У Великобританії закривається остання вугільна шахта

У Великобританії закривається остання вугільна шахта

У Великобританії закривають останню комерційну вугільну шахту в країні. Шахта Бредлі в графстві Дарем виробляє 150 000 тон вугілля на рік, і її розробка почалася більше двохсот років тому. Про це пише SkyNews.

Гірники, які пропрацювали на шахті все своє життя, тепер в розгубленості і не знають, чим займуться далі. Тим паче, що Великобританія як і раніше потребує вугіллі - вісім мільйонів тонн на рік. І в основному це збільшення попиту задовольняється за рахунок імпорту з Росії та США.

"Я спустошений, абсолютно спустошений тим, що все підходить до кінця. Рада графства і уряд не зробили нічого, щоб підтримати нас, так що це буде остання вугільна шахта, на якій я працював", - говорить один з працівників шахти, Алан Мейман, який пропрацював гірником більше 25 років.

Тепер він залишиться без роботи в свої п'ятдесят років.

У Шотландії та Уельсі поки ще діє кілька маленьких шахт. Але їхні дні спливають. Остаточно вони закриються в 2022 році.

Вугільна промисловість в Англії вже багато років знаходиться в занепаді. Страйки гірників в 1980-х через закриття кар'єрів не змогли її врятувати.

Остання шахта в Північному Йоркширі, де вугілля видобували під землею, закрилася п'ять років тому. З того часу єдине вугілля, що видобувається всередині країни, надходить з відкритих кар'єрів, таких як шахта Бредлі.

У Бредлі все ще є значні запаси вугілля, але для їх розробки потрібні фінанси. Значні зусилля для закриття шахти доклали захисники навколишнього середовища. Вони виходили на протести, одягнені, як канарки (раніше цих пташок в клітині брали з собою в шахти, щоб відстежувати викиди отруйних газів) і вжили всіх заходів, щоб зупинити розширення шахти.

"Ми повинні здійснити цей перехід до поновлюваних джерел енергії, і ми повинні зробити все можливе, тому що на карту поставлено наші життя на цій планеті. Економічні досягнення нічого не значать на мертвій планеті", - відзначала Джессіка Медісон, активістка боротьби зі зміною клімату .

Компанія Banks Group, яка управляє шахтою в Бредлі, все ще сподівається повернутися до розробок. Там погоджуються, що майбутнє за відновлюваними джерелами енергії, компанія управляє 10 вітряними електростанціями, але все ж там вважають, що рано повністю так радикально відмовлятися від видобутку вугілля.

Раніше Український Дощ писав, що військово-морські сили України та Румунії домовилися про спільні навчання "Riverine-2020", які проведуть уже цієї осені.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
У Польщі футбольні фанати охороняють костели від розгніваних жінок
Світ
У Польщі футбольні фанати охороняють костели від розгніваних жінок
Футбольні фанати Польщі масово вийшли на захист костелів від жінок, обурених недавнім законом про заборону абортів в країні...
В Європі відреагували на конфлікт між Україною і Угорщиною через місцеві вибори
Світ
В Європі відреагували на конфлікт між Україною і Угорщиною через місцеві вибори
Позиція Євросоюзу щодо співпраці з Україною не змінюється через дипломатичну суперечку між Києвом і Будапештом на тлі проведення місцевих виборів...
«Зникають посадовці, яким довіряв світ»:  єврочиновник про кадрову політику в Україні
Світ
«Зникають посадовці, яким довіряв світ»: єврочиновник про кадрову політику в Україні
Міжнародна спільнота бачить, як в Україні йдуть з влади люди, які мали довіру у світі. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс ...
Яка країна ЄС має найвищий рівень зараження коронавірусом?
Світ
Яка країна ЄС має найвищий рівень зараження коронавірусом?
Європейський центр із профілактики та контролю захворювання оприлюднив сво статистику...
В Антарктиді пінгвіни потрапили в льодову пастку
Світ
В Антарктиді пінгвіни потрапили в льодову пастку
В Антарктиді на острові Галіндез більше тисячі пінгвінів потрапили в льодову пастку, втративши можливість добувати собі їжу...