[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

У Вінниці відкриють пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару

У Вінниці відкриють пам’ятник Блаженнішому Любомиру Гузару

З ініціативи о. Григорія Рогацького, настоятеля храму Покрови Пресвятої Богородиці у Вінниці, постане пам’ятник світлої пам’яті Блаженнішому Любомирові Гузару. Скульптори вже розпочали роботу над проєктом.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У ранковій програмі «Новий день» Українського радіо «Вінниця», о. Григорій розповів, що впадає в око простата ескізу пам'ятника, простота, яка була властива Блаженнішому Любомирові. За задумом, Любомир Гузар буде зображений на повний зріст, вдягнений у камізельку поверх підрясника та опертий на палицю. Поряд із ним стоїть колона.

«Це вияв чогось непорушного, образ Церкви. На колоні є митра і одяг, що спадає... Це є при ньому, але залишене. Тобто це символізує його адекватність і розуміння ситуації. Він свідомо зрікся уряду і теплою рукою передав владу своєму наступникові. Скульптура показує, що він все залишає і виходить наче вперед із мудрістю, яку подарував йому Господь, і у своїй простоті, спираючись на палицю, як мудрець. Його погляд звернений до небес, щоби цю свою простоту приносити людям…» – розповів ініціатор проєкту.

Авторами пам'ятника стали два українських скульптори –Олесь Сидорук і Борис Крилов. 

О.Григорій розповів, що шукаючи митру (головний убір єпископа. – Ред.), скульптори зіштовхнулися з деякими труднощами:

«З'ясувалося, що за життя Блаженніший Любомир роздав усі свої митри. І коли помер, то була проблема, в якій митрі його поховати. Тобто він не прив'язувався до матеріальних речей, навіть до тих, які здавалося б, важливі для єпископа. На мою думку, у цьому проявляється величина великих людей. Вони не прив'язуються ні до чого, крім Бога».

Зазначається, що ідея пам'ятника у Вінниці Блаженнішому Любомиру виникла не просто так.

«Він двічі був у Вінниці, і це щоразу вражало, бо з ним на зустріч приходили люди, які взагалі не мали стосунку до УГКЦ… Крім того, батько Любомира Гузара, коли служив у лавах Української Галицької Армії, побував на Вінниччині».

Це буде духовний пам'ятний, виявлений у бронзі, каже священник. Виготовлення скульптури коштує 37 тисяч доларів.

«Ми вже зібрали 10 тисяч. І 5 березня ці кошти ми вже передали скульпторам і вони вже почали роботу над пам'ятником. Решту коштів ми ще шукаємо», – зазначив о. Григорій Рогацький.

Крім того, священик наголосив, що в даному випадку не йдеться про кошти як такі.

«Нам потрібне оживлення думки про Блаженнішого Любомира Гузара. Ми не хочемо просто створити йому пам'ятник. Ми хочемо, щоби мудрість, яку він нам залишив, допомагала людям зростати у святості», – сказав він.

Зазначається, що до збору коштів долучаються навіть люди, які не мають жодного стосунку до УГКЦ. А деякі кажуть, що пізнали Українську Греко-Католицьку Церкву саме через Любомира Гузара.

Визначеного місця ще немає. Отець закликає місцеву владу і людей доброї волі долучитися до вибору місця. Бо це місце має бути гідне, підкреслює священник.

Нагадаємо, три роки тому, 31 травня 2017 року у с. Княжичі, поблизу м. Києва, помер Блаженніший Любомир Гузар, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви. Похований у м. Києві в крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового. У заупокійній Архиєрейській літургії взяли участь понад 600 священнослужителів з різних єпархій України, а також з-за кордону.

Раніше Український дощ писав, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій застерігає парламент від прийняття законопроєктів, спрямованих на впровадження гендерної ідеології в законодавство України.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
7 липня християни східної традиції святкують Різдво Іоанна Предтечі
Релігія
7 липня християни східної традиції святкують Різдво Іоанна Предтечі
Пам'ять про Івана Хрестителя або Івана Предтечу займає у східній літургійній традиції особливе місце...
Митрополит Епіфаній  підтримав позицію Вселенського Патріарха щодо статусу собору Святої Софії
Релігія
Митрополит Епіфаній підтримав позицію Вселенського Патріарха щодо статусу собору Святої Софії
Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній закликав усіх піднести молитву про Матір-Церкву Константинопольську і особисто про Вселенського Патріарха Варфоломія...
Індійський храм, затоплений 200 років тому, почав підніматися з води
Релігія
Індійський храм, затоплений 200 років тому, почав підніматися з води
500-річний храм, присвячений богові Вішну, був затоплений в результаті повеней, в той час річка змінила русло, і місцеві жителі були змушені покинути свої будинки...
В Кремлі зміну статусу собору Святої Софії назвали внутрішньою справою Туреччини
Релігія
В Кремлі зміну статусу собору Святої Софії назвали внутрішньою справою Туреччини
Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що рішення про зміну статусу собору Святої Софії в Стамбулі є внутрішньою справою Туреччини...
Окраса Барселони – храм Саґрада Фамілія відчинив свої двері для відвідувачів
Релігія
Окраса Барселони – храм Саґрада Фамілія відчинив свої двері для відвідувачів
На першому етапі роботи Саґрада Фамілія прийматиме лише медиків Барселони, які на передовій боротьби з коронавірусом, та представників неурядових організацій та бізнесу, які допомагали долати епідемію...