У власності сім'ї патріарха РПЦ Кирила нерухомості майже на $3 млн

У власності сім'ї патріарха РПЦ Кирила нерухомості майже на $3 млн

Патріарх Кирило і його родички володіють нерухомістю в Москві, Підмосков'ї та Санкт-Петербурзі, а загальна вартість належних їм будинків і квартир становить майже три мільйони долларів. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на інформацію розслідування видання "Проєкт".

Зазначається, що самому Кирилу (Володимиру Гундяєву) належать 145-метрова квартира в знаменитому "Будинку на набережній" на вулиці Серафимовича в Москві, квартира площею 38 квадратних метрів на Ніколоямській вулиці в Москві і квартира площею 83 квадратних метра на Большеохтінском проспекті в Санкт- Петербурзі. Вартість цих квартир журналісти оцінили в 70, 12 і 9 млн рублів відповідно. Раніше дві з цих квартир були записані на патріарха, але зараз у виписках Росреестра не вказано власник цієї нерухомості.

Крім того, троюрідна сестра патріарха Лідія Леонова володіє будинком площею 300 квадратних метрів в селищі Зелений Гай-1 в Московській області (10 млн рублів), 120-метрової квартирою на Набережній Крюкова каналу в Санкт-Петербурзі (42 млн рублів), 1/3 нежитлового приміщення в тому ж будинку в Санкт-Петербурзі (3 млн рублів) і 83-метровою квартирою в Гагарінському провулку в Москві (47 млн ​​рублів).

За даними журналістів, квартиру в Санкт-Петеребурга Леоновій подарував бізнесмен Олександр Дмитрович - діловий партнер Миколи Саворетті, радника місії Мальтійського ордена в Росії. На початку 2000-х мерія Москви змушувала Саворетті знести надбудований поверх з мансардою в будинку з видом на Кремль, але хтось невідомий допоміг бізнесменові швидко вирішити проблеми, і незабаром Леонова отримала щедрий подарунок. Кирило тоді був митрополитом і був у хороших стосунках з владою.

У власності у іншої троюрідною сестри патріарха - Олени Холодовий (її раніше називали рідною сестрою Леонової), пов'язаної з банком "Пересвіт", знаходяться квартири площею по 63 квадратних метра на Одеській вулиці в Санкт-Петербурзі і вулиці Расплетіна в Москві. Їх вартість оцінили в 10 і 22 млн рублів відповідно.

Нагадаємо, про Лідію Леонову та квартиру патріарха в "Будинку на набережній" стало відомо широкому загалу в 2012 році, коли кардіохірург і колишній міністр охорони здоров'я Юрій Шевченко був визнаний судом винним в тому, що, роблячи ремонт у своїй квартирі на вулиці Серафимовича в Москві, засипав "нанопиллю" квартиру, що належить патріарху Кирилу, розташовану поверхом вище. Зареєстрована в цій квартирі Лідія Леонова звернулася до суду з позовом про стягнення збитків, заявивши, що в результаті ремонту у сусідів було пошкоджено її майно - килими, книги і стільці. Спочатку Леонова оцінила збиток в 26 мільйонів рублів, потім знизила претензії до 18,9 мільйона рублів. Ця сума була виплачена, але квартира Шевченка залишалася під арештом ще півроку, після чого її повернули власнику.

Раніше російські ЗМІ писали, що статок патріарха Кирила може становити 4-8 млрд доларів, а в його власності знаходиться шале під Цюріхом в Швейцарії, а також, ймовірно, частки власності різних об'єктів нерухомості в Москві, Московській, Смоленській і Калінінградській областях. Також патріарх Кирило може розпоряджатися більш ніж 20 резиденціями, які належать різним релігійним організаціям РПЦ.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Польські мусульмани вибачилися за календар з «російським Кримом»
Релігія
Польські мусульмани вибачилися за календар з «російським Кримом»
Релігійне Об’єднання мусульман Польщі назвало «редакційною помилкою» напис «Російська Федерація» під зображенням кримських мечетей у релігійному календарі на 2021 рік...
Архиєпископ Хризостом  ІІ: «Мене не турбує те, що росіяни виключили моє ім'я з Диптихів»
Релігія
Архиєпископ Хризостом ІІ: «Мене не турбує те, що росіяни виключили моє ім'я з Диптихів»
Те, що Російська Церква перервала євхаристійне єднання та вилучила моє ім’я зі своїх Диптихів, мене не турбує взагалі, бо такої “православності”, яку просувають росіяни, я б не хотів...
Андріївську церкву в Києві відкриють після п’яти років реставрації
Релігія
Андріївську церкву в Києві відкриють після п’яти років реставрації
Відкриття відбудеться 12 грудня в режимі онлайн, а 13 грудня в церкві пройде перша служба...
На алеї Героїв Небесної cотні освятили Дзвін гідності
Релігія
На алеї Героїв Небесної cотні освятили Дзвін гідності
Відбулося освячення Дзвону гідності на Майдані біля каплиці Архистратига Михаїла та Українських новомучеників УГКЦ...
Мусульманський релігійний союз Польщі видав календар, де Крим позначено російським
Релігія
Мусульманський релігійний союз Польщі видав календар, де Крим позначено російським
Польська релігійна організація «Об'єднання мусульман Польщі» видала календар, у якому український півострів Крим позначено російською територією...