[]

Україна відкрила кримінальні справи щодо вагнерівців

Україна відкрила кримінальні справи щодо вагнерівців

Затримання в Білорусі найманців так званої «приватної військової компанії Вагнера», які воювали за Росію на Донбасі, й подальша екстрадиція їх до Російської Федерації – історія гучна. Не тільки на національному рівні, а й на міжнародному. Україна зібрала достатньо доказів про участь вагнерівців, яких затримали у Білорусі, у бойових діях на Донбасі, тому передання їх РФ кардинально ситуацію не змінює - їх будуть заочно притягати до відповідальності.

Про це пише Радіо Свобода.

"Вони всі (вагнерівці -ред.) мають підозри, тому будемо притягувати їх до відповідальності на національному рівні та використовуватимемо інші інструменти кримінального процесу, зокрема міжнародні," – пояснив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

Одразу після отримання інформації про взяття під варту в Білорусі осіб, які дійсно брали участь у збройному конфлікті на Донбасі у складі іррегулярних, не передбачених законом збройних формувань Російської Федерації, компетентні органи України підготували та доправили запити про їх тимчасовий арешт. Це – передбачений міжнародними угодами запобіжний інструмент, що дозволяє затримати особу на території іноземної держави до направлення запиту про її екстрадицію.

Далі було направлено запити про екстрадицію цих осіб. Як ситуація розвивалася далі відомо - Лукашенко передав підозрюваних осіб до Російської Федерації.

Наразі Офіс генпрокурора зареєстрував кримінальні провадження за фактами участі понад 100 іноземних громадян у складі незаконних збройних формувань РФ у збройному конфлікті на Донбасі проти України.

"Що стосується підходу Офісу генерального прокурора в цьому напрямку, ми дійсно стали діяти активніше, адже вважаємо, що ніхто, незважаючи на громадянство чи країну перебування, не має уникнути відповідальності за злочини, вчинені під час збройного конфлікту в Україні.

Тому нашу роботу спрямовано на такі вектори: національне розслідування, ініціювання розслідувань в державі громадянства (у разі відмови в екстрадиції), та надання подальшого сприяння іноземним правоохоронним органам. У цьому контексті маємо дуже ефективну співпрацю з Чехією. В Україні зареєстровано кримінальне провадження по 16 громадянах цієї країни." - розповів Мамедов.

Нагадаємо:

  • У Білорусі 29 липня спецпризначенці затримали 33 найманців так званої приватної військової компанії Вагнера, які приїхали для дестабілізації ситуації напередодні президентських виборів.
  • Серед них було багато й тих, хто брав участь у війні на Донбасі. Тому в СБУ наступного дня заявили, що ініціюватимуть екстрадицію затриманих, і вже проводили консультації з Мінськом.
  • Проте в середині серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко вирішив віддати бійці ПВК Вагнера Росії.
  • 32 з 33 затриманих бойовиків вже в РФ, ще один залишився - він є громадянином Білорусі.
[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Їзда за містом з 1 жовтня: вимоги ПДР і покарання
Право
Їзда за містом з 1 жовтня: вимоги ПДР і покарання
З 1 жовтня до 1 травня автомобілісти мають вмикати ближнє світло фар за межами населених пунктів у денний час доби...
Підступний маркетинг:  аптеку оштрафовано за продаж «Антикоронавірусу»
Право
Підступний маркетинг: аптеку оштрафовано за продаж «Антикоронавірусу»
Антимонопольний комітет оштрафував мережу аптек за продаж препарату з оманливою назвою...
Екссуддя Міжнародного трибуналу назвав грубі помилки позову України проти Росії
Право
Екссуддя Міжнародного трибуналу назвав грубі помилки позову України проти Росії
Позов України в Міжнародному суді ООН щодо фінансування тероризму Росією, на думку юриста, має низку недоліків...
Копи перехопили дрон з наркотиками біля СІЗО у Києві
Право
Копи перехопили дрон з наркотиками біля СІЗО у Києві
Чоловік за допомогою квадрокоптера намагався перекинути затриманим в ізолятор 40 пакетів з наркотиками....
Прецедент: в Україні почали карати за критику влади
Право
Прецедент: в Україні почали карати за критику влади
СБУ затримало інтернет-агітатора, який закликав підписників до усунення керівництва України...