У Туреччині під час розкопок 3000-річного замку знайшли значок з символом США

У Туреччині під час розкопок 3000-річного замку знайшли значок з символом США

Турецькі археологи розповіли про загадкову знахідку, зроблену під час розкопок в замку Зерзеван. Як повідомляє видання Daily Sabah, розкопки в замку стартували у 2014 році і були спільною місією Міністерства культури і туризму, Університету Діклі, Турецької історичної асоціацієї і низки регіональних установ. Здивуванню архіологів не було меж, коли на глибині одного метра тут був несподівано виявлений значок з національним символом США.

За минулі роки археологи розкопали тут підземний храм римського божества Мітри, оборонну вежу, адміністративну будівлю, житлові будинки, склади зброї і зерна, бункери, скельні гробниці і водні канали.

Як розповів керівник розкопок Айтач Джошкун з Університету Діклі, було знайдено безліч важливих артефактів, але більш за все дослідників здивував один предмет. Справа в тому, що недавно археологи знайшли порівняно сучасний значок під час розкопок. Він знаходився на глибині 125 сантиметрів біля східної стіни замку.

"Найбільш ранні зразки значків такого типу використовувалися в США у 1850-х роках, - каже Айтач Джошкун. - З 1902 року герб, схожий на зображений на значку символ, використовувався армією США. Подібні зразки також використовувалися під час Першої світової війни підрозділами загального обслуговування ".

За словами дослідника, на значку зображений національний символ США - орел. У його правій лапі зображена оливкова гілка, в лівій - пучок з 13 стріл. Відомо, що ці символи уособлюють "силу світу і війни". Крім того, у своєму дзьобі орел тримає розгорнутий сувій, на якому зображений латинський напис "E Pluribus Unum".

"Це перше офіційне гасло США, яке означає "З багатьох - єдине", - пояснює Айтач Джошкун. - Спочатку воно використовувалося для позначення союзу 13 колоній, які об'єдналися у США. Цей напис являє різні штати і свідчить про єдність федерального уряду. Над головою орла розміщено яскраве сузір'я з 13-ти зірок ".

Відкриття цього значка з мідно-цинкового сплаву у фортеці Зерзеван вельми цікаве і захоплююче, продовжує Джошкун. За його словами, таких знахідок в ході археологічних розкопок не тільки в Туреччині, але і в інших країнах ще не було. Аналогічні значки знаходили тільки в США і Великобританії.

До слова, незвичайний артефакт вже піддали детальному аналізу. Він показав, що при виготовленні значка використовувалися технології, що з'явилися після XV століття. Крім того, аналіз показав, що значок пролежав у землі приблизно 250-300 років, тобто він міг потрапити в замок на початку XVIII століття. Але як саме цей артефакт потрапив у замок, залишається загадкою.

До речі, замок Зерзеван знаходиться у провінції Діярбакир на південному сході Туреччини. Він був зведений на 124-метровому скелястому пагорбі і розташовувався у стратегічно важливій точці між древніми містами Аміда і Дара. Завдяки своєму розташуванню, замок домінує над усією долиною. Ймовірно, місцевий гарнізон контролював велику територію на стародавньому торговому шляху.

Історія цього замку сходить до ассирійского періоду (882-611 рр. до н.е.). У римський період тут була побудована військова фортеця, яка безперервно використовувалося до 639 року нашої ери - до тих пір, поки ісламське військо не захопило цей район. Додамо, що замок включений до тимчасового списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У замку знаходиться храм Мітри, в якому до цих пір збереглися сліди ритуалів.

Теги
Схожi
Шанс, що людство вимре наступного року доволі великий. Так стверджують вчені
Наука і технології
Шанс, що людство вимре наступного року доволі великий. Так стверджують вчені
Людство зустрінеться з більшим ризиком вимирання у наступному році, ніж окрема людина з ризиком бути атакованою акулою або ураженою блискавкою...
SpaceX планує запустити на орбіту нову групу супутників Starlink 31 жовтня
Наука і технології
SpaceX планує запустити на орбіту нову групу супутників Starlink 31 жовтня
У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тисяч космічних апаратів даного типу...
Вчені виявили найдавніші свідчення перебування вікінгів у Америці
Наука і технології
Вчені виявили найдавніші свідчення перебування вікінгів у Америці
За припущеннями вчених, вікінги, які заснували поселення у Л'Анс-о-Медоуз, прибули з сусідньої Гренландії, де Ерік Рудий незадовго до цього, у 987 році, заснував колонію норманів...
Apple представила MacBook Pro з «чубчиком» і новеньким процесором
Наука і технології
Apple представила MacBook Pro з «чубчиком» і новеньким процесором
Компанія змінила дизайн ноутбуків для професійних користувачів і оснастила їх чіпами власної розробки, що повинні збільшити продуктивність і енергоефективність пристроїв...
Це багато чи не дуже? В Україну завезли «по-білому» 8000 офіційних iPhone
Наука і технології
Це багато чи не дуже? В Україну завезли «по-білому» 8000 офіційних iPhone
Основна частина партії - iPhone 13 mini і iPhone 13. Українці, незважаючи на високі ціни, найчастіше вибирають саме дорогі пристрої - iPhone 13 Pro і iPhone 13 Pro Max...