Учені за 40 секунд показали мільярд років еволюції Землі

Учені за 40 секунд  показали мільярд років еволюції Землі

Учені створили одну з найбільш повних моделей руху тектонічних плит Землі, де показали мільярд років змін всього за 40 секунд. Про це повідомляє Science Alert.

У міру свого руху плити впливають на клімат, припливи, міграцію тварин та їх еволюцію, вулканічну активність, виробництво металів і багато іншого.

"Вперше була створена перша модель тектоніки, включаючи всі території. В людському масштабі часу все рухається по сантиметру в рік, але як видно з анімації, континенти дуже динамічні. Наприклад, холодна і непривітна Антарктида колись була прекрасним місцем для відпочинку на екваторі" , - говорить геолог з університету Сіднея Майкл Тетлі.

Переміщення і ковзання плит - справжнє видовище. Масиви суші, які перебували поруч, виявляються по різних краях планети і навпаки.

Розуміння цих рухів і закономірностей має вирішальне значення, якщо учені хочуть передбачити, наскільки придатною для життя буде Земля в майбутньому.

Команда учених доклала чимало зусиль, щоб вибрати і об'єднати найбільш підходящі моделі, доступні в даний час, розглядаючи як рух континентів, так і взаємодії вздовж кордонів плит.

"Планета Земля неймовірно динамічна, її поверхня складається з плит, які постійно штовхають один одного, що є унікальним для кам'янистих планет. Ці пластини рухаються зі швидкістю зростання людських нігтів, але коли мільярд років перетворюється в 40 секунд, відкривається дивовижний танець. Океани відкриваються і закриваються, континенти розходяться і періодично з'єднуються, утворюючи величезні суперконтиненти ", - зазначає геолог з університету Сіднея Сабін Захіровіч.

Чим глибше учені заглядають в минуле, тим складніше стає оцінити, як рухалися плити. У новому ж дослідженні особливу увагу було приділено геологічним епохам від неопротерозоя до кембрію.

Залишаються питання про те, як ці плити вперше сформувалися і коли саме це сталося, але кожна нове відкриття допомагає зрозуміти давню історію Землі.

"Наша команда створила абсолютно нову модель еволюції Землі за останній мільярд років. Планета Земля унікальна тим, що на ній живе життя. Але це можливо тільки тому, що геологічні процеси, такі як тектоніка плит, грають роль планетарної системи життєзабезпечення", - підсумували учені .

Теги
Схожi
Планетохід Perseverance вперше проїхався по поверхні Марса
Наука і технології
Планетохід Perseverance вперше проїхався по поверхні Марса
«Вчора вдень ми здійснили нашу першу поїздку на Марсі», - заявив заступник менеджера проєкту Perseverance Роберт Хогг...
Rivian показали свій новий пікап R1T на випробуваннях
Наука і технології
Rivian показали свій новий пікап R1T на випробуваннях
Rivian показали на випробуваннях свій новий пікап R1T. Його почнуть продавати вже в червні 2021 року...
Тарас Шевченко, Олена Теліга, Симон Петлюра «ожили» завдяки штучному інтелекту
Наука і технології
Тарас Шевченко, Олена Теліга, Симон Петлюра «ожили» завдяки штучному інтелекту
Сервіс MyHeritage розробив функцію для «оживлення» людей на фотографіях...
Вперше в історії штучний інтелект написав п’єсу
Наука і технології
Вперше в історії штучний інтелект написав п’єсу
Штучний інтелект написав драму під назвою «Коли робот пише п’єсу», яка порушує теми кохання й самотності, але переважно - сексу...
Instagram видалила сотні російських акаунтів
Наука і технології
Instagram видалила сотні російських акаунтів
Адміністрація соціальної мережі Instagram видалила 530 акаунтів з Росії, які залякували користувачів перед акціями на підтримку опозиціонера Олексія Навального...