Україна і Польща засудили Німеччину і США за угоду щодо «Північного потоку-2»

Україна і Польща засудили Німеччину і США за угоду щодо «Північного потоку-2»

Україна і Польща засудили угоду Німеччини і США щодо російського газопроводу «Північний потік-2», спільну заяву опубліковано на сайті МЗС України.

«Рішення щодо будівництва Північного потоку - 2, схвалене у 2015 році через лічені місяці після вторгнення Росії та незаконної анексії української території, створило політичну та безпекову кризу і кризу довіри в Європі. Нині цю кризу значно поглиблює відмова від спроб зупинити запуск газогону. Таке рішення створило додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України та Центральної Європи загалом. Водночас, воно збільшує можливості Росії чинити деструктивний вплив на безпекову ситуацію в Європі, поглиблює розбіжності між державами-членами НАТО та ЄС», - йдеться у заяві.

Вчора видання Politico з посиланням на чотири різні джерела повідомило, що адміністрація президента США Джозефа Байдена попросила Україну не висловлювати невдоволення з приводу «Північного потоку-2». Офіційні особи США вказали, що публічний виступ проти цієї угоди може завдати шкоди двостороннім відносинам між Вашингтоном і Києвом, повідомили джерела.

The Wall Street Journal написала, що за даними видання, країни домовилися, що Німеччина буде інвестувати в енергетичні проєкти в Україні, зокрема в будівництво виробництва чистого водню, а також компенсувати можливі втрати Києва від скорочення транзиту.

Німеччина і США дійсно оголосили про угоду увечері 21 липня. В рамках угоди Німеччина зобов'язується добиватися продовження контракту з транзиту російського газу через Україну в наступні 10 років після 2024 року. У 2024 році укладений раніше контракт між двома країнами підійде до кінця. Також Німеччина повинна буде виступати за введення санкцій проти Росії, якщо вона спробує використовувати ресурси «Північного потоку-2» як інструмент тиску на інші країни.

Нагадаємо, газопровід «Північний потік-2» з'єднує Усть-Лугу в Ленінградській області і німецький Грайфсвальд по дну Балтійського моря. За пропускної спроможності і протяжності практично аналогічній вже діючому газопроводу «Північний потік». Німеччина - головний партнер Росії у цьому проєкті. Контрольний пакет в ньому належить «Газпрому», але в ньому також беруть участь і кілька європейських енергетичних компаній (німецькі концерни E.ON і BASF / Wintershall, британо-голландська Shell, австрійська OMV і французька компанія Engie).

Раніше, 21 грудня 2019 року Мінфін США повідомив, що вступили в силу санкції проти газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Вашингтон зажадав від компаній, провідних прокладку труб, негайно припинити будівництво. 1 липня 2020 року канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що вважає за необхідне завершення проекту «Північний потік-2», незважаючи на загрозу санкцій з боку США.

Але на тлі отруєння російського опозиціонера Олексія Навального в Німеччині почали лунати голоси на користь відмови від «Північного потоку-2». Імовірність такого розвитку подій допустила і сама Меркель, повідомив Bloomberg.

У жовтні 2020 року США розширили санкції проти «Північного потоку-2». Під обмеження потрапили компанії, які займаються модернізацією або встановленням обладнання на судах для укладання труб, а також ті підприємства, які фінансують такі роботи.

У січні 2021 року «Газпром» припустив, що будівництво «Північного потоку-2» буде призупинено або повністю скасовано в разі зміни політичної ситуації в «регіонах, пов'язаних з проєктом». У лютому 18 європейських компаній вийшли з проєкту під загрозою нових американських санкцій. 

Незважаючи на все це, у квітні уряд РФ заявив, що будівництво «Північного потоку-2» буде завершено у 2021 році. А в травні Білий дім визнав, що зупинити будівництво «Північного потоку-2» вже не представляється можливим для адміністрації США.

Український Дощ писав раніше, що у «Газпромі» заявили про готовність продовжити транзит через Україну після 2024 року.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Patriot мають бути тут, а не в місцях нульової ракетної загрози, - Кулеба закликав Борреля надати ППО
Політика
Patriot мають бути тут, а не в місцях нульової ракетної загрози, - Кулеба закликав Борреля надати ППО
Кулеба закликав до якнайшвидшого постачання Україні додаткових систем Patriot та інших ППО, здатних збивати балістику...
НАТО розглядає варіант збиття ракет рф біля своїх кордонів - МЗС Польщі
Політика
НАТО розглядає варіант збиття ракет рф біля своїх кордонів - МЗС Польщі
Стаття 4 НАТО – це початок офіційних консультацій країн-членів Північноатлантичного договору з державою, якій загрожує небезпека...
У Палаті представників ініціювали відставку спікера Джонсона
Політика
У Палаті представників ініціювали відставку спікера Джонсона
Конгресвумен Грін подала клопотання про відставку спікера палати представників Джонсона...
Зеленський про теракт в «Крокус Сіті Хол»: «путін добу думав, як це притягнути до України»
Політика
Зеленський про теракт в «Крокус Сіті Хол»: «путін добу думав, як це притягнути до України»
Президент відреагував на спроби росії перекласти відповідальність за стрілянину у підмосковному концертному залі «Крокус Сіті Хол» на Україну...
У МЗС відкинули звинувачення путіна у «причетності» України до теракту в «Крокус Сіті Холл» 
Політика
У МЗС відкинули звинувачення путіна у «причетності» України до теракту в «Крокус Сіті Холл» 
Сполучені Штати також заявили, що немає жодних ознак того, що до нападу причетна Україна...