Засідання суду розпочалося 14 грудня об 11:00. На початку суддя вислухала всіх учасників. Адвокати Петра Порошенка заявили про те, що висловлювання Гордона мали лише фактичний характер, про жодні оцінювальні судження не може йти мови, як на цьому наполягає адвокат журналіста, який стверджує, що дана справа є наступом на свободу слова.

Після того, як сторони висловилися, суддя перейшла до вивчення письмових матеріалів справи, вона зачитала саме висловлювання, через яке було подано позов, потім дослідила висновок лінгвістичного експерта, у якому зазначається, що жодних переносних значень висловлювання журналіста не мало. З цим експертним висновком не погодився адвокат Дмитра Гордона і зазначив, що цей висновок – набір незрозумілих слів.

Наступне засідання суду відбудеться 12 січня, під час нього досліджуватимуть відеоматеріали, надані обома сторонами.

Як відомо, у червні адвокати Петра Порошенка подали до Шевченківського районного суду Києва позовну заяву проти журналіста і бізнесмена Дмитра Гордона.

7 травня в етері ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" Гордон заявив:

"… Я знаю, що керівництво України зробило злочинну оборудку з керівництвом Росії і віддало наказ українській армії залишити Маріуполь … Порошенко з Путіним домовилися, я вважаю, про те, щоб Маріуполь здати. Армії був даний наказ вийти з Маріуполя".

Насправді захоплення Маріуполя проросійськими бойовиками сталося у травні 2014 року, ще до президентських виборів. 7 червня 2014 року Петро Порошенко приніс присягу в якості п'ятого президента України, і через тиждень Маріуполь було остаточно звільнено. Наказу про залишення українською армією Маріуполя і виведення військ не було. Відразу після скандального етеру, коли багато коментаторів вказували Гордону на очевидну колізію, він публічно відмовився визнавати свою неправоту і випустив відео, в якому стверджував, що готовий з'явитися до суду.