У Польщі відзначили десяту річницю Смоленської катастрофи

У Польщі відзначили десяту річницю Смоленської катастрофи

Сьогодні, 10 квітня, минає десята річниця Смоленської катастрофи, під час якої загинув президент Польщі Лех Качинський та інші високопосадовці. Очільники країни вшанували жертв трагедії, поклавши у Варшаві вінки до пам’ятників та могил загиблих.

Авіакатастрофа сталася неподалік російського Смоленська. Тоді розбився літак Ту-154, яким польська державна делегація прямувала в Катинь для участі в меморіальних заходах, присвячених 70-им роковинам розстрілів польських полонених військовиків у СРСР.

В авіатрощі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед них і президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі.

Попри час, ясності у Смоленській катастрофі не додається. За десять років з'явилася низка гіпотез про її причини і перебіг подій. Спочатку Комісія державної авіації з розслідування авіакатастроф МВС Польщі визнала причиною катастрофи помилку екіпажу.

Проте згодом стали говорити про інші версії. У лютому 2016 року в Польщі, за рішенням тодішнього міністра оборони Антонія Мацеревича, поновили розслідування, створивши спеціальну комісію.

У березні 2017 року Мацеревич назвав катастрофу під Смоленськом терактом, також він заявив про наявність «незаперечних свідчень російської відповідальності за Смоленську катастрофу». У квітні 2017-го польська прокуратура перекваліфікувала звинувачення на адресу російських диспетчерів з «несвідомого» на «свідоме» доведення ними екіпажу президентського літака до авіакатастрофи.

У квітні 2018 року підкомітет міноборони Польщі опублікував технічний звіт, у якому, зокрема, зазначається, що ліве крило літака Ту-154 було знищене внаслідок внутрішнього вибуху.

Таких висновків дійшла і британська лабораторія судово-вибухових речовин Forensic Explosives Laboratory, підпорядкована міноборони Великої Британії. Наприкінці березня 2019 року експерти цієї лабораторії оприлюднили дослідження, що підтверджує сліди тротилу в більшості з 200 зразків літака екс-президента Леха Качинського.

На даний момент розслідування трагедії триває. Польська сторона неодноразово на міжнародному рівні порушувала питання про повернення Росією уламків літака. Москва відмовляється це робити, оскільки, мовляв, слідство в Росії ще не закрито.

У Варшаві переконані, що небажання віддавати Польщі її власність свідчить про те, що Москві є що приховувати у справі Смоленської катастрофи.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У ВООЗ готуються до ядерної катастрофи через війну в Ірані
Світ
У ВООЗ готуються до ядерної катастрофи через війну в Ірані
Представники Всесвітньої організації охорони здоровʼя готуються до ядерної катастрофи...
Польський суд схвалив екстрадицію «чорного» археолога до України за незаконні розкопки у Криму
Світ
Польський суд схвалив екстрадицію «чорного» археолога до України за незаконні розкопки у Криму
Резонансна справа російського археолога, який вів розкопки в Криму...
Венс відвідає Угорщину на знак підтримки Орбана напередодні виборів — Reuters
Світ
Венс відвідає Угорщину на знак підтримки Орбана напередодні виборів — Reuters
Віцепрезидент США Джей Ді Венс відвідає Угорщину найближчими днями...
РФ розширює співпрацю з Іраном: надає супутникові знімки та вдосконалені технології дронів - WSJ
Світ
РФ розширює співпрацю з Іраном: надає супутникові знімки та вдосконалені технології дронів - WSJ
Росія розширює обмін розвідданими та військове співробітництво з Іраном...
З Україною було б покінчено за один день, якби ми не допомогли – Трамп
Світ
З Україною було б покінчено за один день, якби ми не допомогли – Трамп
Україна могла припинити спротив у перший день без допомоги США, каже Трамп....