[]

У столиці Польщі з'явиться сквер на честь українського генерала

У столиці Польщі з'явиться сквер на честь українського генерала

Влада Варшави назвала сквер в одному з районів польської столиці на честь генерала Армії Української Народної Республіки Марка Безручко. Про це напередодні повідомило Посольство України у Польщі на своїй сторінці у Facebook.

"Рада Варшави прийняла позитивне рішення про присвоєння скверу в районі Воля імені генерала Армії Української Народної Республіки Марка Безручко - героя битви під Замостям, який є символом героїчної боротьби армії Української Народної Республіки проти більшовицької агресії в 1920 році", - йдеться в дописі.

Таку постанову в четвер, 30 липня, прийняли депутати варшавської міської ради. Рішення підтримали 57 депутатів, проти не проголосував ніхто.

Заяву щодо скверу подала в лютому до голови міської ради Громадська ініціатива з догляду за могилами воїнів Української Народної Республіки (УНР) у Варшаві. Як зазначається у документі, організація пропонує «вшанувати героя Польщі та України – генерала Марка Безручка – у 100-річчя Варшавської битви».

«У 2020 році ми святкуємо 100-ту річницю Варшавської битви. Це чудова можливість, аби столиця віддала шану українським союзникам – офіцерам та солдатам Армії Української Народної Республіки, які пліч-о-пліч з солдатами польського війська захищали Варшаву та Європу від більшовицької навали. Генерал Марко Безручко є символом цієї спільної боротьби», – наголосили члени Громадської ініціативи з догляду за могилами воїнів УНР у Варшаві.

Цю ідею підтримало Посольство України у Польщі та низка організацій, зокрема Українське історичне товариство, Об’єднання гарцерів у Польщі тощо.

Відкриття скверу заплановане на 14 серпня цього року.

Марко Безручко народився в місті Токмак Запорізької області в 1883 році. За часів Першої світової воював у складі російської армії: спочатку як начальник штабу дивізії, потім дослужився до начальника штабу артилерійського корпусу.

Після приходу до влади Павла Скоропадського був призначений в Генеральний штаб армії новоствореного Української держави, де займався українізацією фронтових частин російської армії.

У складі корпусу Січових стрільців Безручко брав участь в Першому зимовому поході армії УНР (1919-1920) - поході українських військ по тилах Червоної і Добровольчої армій Денікіна на території України. Під час цього походу в квітні 1920 року УНР підписала союзний договір з Польщею.

6-та стрілецька дивізія під командуванням Безручко зіграла одну з вирішальних ролей при взятті Києва в травні 1920 року і при відбитті під Замостям контрнаступу червоної кінноти під командуванням Семена Будьонного у вересні-листопаді того ж року.

Згодом керував військовим міністерством УНР в екзилі.

Раніше Український Дощ писав, що до 155-літнього ювілею від дня народження праведного митрополита Андрея Шептицького у видавництві «Місіонер» побачила світ книжка «Кир Андрей - місія доброго самарянина».

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Росії ліквідують Сибірський центр української культури
Події
В Росії ліквідують Сибірський центр української культури
Влада Росії ухвалила рішення ліквідувати Сибірський центр української культури «Сiрий клин» в Омську. ...
На фестивалі у Лісабоні покажуть український детектив
Події
На фестивалі у Лісабоні покажуть український детектив
Український детектив «Сторонній» відібрано до конкурсної програми MOTELX- Lisbon international horror film festival...
У Польщі відкриють кав'ярню, де можна буде придбати українські книжки
Події
У Польщі відкриють кав'ярню, де можна буде придбати українські книжки
Кав’ярня-книгарня «Nić» («Нитка») буде діяти в кам’яниці «Цеху кравців Кракова», яка на час підготовки приміщення не бере гроші за оренду...
 У Німеччині нагородили співачку та композиторку українського походження Ганну Гриніву
Події
У Німеччині нагородили співачку та композиторку українського походження Ганну Гриніву
Лідерка етно-джазового бенду GANNA з Берліна, співачка та композиторка українського походження Ганна Гриніва, отримала премію Jazz thing Next Generation...
Співзасновнику Apple Стіву Возняку сьогодні 70 років
Події
Співзасновнику Apple Стіву Возняку сьогодні 70 років
11 серпня 1950 року народився Стів Возняк - американець українського походження, розробник комп’ютерних технологій, інженер-електронщик і програміст, конструктор одного з перших персональних комп’ютерів у світі...