Українці успішно виступили на Дефлімпійських іграх

Українці успішно виступили на Дефлімпійських іграх

З 12 по 21 грудня в Італії пройшли ХІХ зимові Дефлімпійські ігри. Українська збірна виборола 11 медалей та посіла третє місце у командному заліку. За кількістю медалей Україна стала другою.

Як повідомляє Міністерство молоді та спорту, загалом українці здобули 11 медалей: 4 золотих, 4 срібних і 3 бронзових. 

Три «золота» здобув Дмитро Мажаєв у лижних перегонах, ще одне «золото» отримали шахістки у командних змаганнях.

«Срібло» українській збірній принесли шахістка Тетяна Бакланова, лижник Павло Мандзюк – у спринті, лижники Анастасія Лаврик та Володимир Пишняк – у командному спринті вільним стилем, лижник Андрій Андріїшин – у перегонах вільним стилем.

Бронзові медалі також здобули лижники – Єлизавета Нопрієнко та Руслан Денисенко.

Президент Володимир Зеленський привітав українську збірну з успішним виступом на іграх.

«Ці досягнення дефлімпійців демонструють світу наш непереможний дух, а головне – надихають кожного українця ніколи не здаватися та долати будь-які труднощі», – написав у Facebook глава держави.

Перше місце у медальному заліку на Дефлімпіаді-2019 посіла збірна РФ, яка здобула 48 нагород. Друге місце – за господаркою змагань, Італією: 7 медалей – 5 золотих і 2 срібні.

Національна збірна команда 2019 року – найчисленніша в історії участі України у зимових Дефлімпіадах: 15 жінок та 19 чоловіків. Наші спортсмени брали участь у 5 видах спорту із шести (окрім хокею): лижні перегони, гірськолижний спорт, керлінг, сноуборд та шахи. У останніх двох – дебютували.

На Дефлімпійських іграх 2019 року Україну представляли спортсмени з 12-ти регіонів. До команди увійшли як визнані лідери дефлімпійського спорту країни, так і талановита перспективна молодь. Причому склад команди оновлено більш як на три чверті у порівнянні з минулими іграми.

У Дефлімпіаді в Італії брало участь понад 1000 спортсменів з 34 країн світу. На змаганнях розіграли 36 комплектів нагород у шести видах спорту.

Дефлімпійські ігри (від англ. deaf – глухий) – спортивні змагання найвищого рівня, які проводить для людей з порушеннями слуху Міжнародний олімпійський комітет. Проходять вони раз на чотири роки. Як і Олімпіади, бувають літні та зимові.

Перші Дефлімпійські ігри відбулися 1924 року. Національна збірна України дебютувала на літних іграх для глухих у 1993 році, які відбулися у Софії. Зимовий дефлімпійський дебют для нашої команди відбувся 1999 року у Швейцарії. Українські дефлімпійці тоді змагалися лише в одному виді спорту – лижних перегонах.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Усик назвав боксера, який замінить його на вершині суперважкої ваги
Спорт
Усик назвав боксера, який замінить його на вершині суперважкої ваги
Британський супертяж Мозес Ітаума є головним претендентом на те, щоб стати майбутньою зіркою...
Збірна України відмовилася проводити матчі в Польщі: базування переноситься у Словаччину
Спорт
Збірна України відмовилася проводити матчі в Польщі: базування переноситься у Словаччину
Збірна України більше не буде проводити домашні матчі в Польщі...
Першим призером ЧС-2026 стала Англія, яка з божевільним рахунком подолала Францію
Спорт
Першим призером ЧС-2026 стала Англія, яка з божевільним рахунком подолала Францію
«Три леви» вперше у історії здобули бронзові медалі чемпіонату світу...
Золотий м'яч-2026: Ліонель Мессі очолив рейтинг претендентів
Спорт
Золотий м'яч-2026: Ліонель Мессі очолив рейтинг претендентів
Напередодні фіналу чемпіонату світу легендарний аргентинець випередив Ямаля, Кейна та інших зірок...
Переможець ЧС-2026: суперкомп’ютер визначив фаворита напередодні фіналу
Спорт
Переможець ЧС-2026: суперкомп’ютер визначив фаворита напередодні фіналу
«Фурія Роха» була головним фаворитом турніру на думку Opta перед його початком, маючи 16,1% шансу стати чемпіоном...