»
Права
Українка ледь не стала «Міс Італія - 2019»
20-річна українка Ірина Ніколі стала віце-міс італійського національного конкурсу "Міс Італія 2019". У попередньому відборі вона виграла титул "Miss Miluna Lombardia....
Українка стала кращим лікарем Міннесоти
Права
Українка стала кращим лікарем Міннесоти
"Minnesota Monthly" визнав Наталію Данилкову, лікаря-офтальмолога родом із Тернополя, кращим лікарем 2019 року...