У світовому рейтингу благополуччя Україна на 92 місці і на 38 - за рівнем освіти

У світовому рейтингу благополуччя Україна на 92 місці  і на 38 - за рівнем освіти

За даними дослідження британського Legatum Institute у 2020 році Україна опинилася на 92-му місці у світовому рейтингу благополуччя, між двома найбіднішими країнами Південної і Центральної Америки - Гвіаною і Сальвадором. До рейтингу увійшли всього 164 країни світу.

Рейтинг Legatum Institute формувався з урахуванням таких параметрів, як безпека, особиста свобода, урядове управління, соціальний капітал, інвестиційне середовище, умови на підприємствах, доступ до ринку і інфраструктура, якість економіки, умови життя, освіта, здоров'я, навколишнє середовище тощо. Щодо кожного з цих показників формувалася окрема шкала, і в сумі виводилося середнє значення, на підставі якого кожній країні присвоювалась оцінка її рівня добробуту.

«У Східній Європі спостерігається найбільше з усіх регіонів погіршення особистої свободи, незважаючи на поліпшення соціальної терпимості. Свобода зібрань та асоціацій особливо постраждала в Україні (93-е місце), Угорщині (101-е місце) і Польщі (65-е місце) , з одночасним зниженням свободи слова та доступу до інформації у двох останніх країнах», - йдеться в доповіді британських дослідників.

Погіршення стану з безпекою у Східній Європі було обумовлено головним чином війною на Донбасі. Україна за цим параметром займає 144-е місце: з початку конфлікту було вбито більше 13 тис осіб, і більше 1,6 мільйона українців стали внутрішніми переміщеними особами.

За рівнем особистої свободи України зайняла 85 місце, урядове управління посіло 73 позицію в рейтингу, соціальний капітал - 147 місце, інвестиційне середовище - 119-е, умови на підприємствах - 74, доступ до ринку і інфраструктура - на 77-му, якість економіки - на 91-му, умови життя - 69, здоров'я - 115, рівень освіти - 38, навколишнє середовище - на 110 місці.

Серед лідерів благополуччя такі країни як Данія, Норвегія, Швейцарія, Швеція та Фінляндія. А на останньому місці опинився Південний Судан.

Країна-агресор - на 76 місті.

Варто також зазначити, що 10 років тому, у 2010 році, Україна була на 89 місці.

В Legatum Institute підкреслили, що на показник благополуччя усіх без винятку країн у 2020 році вплинула епідемія коронавірусу.

 

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
День пам'яті жертв Голодомору
Україна
День пам'яті жертв Голодомору
Сьогодні Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів 20 століття, організованих Радянською владою...
Країна-агресор почала призов у свою армію жителів ОРДЛО
Україна
Країна-агресор почала призов у свою армію жителів ОРДЛО
Російська Федерація почала призивати жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), які отримали російські паспорти, до своєї армії...
ЗМІ дізналися терміни введення повного локдауну
Україна
ЗМІ дізналися терміни введення повного локдауну
Влада розглядає два варіанти введення жорсткого карантину через пандемію коронавірусу, пише УП з посиланням на джерела в уряді та Офісі президента...
Ексберкутівець, якого підозрюють у розстрілі Майдану, намагається через суд поновитись у поліції
Україна
Ексберкутівець, якого підозрюють у розстрілі Майдану, намагається через суд поновитись у поліції
Ексберкутівець Олександр Маринченко, обвинувачений у розстрілах учасників Революції Гідності, просить Окружний адміністративний суд поновити його у поліції...
Фотографу Ктиторчуку загрожує в'язниця за розбещення неповнолітніх
Україна
Фотографу Ктиторчуку загрожує в'язниця за розбещення неповнолітніх
Знімав розбещення дітей на відео: спливли нові деталі про затриманого в Києві відомого українського фотографа...