Україна перешкоджатиме діяльності «Північного потоку - 2» через сертифікацію

"Оператор ГТС України" подав заявку на участь у сертифікації "Північного потоку - 2" з метою перешкоджання діяльності нового газогону. Про це глава компанії Сергій Макогон заявив у мережі Facebook.
"Оператор ГТС України" подав заявку німецькому енергетичному регулятору Bundesnetzagentur на участь у сертифікації оператора "Північного потоку - 2" Nord Stream 2 AG". Ми послідовно продовжуємо протистояння геополітичному проєкту "Північний потік - 2", який несе ризики національній безпеці України, порушує права і комерційні інтереси безпосередньо ОГТСУ, руйнує європейську енергетичну архітектуру, суперечить принципам енергетичної солідарності ЄС та загрожує безпеці поставок газу в Європу", - написав він у соцмережі.
Макогон переконаний, що введення магістралі в експлуатацію "посилить домінуючу позицію" "Газпрому", але не сприятиме диверсифікації маршрутів поставок газу.
"Обидва "Північних потоки" є надлишковими потужностями, мета яких - витіснити з енергоринку потужну українську ГТС як альтернативний маршрут постачання газу до Європи і зосередити основну частину транзиту у вузькому коридорі Балтійського моря", - упевнений Макогон.
Раніше "Нафтогаз України" також подав заявку на участь у сертифікації оператора газопроводу "Північний потік - 2". Як заявив глава компанії Юрій Вітренко, Україна наполягатиме на тому, що сертифікат видавати не можна, адже це порушить європейське законодавство.
Нагадаємо, газогін "Північний потік - 2" тягнеться від узбережжя РФ через Балтійське море до ФРН і складається з двох ниток загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Його будівництво завершилося 10 вересня.
Наразі йде процес сертифікації Nord Stream 2 AG як незалежного оператора газопроводу. Він буде проходити у два етапи: спочатку німецький регулятор виробить проєкт рішення, потім його оцінить Єврокомісія. Весь процес може зайняти кілька місяців.
Раніше Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNA) видало дозвіл на участь у процедурі сертифікації польській компанії PGNiG. Польща хоче простежити, щоб оператор відповідав вимогам Третього енергопакету ЄС, який має на увазі поділ компаній, що займаються видобутком і транспортуванням газу по трубопроводу.
Як змінилися обсяги поставок газу через Україну за останні 30 років