Учені дослідили, як на Марсі з'явилися величезні резервуари з водою

Дослідження вчених Університету Арізони показало, що величезні резервуари води на Марсі з'явилися з двох різних джерел. Результати вивчення метеоритів опубліковані в журналі Nature Geoscience.
Вчені вважають, що Марс, на відміну від Землі, можливо, ніколи не був покритий океаном з магми. Вода на планеті могла з'явитися в результаті падіння інших небесних тіл. Фахівці вважають, що на ранньому етапі появи Марса, на планеті перебували як мінімум два великі резервуари води з різним хімічним складом.
Це стало можливим після вивчення двох відколотих від марсіанської кори метеоритів - NWA7034 і ALH84001. Ізотопний склад в небесних тілах був однорідним, проте метеорити відрізнялися по співвідношенню ізотопів водню з іншими марсіанськими породами, вивченими ровером Curiosity. Так, Northwest Africa 7034 взаємодіяв з рідиною близько 1,5 мільярда років тому, Allan Hills 84 001 - близько 3,9 мільярда років тому.
В результаті дослідження з'ясувалося, що один з типів порід був близький за складом до тіл з далеких околиць Сонячної системи й відрізнявся великими запасами дейтерію. Другий тип у своєму складі мав багато спільного з породами Землі. Висновки вивчення ізотопного складу марсіанських порід можуть наблизити вчених до розуміння походження Марса і появи води на планеті.
Нагадаємо, нещодавно вчені NASA виявили на знімках Марса незвичайну діру. Отвір розташований на схилі згаслого вулкана і, ймовірно, там є живі організми, повідомляється в блозі NASA.