[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Україна звернеться в міжнародний трибунал через Кримський міст

Україна звернеться в міжнародний трибунал через Кримський міст

Україна звернеться до Арбітражного трибуналу через незаконне будівництво Керченського мосту в окупованому Росією Криму.

Про це в коментарі заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

"Він був побудований всупереч Конвенції ООН з морського права 1982 року. Не було отримано згоди України як прибережної держави на його будівництво. Відсутні екологічні оцінки його будівництва", – зазначила вона.

Джапарова підкреслила, що відкриття залізничного сполучення через Керченський міст є черговим фактом порушення Росією міжнародного права і законодавства України.

"Будемо просити Арбітражний суд, який розглядає нашу велику справу проти Російської Федерації про порушення нею Конвенції ООН з морського права, розглянути також питання законності будівництва і продовження роботи щодо функціонування цього моста", – сказала пані дипломат.

Джапарова підкреслила, що на всіх етапах протиправного будівництва Росією мосту українська сторона забезпечувала належне реагування. Зокрема, йдеться про направлення російській стороні нот протесту, поширення відповідних санкцій на юридичних та фізичних осіб, причетних до будівництва.

Як зазначила Джапарова, свою санкційну політику Україна координувала з міжнародними партнерами. Як результат, у липні 2019 року Рада ЄС запровадила санкції проти шести російських компаній, які брали участь у будівництві «Керченського мосту». Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США у серпні 2019 року також оновило списки фізичних та юридичних осіб, яким забороняється відвідувати Сполучені Штати та вести бізнес з американськими компаніями чи громадянами. Обмежувальні заходи також передбачать недопущення спроб ухилення від перебування у санкційному режимі. У серпні 2019 санкції щодо шести компаній, причетних до будівництва «Керченського мосту», запровадив уряд Великої Британії.

Як повідомлялося, будівництво так званого «Керченського мосту» завдовжки 19 кілометрів від Таманського півострова Краснодарського краю РФ до Криму, анексованого Росією, почалося в лютому 2016 року. При цьому Москва не погоджувала з Києвом обмеження для суден, які заходять в акваторію Азовського моря в українські порти через Керченську протоку.

У лютому 2018 року Київ направив в Постійну палату міжнародного третейського суду в Гаазі меморандум про порушення Росією Конвенції ООН з морського права, в якому поскаржився, зокрема, на зведення «Керченського мосту», обмеження навігації в протоці та на ту обставину, що міст фактично перекрив доступ великих суден в Азовське море.

23 грудня 2019 року окупанти запустили перший рейсовий потяг із Санкт-Петербурга до Севастополя, який іде по «кримському мосту».

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
У партії «Голос» троє претендентів на київське мерство. Про Притулу мови не йде
Політика
У партії «Голос» троє претендентів на київське мерство. Про Притулу мови не йде
«У нас 11 серпня буде з’їзд, на ньому ви побачите усіх кандидатів», - сказала голова партії Кіра Рудик в інтерв'ю УП
...
Офіс президента перетворюється на штаб Антимайдану?
Політика
Офіс президента перетворюється на штаб Антимайдану?
Зеленський дав посаду в своєму Офісі людині, яка працювала в уряді Миколи Азарова і переслідувала майданівців...
Панама пообіцяла штрафувати свої кораблі за відвідування Криму
Політика
Панама пообіцяла штрафувати свої кораблі за відвідування Криму
Україна вперше за останні 8 років провела політичні консультації з Панамою...
Єрмак запропонував Фокіну попрацювати в Тристоронній групі
Політика
Єрмак запропонував Фокіну попрацювати в Тристоронній групі
Очільник Офісу президента Андрій Єрмак запропонував увійти до ТКГ колишньому прем'єр-міністрові Вітольду Фокіну...
Стефанчук не виключає проведення референдуму про особливий статус Донбасу
Політика
Стефанчук не виключає проведення референдуму про особливий статус Донбасу
Питання про надання Донбасу особливого статусу може бути винесене на всеукраїнський референдум...