[]

Українці підтримали петицію про впровадження обов’язкового статевого виховання у школах

Українці підтримали петицію про впровадження обов’язкового статевого виховання у школах

Рівно за місяць петиція про впровадження обов’язкового статевого виховання в систему освіти України набрала 25 тисяч підписів. Підписанти закликають сприяти розробці програм статевого виховання дітей і молоді, які відповідатимуть найкращим світовим практикам, і у найкоротший термін впровадити їх у систему освіти. Тепер петицію має розглянути президент України Володимир Зеленський. 

Відповідна інформація міститься на сайті ОП.

Так, у петиції пропонують розповідати учням та ученицям про фізіологічні та психологічні зміни, пов’язані зі статевим дозріванням, про методи контрацепції, незаплановану вагітність, особисту безпеку тощо.

Петицію ініціювали онлайн-ресурс “Гендер в деталях” і громадський альянс “Політична дія жінок”.

“В умовах величезної кількості інформаційних джерел та безмежних можливостей інтернету діти самотужки отримують доступ до відео, яке є часто викривленим і пропагує насильство. Через відсутність навичок аналізу інформації, діти сприймають усе за чисту монету і не розуміють, яку відповідальність за свої діяльність та бездіяльність вони можуть нести”, – йдеться у тексті петиції.

Одна з ініціаторок звернення, керівниця експертного ресурсу “Гендер в деталях”Тамара Злобіна вважає, що статеве виховання і сексуальна освіта дає можливість дітям і підліткам краще розуміти, що з ними відбувається, а також повідомляти про факти насильства дорослим та плекати культуру згоди й взаємоповаги. 

“Консервативне мислення заважає ефективно організовувати реальність. Маємо проблему – високі ризики сексуального насильства над дітьми й молоддю, пропаганду зневаги до жінок і насильства в інтернеті. Отже, маємо з цим боротися”, – каже вона.
 
 
Водночас друга ініціаторка петиції, голова громадського альянсу “Політична дія жінок” Ірина Тишко переконана, що підтримкою петиції українське суспільство демонструє свою зрілість та згоду не закривати очі на проблему сексуального насильства, а вирішувати її системно – починаючи з початкової школи та завершуючи вищими навчальними закладами освіти.
“Цивілізована розмова про статеве виховання – це насамперед про безпеку для дітей та молоді. Думаю, це було мотивацією для всіх, хто підтримав цю петицію”, – зазначила Тишко.

Показово, що петиція зʼявилася за кілька днів після того, як стало відомо, що у Києві група 20-річних хлопців влаштовувала “вечірки”, куди запрошували дівчат, яким, ймовірно, підсипали снодійне з наркотичною дією в алкоголь. Після цього молодики проводили прямі ефіри, де на камеру знущалися з напівпритомних дівчат, роздягали їх, знімали на відео статеві органи та ґвалтували пальцями. Кожне відео супроводжується сміхом та коментарями із сексуальним підтекстом. Автори заявляли, що роблять такий контент, щоб “показати аморальність жінок”.  

Український Дощ писав раніше, що петиція про перейменування росії на московію направлена Зеленським на опрацювання.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Скільки українців виступають проти вивчення російської мови у школах: соцопитування
Освіта
Скільки українців виступають проти вивчення російської мови у школах: соцопитування
52% українців вважають, що вивчати російську мову в школах не варто у жодному вигляді...
В українських школах хочуть ввести навчання двома мовами
Освіта
В українських школах хочуть ввести навчання двома мовами
Про це повідомив гендиректор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України Олег Єресько...
Польську мову в Україні можуть внести до списку предметів для ЗНО, – Верещук
Освіта
Польську мову в Україні можуть внести до списку предметів для ЗНО, – Верещук
Польська мова може стати однією з іноземних мов, яку буде включено до предметів, з яких проводиться зовнішнє незалежне оцінювання...
Два столичні виші увійшли до кращих у світі за можливостями працевлаштування
Освіта
Два столичні виші увійшли до кращих у світі за можливостями працевлаштування
Міжнародне аналітичне агентство в галузі вищої освіти QS Quacquarelli Symonds оприлюднило рейтинг найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників...
У Львові відкриють університет «Протон» для людей 60+
Освіта
У Львові відкриють університет «Протон» для людей 60+
Міжнародний благодійний фонд «Давай допоможемо» запускає у Львові новий соціальний проєкт – університет третього віку «Протон», який надаватиме можливість безбар’єрного доступу до неформальної освіти людям віком 60+...