У РФ розбився літак «новітньої розробки», який мав замінити собою український Ан

У РФ розбився літак «новітньої розробки»,  який мав замінити собою український Ан

Зразок нового російського військово-транспортного літака Іл-112В розбився біля Москви. Це третій після Sukhoi Superjet і МС-21 літак, повністю спроєктований в Росії після розпаду СРСР. Він повинен був брати участь в форумі "Армія-2021". Російська влада розраховує, що ці літаки замінять українські "Ан" на ринку транспортної авіації.

Аварія сталася під час тренувального польоту, повідомили в пресслужбі Об'єднаної авіабудівної корпорації.

"Під час тренувального польоту при заході на посадку в районі аеродрому Кубинка в лісосмузі сталася аварія легкого військово-транспортного літака Іл-112В. Подробиці події уточнюються", - заявили в ОАК.

На борту Іл-112В було три людини, пише Інтерфакс з посиланням на своє джерело. "Літак вилетів з аеродрому" Кубинка "і зазнав аварії", - сказав співрозмовник агентства.

"Машина експериментальна, її випробовували при надлишкових навантаженнях. Версія відмови техніки в числі пріоритетних", - розповіло джерело Інтерфаксу.

У соцмережах доступні відео очевидців аварії, на яких помітно, що двигун літака перед падінням охопив вогонь.

 

13 серпня дослідний екземпляр нового легкого військово-транспортного літака Іл-112В прилетів з воронезького заводу в Підмосков'я для участі в форумі "Армія-2021".

Іл-112В - перший військово-транспортний літак, розроблений в Росії "з нуля" після розпаду Радянського Союзу.

Він повинен замінити Ан-24 і Ан-26. Іл-112В призначений для транспортування і повітряного десантування до 5 тонн легких зразків озброєння, військової техніки, вантажів та особового складу.

Павло Аксьонов, кореспондент Російської служби ВВС:

"Іл-112В - літак, який дуже потрібен російській армії з її стрімко старіючим парком військово-транспортної авіації.

Цей літак, покликаний замінити легкі українські армійські транспортники Ан-26. Його розробляли з початку 2000-х років, але в 2010-му міністерство оборони віддало перевагу закупити українські транспортники Ан-140. Після анексії Криму в 2014 році і різкого погіршення відносин Москви з Києвом проєкт Іл-112В відновили."

Перший політ Іл-112В відбувся 30 березня 2019 року. До того моменту вже проявився головний недолік літака - він виявився важчим, ніж було потрібно в технічному завданні.

Боротьба із зайвою вагою була однією з головних задач авіаційного комплексу ім. Ільюшина, з якої намагалися боротися після першого польоту. У березні 2021 року в Воронежі поновилися випробувальні польоти літака.

"Були доопрацьовані всі системи літака і проведена робота по зниженню ваги повітряного судна, що дозволило передати літак на етап попередніх випробувань, що проводяться спільно з міністерством оборони", - заявив тоді керуючий директор ПАТ "Іл" Сергій Ярковой.

Другою проблемою Іл-112В були двигуни ТВ7-117СТ розробки компанії "Клімов". У цих нових моторах в ході випробувань були помічені неполадки.

У Підмосков'ї розбився літак Іл-112В. Весь екіпаж загинув

Про них в липні 2021 року розповів на сторінці Aviation Explorer генеральний конструктор "ОДК-Клімов" Всеволод Єлісєєв. За його словами, "в процесі перших польотів фіксувався перегрів масла в системі теплообмінника нової конструкції", і "траплялося, в ході випробувань пілотам навіть доводилося відключати силову установку".

За його словами, проблеми з силовими установками були вирішені, і в другому і третьому польоті двигуни відпрацювали успішно".

На Росії під час  випробувальних польотів новітній військовий літак ЗС РФ ІЛ-112вВ раптом став важчим за повітря - впав та вибухнув. На борту було ліквідовано мінімум трьох висококваліфікованих окупаційних льотчиків. 

ІЛ-112В - новітній російський турбогвинтовий військово-транспортний літак, який Московія намагається виробляти з 1994 року, але все марно. Окупанти планують замінити цим українські АН-и, але за майже 30 років цього проекту не в змозі це зробити.

Відомо, що на борту літака перебували три людини, командиром екіпажу був заслужений льотчик-випробувач, Герой Росії Микола Куімов. За попередніми даними, всі троє загинули. СКР порушив кримінальну справу про порушення правил безпеки і експлуатації повітряного транспорту.

Теги
Схожi
Помер чоловік знаменитого дизайнера Тома Форда: вони були разом 35 років
Світ
Помер чоловік знаменитого дизайнера Тома Форда: вони були разом 35 років
Згідно із заявою представників Форда, Баклі «помер природною смертю після тривалої хвороби»...
Суд Індії дозволив жінкам вступати до елітної військової академії
Світ
Суд Індії дозволив жінкам вступати до елітної військової академії
Верховний суд Індії зобов'язав владу забезпечити жінкам доступ до елітної Національної академії оборони...
«Талібан» відновлює публічні страти та ампутацію кінцівок
Світ
«Талібан» відновлює публічні страти та ампутацію кінцівок
Після захоплення влади в Афганістані таліби готуються відновити страти, які раніше публічно відбувалися на спортивному стадіоні Кабула...
Делегатам Росії в ПАРЄ заборонили гуляти Страсбургом через щеплення «Спутником»
Світ
Делегатам Росії в ПАРЄ заборонили гуляти Страсбургом через щеплення «Спутником»
Росія це назвали «вакцинною дискримінацією»...
Британський паб з 200-річною історією перейменовують через «расистську назву»
Світ
Британський паб з 200-річною історією перейменовують через «расистську назву»
Місцеві жителі критично ставляться до рішення перейменувати паб...