Україна вперше за 106 років святкує Різдво 25 грудня

Україна вперше за 106 років святкує Різдво 25 грудня

В Україні довгий час святкували Різдво в ту саму дату з країною-окупантом. Незважаючи на те, що і росія, і Захід використовують григоріанський календар, агресор досі дотримується юліанського календаря для деяких релігійних дат.

Перехід Києва до нового календаря став ще одним кроком до зближення з Європою та відродження вимушено забутих традицій. Священнослужитель та депутат Полтавської міськради Олександр Дедюхін, коментуючи нововведення, нагадав тим, хто хоче прив'язки до дат, що Христос народився у ніч проти 25 грудня.

"Точний час ніхто не знає, але до сходу сонця, як ми читаємо в Євангелії. Святий Вечір – це очікування на сім'ю народження Спасителя, тобто вечерю потрібно нести 24 грудня. Нагадаю, що до закінчення святкової літургії – піст, тому на Свят Вечір на на столі мають бути пісні страви, а не холодці з ковбасою", - написав священик.

25 ранком по всій Україні пройдуть Різдвяні літургії. Традиційно служба була нічною, але через діючу комендантську годину також внесли зміни.

Після Літургії має починатися коляда. А в деяких регіонах колядують і на Святий Вечір.

У Мережі багато дякують українським захисникам за можливість святкувати Різдво у колі рідних та близьких. На честь військових ЗСУ записали зворушливий ролик, який публікує ТГ-канал "Україна 365".

 

Президент Володимир Зеленський привітав українців з Різдвом:

"Світло стає сильнішим. І крок за кроком, день у день темрява програє. І врешті-решт темрява програє. Зло програє. Сьогодні це наша спільна мета, спільна мрія. І саме за це сьогодні наша спільна молитва. За нашу свободу. За нашу перемогу. За нашу Україну. Христос народжується! Славимо його!"

Український Дощ писав раніше, що Київстар скасовав наступну плату за тариф для своїх абонентів та виділяє 100 млн грн на потреби ЗСУ.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Ватикан відмовив Дональду Трампу, який запросив Святий престол до своєї Ради миру 
Релігія
Ватикан відмовив Дональду Трампу, який запросив Святий престол до своєї Ради миру 
Святий Престол «не братиме участі у Раді миру через її особливий характер, який, очевидно, відрізняється від характеру інших держав»...
Ватикан надіслав Україні 80 генераторів і ліки
Релігія
Ватикан надіслав Україні 80 генераторів і ліки
Папа Римський організував доставку 80 електрогенераторів до України, а також ліків і продуктів харчування...
Настоятель монастиря УПЦ МП, при якому знайшли підпільну школу, втік з України
Релігія
Настоятель монастиря УПЦ МП, при якому знайшли підпільну школу, втік з України
Згідно з отриманою інформацією, архієпископ Ворзельський виїхав о 23:10 7 січня...
Папа Римський вніс до числа своїх капеланів священника з Прикарпаття Василя Ілика
Релігія
Папа Римський вніс до числа своїх капеланів священника з Прикарпаття Василя Ілика
Верховний Понтифік зараховує всесвітлішого отця Василя Ілика до числа капеланів Його Святості...
Московська церква на Хмельниччині попросила «захисту» у конгресвумен США
Релігія
Московська церква на Хмельниччині попросила «захисту» у конгресвумен США
У ПЦУ назвали цю заяву частиною інформаційної кампанії Московського патріархату...