Україна змінила правила перетину кордону

Україна змінила правила перетину кордону

Кабінет міністрів змінив правила перетину українського кордону через розповсюдження штаму коронавірусу «Дельта».  

Нові правила перетину кордону

Іноземцям потрібно буде обов’язково мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19 та один із цих документів:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону);
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу (не більше як за 72 години до перетину кордону);
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 препаратами, які ВООЗ дозволила використовувати у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

Якщо документа, який підтверджує повний курс вакцинації проти COVID-19, немає, іноземці (крім людей до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою) мають установити застосунок «Вдома» й піти на самоізоляцію через 72 години (якщо немає негативного результату ПЛР-тесту чи експрес-тесту, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону).

Варто зазначити, що застосунок «Вдома»не контролює і не обмежує пересування користувача перші 72 години після перетину кордону. Як пояснюють у МОЗ, він контролюватиме самоізоляцію з третьої доби або в разі отримання позитивного результату тесту на COVID-19.

Громадяни України можуть безперешкодно перетинати держкордон із будь-яких країн за умови наявності одного з двох документів:

  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації проти COVID-19 вакцинами, які ВООЗ дозволила використовувати у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію;
  • довідка 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19.

Іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні можуть перетинати кордон безперешкодно за наявності документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.

Якщо таких документів немає, громадяни та іноземці з посвідкою на постійне проживання в Україні (крім людей до 18 років та інших категорій, визначених постановою) мають установити застосунок «Вдома» й піти на самоізоляцію через 72 години (якщо за цей час не отримають негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тесту).

Якщо з якоїсь причини використати застосунок «Вдома» неможливо, громадянин перебуватиме в обсервації.

Для всіх людей, які прибули з Росії чи Індії, незалежно від громадянства, та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, діятимуть жорсткіші правила самоізоляції. Зокрема, для них буде встановлена обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

Для того, щоб перетнути КПВВ без документа про повний курс вакцинації проти COVID-19 або довідки 063-О про перше щеплення, потрібно буде здати безплатний експрес-тест на визначення антигена коронавірусу.

Нові правила почнуть діяти через 7 днів після публікації постанови.

Теги
Схожi
Україна піднялася на 18 позицій у світовому рейтингу Цифрової якості життя
Україна
Україна піднялася на 18 позицій у світовому рейтингу Цифрової якості життя
За рік Україна піднялася в рейтингу Цифрової якості життя (Digital Quality of Life Index 2021, DQL) одразу на 18 позицій...
Рада не підтримала законопроєкти про тотальне впровадження касових апаратів
Україна
Рада не підтримала законопроєкти про тотальне впровадження касових апаратів
Верховна Рада провалила голосування законопроєктів №2644 та №2645. Вони посилювали фіскальний тиск на підприємців, розширюючи сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій...
Друзі пішли по гриби, заблукали і загинули: на Франківщині знайшли тіла двох чоловіків
Україна
Друзі пішли по гриби, заблукали і загинули: на Франківщині знайшли тіла двох чоловіків
Рятувальники знайшли тіла двох чоловіків, які шукали гриби та загубилися у лісі...
На українців чекають суворі покарання за «липові» СОVID-сертифікати
Україна
На українців чекають суворі покарання за «липові» СОVID-сертифікати
Виробникам підроблених документів може загрожувати штраф в розмірі від 85 000 до 170 000 грн або в'язниця до 3-х років...
У Києві хочуть скасувати заборону на продаж алкоголю вночі
Україна
У Києві хочуть скасувати заборону на продаж алкоголю вночі
ОАСК зареєстрував позов до Київради...