[]

Українка з США розповіла про роботу в NASA і Microsoft

Українка з США розповіла про роботу в NASA і Microsoft

Про історію життя Анни Рувінської розповідає Liga.net.

"Для України такі емігрантські історії звичні. Виїхати в дитинстві з батьками, які шукають кращого життя на Заході. Позбутися від пострадянських страхів. Записати в свою скарбничку дослідження раку мозку, соціальні проекти в Африці, ступінь MBA. Відзначитися на топ-посадах в таких ТехноГігантах, як Microsoft і Spotify. І не втратити здатність різко змінювати своє життя, якщо до цього є внутрішній порив", - йдеться в описі співрозмовниці.

Аня Рувінська, шанована у tech-колах американка українського походження, взялва участь у IT Arena 2019 - найбільшій технічній конференції у Східній Європі, яка шостий рік поспіль проходила у Львові з 27 до 29 вересня. 

Її темою на конференції були півоти - коли проект різко змінює курс руху, щоб спробувати новий напрямок розвитку і побачити нові ніші. Виявилося, півоти стали для Ані червоною лінією не тільки роботи, але і життя.

Аня чудово розмовляє англійською, українську, однак, знає зовсім мало. Своїм першим і головним півотом вона вважає переїзд з України в США.  Дівчина народилася в Києві й  народилася в Києві  й відчула усі "принади" тодішньої української економіки 90-х років. 

"Я пам'ятаю, як мій батько приносив додому щось близько мільйона доларів - ну, рублів - з якоїсь випадкової роботи, а цього ледь вистачало на купівлю хліба", - пригадує Аня.

Батьку дівчини - українському єврею - вдалось взяти участь в програмі єврейських біженців й вже у 1994 році родина виїхала в США й влаштувалася в Нью-Йорку.

У підлітковому віці Аня цікавилася біомедичною інженерією і навіть думала зробити це справою життя.  Вже у 20 років дівчина працювала науковим співробітником однієї з лабораторій NASA в рамках спеціальної стипендії - вивчала, як радіація впливає на рак.  Шлях дослідника, однак виявився недовгим.  Аня потрапила в "Школу розвитку бізнесу для молоді".  Після чого - на стажування в ролі бізнес-аналітика в JP Morgan Chase, що стало її першим різким професійним поворотом.

Проте на цьому вона не зупинилася. Через кілька років дівчина перейшла в Nonprofit Finance Fund - надавала американським некомерційним організаціям консультації з фінансів. А вже у 2008 році раптом вирушила на рік до Намібії по стипендіальній програмі. Там була директором фонду важко вимовного імені Lazarus Shinyemba Inpangelwa і вела молодіжну програму по бізнес-лідерству.

Після повернення до США Аня Рувінська повернулася в аспірантуру, де отримала ступінь MBA, аби знову потрапити в бізнес. Але вже в 2012-му влаштувалася в урядову організацію AmeriCorps. Її завданням було керувати командою з 12 чоловік, яка реалізовувала проекти, пов'язані з усуненням лих в США - наприклад, розливів нафти в океані. 

У 2013 році дівчина прийшла в Microsoft.

"Мені пощастило потрапити в одну з кращих програм MBA в США і світі - в університеті Wharton, Пенсільванія. В університету хороші відносини з великими корпораціями, які наймають людей прямо з навчання", - згадує Аня.

За її словами, наміру працювати саме в IT вона не мала. Хотілось попрацювати у великій корпорації, однак на такій позиції, де була б змога робити соціально значущі речі. Все це зійшлося воєдино в освітній команді Microsoft. Підрозділ Ані займався студентським напрямком. Для прикладу, впроваджував по всьому світу tech-інструменти для освіти або розробляв комплексну студентську стратегію для базової та вищої освіти.

В рамках ТехноГігант Рувінська теж не втрималася і "півотнулася".

"Мені стало цікаво, як будуються продукти компанії, як вони розвиваються, упаковуються і доставляються клієнтам", - говорить вона.

Так дівчина стала частиною команди Minecraft - культової шведської відеоігри про блокових піксельних чоловічків, яку Microsoft купила в 2014 році за $2,5 млрд. Аня як продуктовий менеджер вела мобільну і PC-версію гри, відповідала за залучення та продаж. З її участю в грі з'явився свій маркетплейс - це був один з ризикованих, проте дуже вдалих півотів.

 

Microsoft вдалося утримати Аню на цілих чотири роки. Але навіть такий суперпроект не зміг перебити внутрішній порив до руху і зміни обстановки. Восени 2017-го вона подала резюме в Spotify і перебралася з Сієтла в Нью-Йорк - головну західну штаб-квартиру шведської компанії.

"Це кумедно, адже і Minecraft, і Spotify - зі Швеції. Але я весь час перебувала в США, просто часто літала в Стокгольм ", - говорить дівчина.

На питання журналіста, чи спеціально Аня цілилася в шведські компанії, відповідає - ні.

"Мені просто подобається пробувати різні речі і мати нові виклики. Мені було добре в Minecraft, і піти звідти було дуже важким рішенням. Але хотілося попрацювати над чимось новим, змінити обстановку, переїхати в інше місто ", - пояснює Аня Рувінська.

Але з Нью-Йорком, каже, просто так збіглося. Тому що до вибору позиції в Spotify вона проходила інтерв'ю на посаду в Люксембурзі, Таїланді і навіть в Уганді і в цілому була готова поїхати і туди.

До речі, в обох технокомпаніях Аня зустрічала чимало українців і взагалі людей зі Східної Європи. За її словами, у Сієтлі досить гарне співтовариство східних європейців й багато хто з них працює в Boeing або Microsoft.

Одного разу її розшукав колега-українець з головного офісу Spotify в Стокгольмі. Вже на другий день роботи він вирішив знайти земляків і об'єднав їх в Slack-чаті. За словами Ані, там було близько 50 чоловік.

Звичний для Ані Рувінської дворічний професійний цикл підійшов до кінця. На IT Arena вона ще виступила як Product Lead Spotify. Але зовсім недавно вона вже попрощалася з командою, щоб зробити перерву і подумати над подальшими кроками.

"Я завжди думаю про світ як про велику можливість. Мені пощастило, що я можу робити все це. І я розумію, що не всім це доступно, тому намагаюся дати людям такі можливості", - говорить дівчина.

Що може спонукати Аню повернутися в Україну? Наприклад, очолити тут який-небудь R&D-центр західної tech-компанії?

Вона думає про це давно, адже вже не раз приїжджала до цього часу в Київ і відвідувала різні компанії. Їй цікаво попрацювати на ринках, що розвиваються на зразок нашого, Південно-Східної Азії або Африки. Але поки важко вирішити. Тому Аня іде у творчу відпустку на кілька місяців, аби відчути, куди тягне її нутро.

Однак, для повернення в Україну є чимала перешкода:

"Я трохи боюся зими. У Нью-Йорку, звичайно, теж холодно, але одного разу підлітком я приїжджала сюди взимку. Бігала від хати до хати, жахливо мерзла і при цьому бачила, як на дитячому майданчику спокійно грали діти. Напевно, мені потрібно буде просто одягатися відповідно ", - жартує Аня.

Проте, якщо бажання пригод все ж переможе страх холоду, дівчина може й повернутися. "Ніколи не знаєш, як буде. 5-10 років тому я й подумати не могла, де буду сьогодні і чим буду займатися", - посміхається вона.

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Чому українці у США обирають домашнє навчання?
Права
Чому українці у США обирають домашнє навчання?
Більшість прихильників домашнього навчання висловлюють побоювання, що через пандемію їхнім дітям у початковій школі доведеться проводити близько 6 годин на день перед екраном комп’ютера...
У Казахстані пройде фестиваль української народної творчості
Права
У Казахстані пройде фестиваль української народної творчості
IV Міжнародний фестиваль та виставка української творчості «Ми разом, ми одна сім'я!» відбудуться 26 жовтня у місті Нур-Султан....
Українець, що створив  WhatsApp
Права
Українець, що створив WhatsApp
Ян Кум – засновник WhatsApp, з 2014 - виконавчий директор Facebook, український емігрант, що став, американським мільярдером...
Українка ледь не стала «Міс Італія - 2019»
Права
Українка ледь не стала «Міс Італія - 2019»
20-річна українка Ірина Ніколі стала віце-міс італійського національного конкурсу "Міс Італія 2019". У попередньому відборі вона виграла титул "Miss Miluna Lombardia....
Українка стала кращим лікарем Міннесоти
Права
Українка стала кращим лікарем Міннесоти
"Minnesota Monthly" визнав Наталію Данилкову, лікаря-офтальмолога родом із Тернополя, кращим лікарем 2019 року...