Україна закрила суднам країни-агресора доступ у свої внутрішні води

В Україні у суботу, 1 січня, набув чинності закон, який забороняє доступ до внутрішніх вод для вантажних суден країни-агресора. Документ опубліковано на сайті ВРУ.
«Перевезення в каботажних рейсах між річковими портами... для здійснення вантажних операцій на внутрішніх водних шляхах України... можуть здійснюватись українськими суднами або іноземними суднами, судновласниками яких виступають зареєстровані на території України суб'єкти господарювання, крім суден під прапором держави-агресора, суден, власниками яких... є громадяни держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом», - йдеться у документі.
Документ також регулює відносини у сфері судноплавства на внутрішніх водних шляхах України. У законі закріплені норми щодо затонулого майна, а також про відповідальність судновласників за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт.
Внутрішні річкові водні колії України включають такі річки, як Дніпро, Дунай та Дністер.
Відповідний закон було схвалено Верховною радою 3 грудня 2020 року. Ухвалення нового закону направлено на відродження вантажних перевезень річками країни. Передбачається, що документ дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн тонн на рік, що принесе 13–16 млрд гривень прибутку.
30 грудня 2021 року секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данилов повідомив, що Україна запровадила санкції щодо фізичних та юридичних осіб, причетних до створення Кримського мосту. Санкції введено стосовно шести фізичних та 24 юридичних осіб, «причетних до спорудження та експлуатації транспортного переходу через Керченську протоку».
2 листопада президент України Володимир Зеленський увів у дію новий санкційний пакет проти Росії. Зокрема, під обмеження потрапили громадяни РФ, які мають відношення до організації та проведення виборів до Держдуми на території Криму. Загалом обмеження торкнулися 140 фізичних та 50 юридичних осіб.