Учені виявили 1300-літні зображення буддійських святих на стінах японського храму

Учені виявили 1300-літні зображення буддійських святих на стінах японського храму

На стінах японського храму дослідники знайшли стародавні малюнки із зображеннями восьми буддійських святих, заховані на видноті на покритих кіптявою колонах. Зображення були виявлені в 2019 році за допомогою інфрачервоних камер.

Використання нових технологій дозволяє без шкоди для творів мистецтва і архітектури заглядати під шари бруду, фарби і штукатурки. Здавалося, ще тільки-тільки недавно вчені навчилися досліджувати виворітну сторону картин великих художників, а вже сьогодні вони сканують храми, палаци і стародавні житла на предмет прихованих розписів і фресок.

Ось і в Японії дослідники за допомогою інфрачервоних камер розкрили секрети однієї з головних святинь Країни Вранішнього сонця. На колоннадах головного залу в храмі Саймедзі з префектури Сіга, побудованого в овіяну легендами епоху Камакури (1185-1333), були знайдені невідомі раніше картини на релігійну тему.

Цікаво, що сторіччя від людських очей їх приховували шари кіптяви і бруду. Професор історії мистецтв Норіакі Аджіма з Хіросімського університету, який є членом команди, яка зробила відкриття, сказав, що він знав про наявність картин на колонах.

"Багато людей помічали, що якщо присвятити на колони яскравим променем світла, на них проглядалися лики, схожі на обличчя бодхісатви", - сказав професор журналістам.

Для вчених це не було новиною. Однак сюрприз полягає в іншому. І Норіакі Аджіма, і інші фахівці вважали, що зображення були зроблені відносно недавно, в період Едо (1603-1867). Дійсність виявилася більш інтригуючою.

Великі реставраційні роботи, затіяні в храмі Саймедзі в червні минулого року, дозволили історикам і археологам провести повномасштабне обстеження святилища за пропозицією головного священика. Використовуючи інфрачервоні камери, фахівці виявили, що ледве просвічуються зображення явно старше періоду Едо.

Якщо судити по техніці малюнка, фігури, можливо, відносяться до другої половини періоду Аски (592-710). Це дуже важливе відкриття для японської історії. Справа в тому, що через вологий клімат в землі зберігається дуже мало артефактів. Про такому ранньому періоді Японії мало достовірної інформації. Часто висновки робляться на основі переказів, міфів і легенд. У кращому випадку - рідкісних записів, збережених у Китаї та сусідній Кореї, з якими країна підтримувала торговельні та культурні відносини.

"Вважалося, що головний зал Саймедзі споруджений в період Камакура і згодом розширювався в період Намбокучо, - пояснив професор. - Я дуже здивувався, вперше побачивши інфрачервону фотографію. Після більш детального дослідження зображень напрошується висновок, що зроблені вони в епоху Аски".

Форма тіла, вирази облич і крій костюмів буддистських святих схожі на статую Кудара Каннон, що вважається японським національним надбанням, а також розпису на ранніх ковчега Тамамусі-но-дзусі. Обидва об'єкти належать храму Монастир Хорю і були створені в середині VII століття.

Однак стиль, використаний для вираження внутрішнього вуха і складок долонь, не такий витончений і деталізований. Тому професор Адзіма вважає їх більш старими. Він датує зображення на колонах другою половиною 7-го століття, а точніше - близько 685-го року.

Адзіма пояснив, що район Інукамі префектури Сіга, в якому стоїть храм Саймедзі, був будинком знатного дипломата, удостоєного в 684 році дворянського титулу. У наступному році імператор Тенма видав указ про будівництво буддійського храму при кожному клані. Мабуть, так і з'явився храм на цьому місці.

Для японського народу це сенсація, адже раніше найстарішим в країні був зал храму Монастир Хорю, який попутно вважається найстарішою у світі дерев'яною будівлею, яка зберіглась.

Раніше Український Дощ писав, що чеські археологи розшифрували написи в усипальниці давньоєгипетської цариці Хентакавесс III.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
В окупованому Криму до відповідальності притягнули імама за проповідь в мечеті
Релігія
В окупованому Криму до відповідальності притягнули імама за проповідь в мечеті
Кримська «прокуратура» відкрила справу проти імама за проповідь в мечеті ...
Відтепер слова «Христос», «Ісус» та «Біблія» в Китаї заборонені
Релігія
Відтепер слова «Христос», «Ісус» та «Біблія» в Китаї заборонені
Уряд Китаю зобов’язав всі офіційні християнські організації замінити слова «Христос», «Ісус» і «Біблія» в книгах на китайські ініціали...
У власності сім'ї патріарха РПЦ Кирила нерухомості майже на $3 млн
Релігія
У власності сім'ї патріарха РПЦ Кирила нерухомості майже на $3 млн
Патріарх Кирило і його родички володіють нерухомістю в Москві, Підмосков'ї та Санкт-Петербурзі, а загальна вартість належних їм будинків і квартир становить $3 млн...
На сайті Кабміну зареєстровано петицію про вилучення Почаївської лаври з користування УПЦ МП
Релігія
На сайті Кабміну зареєстровано петицію про вилучення Почаївської лаври з користування УПЦ МП
Петицію, в якій пропонується повернути Почаївську Лавру українській Церкві, розміщено 21 жовтня на сайті Кабміну...
Вперше в історії: Папа Римський призначив кардиналом афроамериканця
Релігія
Вперше в історії: Папа Римський призначив кардиналом афроамериканця
Всього Папа Франциск призначив 13 нових кардиналів, 9 з яких молодше 80 років, і мають право брати участь в майбутньому конклаві...