Українці назвали Зеленського головним розчаруванням року — опитування

Українці назвали Зеленського головним розчаруванням року — опитування

Згідно з опитуванням соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців вважає президента Володимира Зеленського головним розчаруванням 2020 року.

Дані опитування свідчать, що 42% респондентів назвали Зеленського розчаруванням 2020 року.

 

Ще 10% вважають розчаруванням п’ятого президента Петра Порошенка, по 2% - одного з лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, лідера ВО Батьківщина Юлію Тимошенко, лідера Радикальної партії Олега Ляшка, колишнього прем'єра Олексія Гончарука, ще 1% опитаних назвав розчаруванням Святослава Вакарчука.

 

 

Це ж опитування показало, що Зеленського 20% опитаних назвали політиком року, проте цей показник значно менший, ніж в кінці минулого року (тоді політиком року його назвали 46%).

Рейтинги політиків

Якби президентські вибори відбулися найближчим часом, то Володимир Зеленський отримав би найбільше голосів у першому турі - 19% усіх опитаних і 28% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме.

За Петра Порошенка мають намір проголосувати відповідно 13% і 19%, за Юрія Бойка — 12% і 17% опитаних, за Юлію Тимошенко — 6% і 8%.

У порівнянні з груднем 2019 року рівень електоральної підтримки Володимира Зеленського знизився з 41% до 19% серед усіх опитаних. Рівень електоральної підтримки Петра Порошенка за цей період зріс з 8% до 13%, Юрія Бойка — з 10% до 12%, Юлії Тимошенко з 5,5% до 6%.

"Слуга народу" втрачає підтримку

Соціологи зазначають, що якби найближчим часом відбулися вибори до Верховної Ради, то найбільшу підтримку виборців отримала б партія "Слуга народу" - за неї готові проголосувати 17,5% усіх опитаних або 26,5% тих, хто візьме участь у виборах і визначився з вибором.

За партію "Європейська солідарність" проголосували б 19,5% виборців, за ОПЗЖ - 18%, за "Батьківщину" — 9%, за партію "Сила і честь" — 5%. Інші партії набрали б менш як 5%.

Соціологи відзначають, що рівень електоральної підтримки партії "Слуга народу" у порівнянні з груднем минулого року знизився на майже 20% - з 36% до 17,5% серед усіх опитаних. Водночас рівень електоральної підтримки ЄС та ОПЗЖ навпаки - зріс на декілька відсотків.

Зміни не туди

За даними опитування, 67% опитаних українців вважають, що події в Україні розвиваються в неправильному напрямку. І лише 16,5% переконані, що в правильному. Наприкінці минулого року ці показники становили 36% і 44%, тобто більшість вважала, що країна рухається у правильному напрямку.

Переважна більшість (71%) українців вважають, що протягом 2020 року ситуація в країні в цілому погіршилася, лише 3% дотримуються думки, що вона покращилася, а 20% — що вона не змінилася.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 4 по 9 грудня 2020 року методом інтерв'ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Випускники вузів МВС не отримають диплом юриста?
Україна
Випускники вузів МВС не отримають диплом юриста?
«Слуги народу» хочуть позбачити вузи МВС можливості випускати юристів. Випускники будуть просто «слідчими»...
Під Офісом президента сталися сутички між мітингарями проти підняття тарифів та поліцією
Україна
Під Офісом президента сталися сутички між мітингарями проти підняття тарифів та поліцією
25 січня на мітингу проти підвищення тарифів на опалення під ОПУ сталася штовханина протестувальників та поліції...
В Україні вступив в силу новий закон про донорство крові
Україна
В Україні вступив в силу новий закон про донорство крові
Закон відповідає європейському законодавству та має ряд нововведень...
Укрзалізниця запускає модернізований приміський електропоїзд в київській області
Україна
Укрзалізниця запускає модернізований приміський електропоїзд в київській області
У понеділок, 25 січня, «Укрзалізниця» запускає сучасний потяг Київ-Тарасівка-Київ...
Український дрон-камікадзе «Пілум» успішно пройшов випробування (відео)
Україна
Український дрон-камікадзе «Пілум» успішно пройшов випробування (відео)
Комплекс називають «простим в застосуванні» і «недорогим», але «смертельним для противника»...