У Північній Кореї починається голод

У Північній Кореї починається голод

Північнокорейський вождь Кім Чен Ин зізнався в тому, що країні доведеться пережити голодні часи. У КНДР вже згорнули роботу багато посольств і гуманітарні організації. Причиною тотального браку продовольства став наджорсткий коронавірусний карантин. Влада боїться, що вороги народу і диверсанти спробують ввезти в країну вірус COVID. А тому імпорт продовольства з-за кордону перекритий.

Лідер КНДР Кім Чен Ин визнав, що його країні загрожує масштабний голод. Виступаючи на VI конференції секретарів парторганізацій правлячої Трудової партії Кореї (ТПК), північнокорейський вождь закликав готуватися до повторення «Важкого походу». Саме так в офіційній термінології називають масовий голод 1995-1997 років, який, за оцінками ООН, забрав життя двох мільйонів чоловік.

«Я вирішив просити організації ТПК на всіх рівнях, включаючи центральний комітет, і всіх секретарів осередків всієї партії почати новий, ще більш важкий похід», - цитувало «шановного товариша Кім Чен Ина» державне інформагентство ЦТАК.

Це перший раз, коли керівник Північної Кореї проводить паралелі з ситуацією 90-х.

У тій же промові Кім поскаржився, що партійним осередкам на місцях доводиться працювати у важких умовах, і згадав якісь помилки в роботі організацій ТПК, які треба виправляти.

Важка ситуація дезорганізовувала в тому числі роботу дипкорпусу. На початку квітня посольства  КНДР у світі повідомили про те, що в країні припинили роботу дипломатичні представництва 12 держав - в тому числі Великобританії, Німеччини, Франції та Італії, а також весь іноземний персонал міжнародних гуманітарних організацій. Свої держави представляють тільки дев'ять послів, включно з російським, і четверо тимчасових повірених у справах.

Дипломатів, «які покидають корейську столицю, можна зрозуміти - далеко не кожен може витримати безпрецедентні за своєю суворістю тотальні обмеження, найгостріший дефіцит необхідних товарів, в тому числі ліків, відсутність можливості вирішувати проблеми зі здоров'ям», - говорилося в повідомленні, опублікованому на  офіційному сайті МЗС КНДР.


Причини введення тотальних обмежень днями назвав сам глава Держради і генсек ЦК ТПК Кім Чен Ин - і подібну відвертість також можна назвати безпрецедентною для північнокорейської політики. Як повідомило Associated Press, Кім заявив: КНДР зіткнулася з «найгіршою» ситуацією через декількох факторів, включаючи пандемію коронавируса, санкції під керівництвом США і сильна повінь, яка країна пережила минулого літа. Відзначимо, що офіційно масових випадків COVID-19 в Північній Кореї немає, завдяки тому, що керівництво країни закрив кордони і ще в січні 2020 року ввів режим підвищеної готовності.

AP нагадує: в 2020 році після того, як в рамках строгих заходів боротьби з пандемією був закритий кордон Північної Кореї і Китаю, торговий оборот між КНДР і чи не єдиним серйозним її економічним партнером скоротився на 80%.

З аналітичного матеріалу, який в середині березня опублікувала правозахисна організація Human Rights Watch (HRW), слід - імпорт китайських продуктів харчування, засобів особистої гігієни, медикаментів та інших товарів першої необхідності впав майже до нуля.

«Нові крайні заходи, введені урядом, можуть бути спробою повернутися до Наджорстка контролю,

мав місце в минулі десятиліття, коли уряд регулювала всю інформацію і розподіл продуктів і матеріалів, забороняючи при цьому роботу «вільного ринку», - вказувала експерт HRW Ліна Юн. За даними правозахисної організації, країна повернулася до карткової системи розподілу товарів першої необхідності. HRW також нагадує, що жорстке регулювання, до якого попередній вождь Кім Чен Ір вдавався на початку 1990-х після розпаду СРСР, якраз і призвело до масового голоду.

Відзначимо, що за даними експертів по Північній Кореї, в правління Кім Чен Ина режим як раз пішов на демократизацію економіки, і ситуація в країні стала нагадувати або радянський неп, або китайську економіку на перших етапах реформ Ден Сяопіна.

На думку експертів Human Rights Watch, північнокорейський режим боїться попадання коронавируса в країну через якусь «жовту пил, яка проникає через китайський кордон». Дійсно, ще в жовтні 2020 року телебачення КНДР закликало громадян менше виходити на вулицю, коли вітер несе жовту пил з сусіднього Китаю. Як пояснювало Бі-бі-сі, могли матися на увазі сезонні пилові бурі - при тому, що наукових даних про пилу, як про переносника коронавируса, немає.

Повна ізоляція країни фіксується спостерігачами вже як мінімум півроку. Експерт HRW Ліна Юн наводить повідомлення якогось місіонера, який «таємно допомагає нужденним в Північній Кореї», зроблену ним у вересні 2020 року. «Протягом майже двох місяців в країну практично не надходить їжа з Китаю. Так багато жебраків в прикордонних районах. Ні мила, зубної пасти і батарейок немає », - стверджував місіонер.

До слова, місіонери з протестантських церков (у цього напрямку християнства є досить багато послідовників в Південній Кореї) виявилися головними персонажами теорії змови, покликаного пояснити закриття кордонів КНДР.

«Влітку 2020 року в південнокорейських ЗМІ з'явився дуже цікавий слив від людини - з числа північнокорейських перебіжчиків на південь. Виявляється, деякі ультраконсервативні організації перебіжчиків і покривають їх протестантські секти всерйоз обговорювали те, що є терористичним актом із застосуванням біологічної зброї, - розповів корееведа Костянтин Асмолов. - Планувалося закинути в Північну Корею речі, заражені COVID-19, для того, щоб викликати там епідемію, яка спровокує масові заворушення, що призведе до зміни режиму, після якої почнеться довгоочікуване возз'єднання Півночі і Півдня».

Тому-де влада Пхеньяна і закрили країну, щоб уникнути спалаху коронавірусу. Що, схоже, відповідає дійсності, так це побоювання північнокорейської влади з приводу проникнення коронавірусу. Влада КНДР побоюється, що разом з імпортованими вантажами в країну може проникнути COVID.

«У першій половині минулого року ще був якийсь струмочок поставок, а зараз він майже повністю вичерпався. Будь-яка компанія, яка хоче щось поставити в КНДР, навіть самі прості речі, які дозволені резолюціями Ради Безпеки ООН, починає замислюватися, а чи не потрапить вона під санкції, - вказав експерт. - І замість того, щоб здійснювати поставки нормальним порядком, доводиться випрошувати дозвіл у комітету з санкцій при СБ ООН. А там далеко не завжди такі дозволи дають».

Ще один фактор, який згадав Кім Чен Ин в своїй заяві - природні катаклізми. У серпні-вересні КНДР сильно постраждала від тайфунів. Наслідки стихійного лиха посилила нестача сировини, матеріалів, техніки через санкції. Це вплинуло на те, що остання п'ятирічка, що закінчилася в минулому році, не була виконана, про що, до речі, прямо сказав сам Кім Чен Ин на з'їзді партії в січні.

Теги
Схожi
В Америці з'явилося нове державне свято 19 червня - День звільнення
Світ
В Америці з'явилося нове державне свято 19 червня - День звільнення
В цей день будуть відзначати 156-у річницю визволення останніх рабів в Техасі після громадянської війни...
У Росії можна купити довідку про вакцинацію за $300, - Bellingcat
Світ
У Росії можна купити довідку про вакцинацію за $300, - Bellingcat
У Росії в Telegram пропонують послугу внесення до реєстру провакцинованих осіб всього за 25 тис. рублів...
Байден заявив Путіну про підтримку України: головне за підсумками зустрічі
Світ
Байден заявив Путіну про підтримку України: головне за підсумками зустрічі
Президент США Джо Байден заявив лідеру РФ Володимиру Путіну, що підтримує територіальну цілісність України...
Лідер КНДР визнав «напружену» продовольчу ситуацію у країні
Світ
Лідер КНДР визнав «напружену» продовольчу ситуацію у країні
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин офіційно визнав, що країна потерпає від браку продуктів харчування. Продовольча ситуація серед населення стає все більш напруженою...
Представники псевдореспубліки «ЛНР» допитали у Білорусі Протасевича
Світ
Представники псевдореспубліки «ЛНР» допитали у Білорусі Протасевича
«Прокуратура ЛНР» опублікувала звернення місцевого «генпрокурора», в якому подякували Лукашенку за проведення слідчих дій з журналістом Протасевичем...