У школі Кривого Рогу вирішили вивчати російську замість німецької

На малій батьківщині президента Володимира Зеленського, у Кривому Розі, спалахнув мовний скандал. У школі №90 на засіданні педради вирішили зробити обов’язковим вивчення російської мови для учнів 5-10 класів.
За словами представників батьківського комітету, думку батьків та учнів щодо цих новацій не врахували. Не підтримує рішення й частина вчителів. Між тим в адміністрації школи заявляють, що батьків опитували й більшість була «за», однак після звернення незгодних продовжують «вивчення питання».
Заступниця голови батьківського комітету школи №90 Вікторія Руднік каже, що рішення про обов’язкове вивчення російської для учнів старшої школи ухвалили на педраді наприкінці квітня, коли затверджували навчальний план на наступний рік. Зауваження незгодних батьків не врахували.
За її словами, російську в закладі вирішили вивчати як «другу іноземну» – замість німецької, як було досі. Коли про це стало відомо, частина батьків не заперечувала, але частина написала звернення до дирекції про свою незгоду.

У дирекції школи на інформаційний запит «Радіо Свобода» відповіли: за статутом заклад двомовний – мовами освітнього процесу визначено російську та українську («з поступовим переходом»).
Щодо вивчення російської як предмету, то, як повідомили з адміністрації, це рішення більшості батьків.
У профільного департаменту мерії Кривого Рогу зауважили, що питання «належить виключно до компетенції адміністрації закладу».
Як стало відомо, після резонансу в ЗМІ та соцмережах педрада школи №90 може переглянути своє рішення.
«Український дощ» писав, що «Всеукраїнська школа онлайн» замість уроку із темою «Російська агресія проти України» показала урок із прихильником «руського міра» Олександром Усиком про науково-технологічну революцію.