Україна довела, що Росія більше не супердержава: що думають про російську агресію у США

Україна довела, що Росія більше не супердержава: що думають про російську агресію у США

Терористичні бомбардування ЗС РФ мирних українських міст для зазомбованих пропагандою росіян виглядають справжнім проявом сили. Всього за кілька тижнів мільйони українців стали вимушеними переселенцями і біженцями, а Харків і Маріуполь перетворилися на руїни. Але всього за три тижні після катастрофічної помилки російського диктатора Володимира Путіна стало зрозуміло, що Росія - ніяка не супердержава, а міць її армії - блеф. Про це пише спеціальний кореспондент видання The Washington Post Девід фон Дреле.

Провал путінського бліцкригу більше не видається наслідком невдалого планування. Швидше за все, він свідчить про дефіцит військової сили. Російський лідер прорахувався, вважаючи, що уряд Зеленського втече, дозволяючи Києву потрапити у його лапи. Але переглянута тактика, яку зараз використовує Кремль, категорично перестала бути тактикою бойової сили ХХІ століття, пише WP.

Перший день "путінської дурості", 24 лютого, дуже показовий у ретроспективі. Росія розпочала своє вторгнення немов під копірку зі збірки п'єс наддержави, написаної Сполученими Штатами та їх союзниками під час війни у ​​Перській затоці 1991 року. Зібравши великі наземні сили, росіяни запустили високоточні ракети, щоб вивести з ладу радари, зенітні батареї та злітно-посадкові смуги по всій Україні.

Мета таких точкових ударів полягала в тому, щоб засліпити супротивника та посадити його літаки на землю, надавши атакуючим силам контроль над небом. Потім авіація мала здійснити захист танків та військ, коли вони впевнено просуватимуться вперед.

Як зауважив Джастін Бронк із Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень – одного з найстаріших та найкращих у світі військових аналітичних центрів:

«Цього ніколи не траплялося з Росією. Крок 1 не призвів до кроку 2. Росія не встановила перевагу у повітрі. Її танки та піхота одразу загрузли, давши час українським бійцям розставити міни, зміцнити позиції та спланувати засідки».

Бронк відразу ж це помітив і оприлюднив в есе від 28 лютого, яке мало назву «Таємнича справа про зникнення російських ВПС». З того часу аналітики спостерігають за ситуацією в небі, і констатують, що там мало що змінилося. Коли офіційна московська інформаційна агенція ТАРС заявила про повну перевагу Росії у повітрі, можна було з упевненістю констатувати, що цього не сталося і ніколи не станеться.

Розмірковуючи над таким загадковим випадком, Бронк навів наступні дані: пілоти ВПС Росії проводять у повітрі близько 100 годин на рік. Це все, що може собі дозволити третєрозрядна економіка. Сто годин на рік у середньому становить менше 20 хвилин на день.

«Російське керівництво може не зважитися на великомасштабні бойові операції, які виявлять розрив між зовнішнім сприйняттям та реальними можливостями», - припустив Бронк.

Незважаючи на величезні витрати на сучасні літаки, російські генерали воліли б залишити їх загрозливо припаркованими на злітно-посадкових смугах, ніж припустити, що вони абсолютно некомпетентні в бою.

Нездатність розвинути початкову демонстрацію сучасної сили оголює ще одну слабкість Росії: її високоточні боєприпаси, схоже, у дефіциті. Ці керовані за допомогою лазера або GPS «розумні» бомби є ключовим аргументом у війні XXI століття. Навіть збройні сили невеликих західних країн є досить укомплектованими в цьому аспекті. За словами експерта з оборони Ексетерського університету Майкла Кларка, Великобританія має у своєму арсеналі приблизно дев'ять «розумних» бомб на кожну «тупу», в той час як в Росії співвідношення зворотне: дев'ять «тупих» бомб на одну «розумну».

Путін закидає Україну «тупими» бомбами. Його початковий залп високоточних боєприпасів, вочевидь, був лише вдаваним залякуванням. І це могло б спрацювати, якби президент України Володимир Зеленський злякався і не наполіг на своєму. Натомість виявилося, що російська армія загрузла у 1970 році.

Це розкриває ще одну її слабкість, на думку автора The Washington Post. Не маючи високоточних боєприпасів, Росія при штурмах українських міст змушена покладатися на бомбардувальники, що відносно низько летять, і наземну артилерію. Це неминуче призводить до більшої кількості збитих українським опором цілей, що приносить більше трупів російських солдатів та льотчиків.

Не дивно, що Путін благає про допомогу китайського лідера Сі Цзіньпіна. Якби його власна військова машина була досить сильною, ми б це вже побачили, тому що московський диктатор, незважаючи на всі свої помилки, розуміє, що веде боротьбу за своє життя. Є побоювання, що Путін у відчаї вдасться до хімічної зброї – «найтупішої» з усіх бомб.

І це та сила, яку Росія так прагнула отримати. Путін створив її, коли світ був відносно дружнім, але результат опинився порожнім, як піньята (мексиканська за походженням порожня іграшка досить великих розмірів, виготовлена ​і​з пап'є-маше або легкого обгорткового паперу з орнаментом та прикрасами). Він не має надії заповнити зяючі прогалини у своїх силах, у той час як безпрецедентні економічні санкції перекривають йому доступ до грошей та технологій, пише видання.

Ядерний арсенал Росії захистить її від прямої військової агресії (хоча не йдеться про те, щоб хтось погрожував їй нападом). Але фіаско в Україні – це кінець статусу Росії як наддержави. У своїй одержимості Путін досяг лише нічим не спровокованого викриття справжніх масштабів занепаду своєї нікчемної нації, пише WP.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
ЗСУ захопили вже понад 400 танків та 700 бронемашин окупантів
Україна
ЗСУ захопили вже понад 400 танків та 700 бронемашин окупантів
Про це в етері національного телемарафону заявив речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий...
Українська армія замкнула «кліщі» навколо Лимана, оточивши окупантів - ISW
Україна
Українська армія замкнула «кліщі» навколо Лимана, оточивши окупантів - ISW
Генштаб ЗСУ 29 вересня повідомив, що росія продовжує направляти до районів бойових дій низькокваліфікований особовий склад із щойно мобілізованих...
Російський диктатор визнав «незалежність» Херсонської та Запорізької областей України
Україна
Російський диктатор визнав «незалежність» Херсонської та Запорізької областей України
Це, за визначенням експертів, формальний крок перед приєднанням до росії, про що планується оголосити пізніше 30 вересня...
В Україні оновили правила виїзду чоловіків за кордон: не випускатимуть студентів іноземних вишів
Україна
В Україні оновили правила виїзду чоловіків за кордон: не випускатимуть студентів іноземних вишів
Чоловіки призивного віку — від 18 до 60 років, які супроводжують осіб з інвалідністю, можуть виїжджати з країни необмежену кількість разів...
ЗСУ наближаються до Лимана і успішно обороняють Бахмут - Інституту вивчення війни
Україна
ЗСУ наближаються до Лимана і успішно обороняють Бахмут - Інституту вивчення війни
ISW повідомляє, що українська артилерія тримає під вогневим контролем останню дорогу для постачання російських військ у місті через Сватово, Макіївку і Терни...