У ПЦУ наголосили, що тютюнопаління – це гріховна та пагубна звичка

У ПЦУ наголосили, що тютюнопаління – це гріховна та пагубна звичка

Як відомо, в Європу тютюн потрапив після відкриття Колумбом Америки наприкінці XV ст., а на теренах України поширився у XVII-му. Біблійні тексти писалися набагато століть раніше до цього, але, незважаючи на те, що прямого згадування про паління в них немає, проте є чіткі вказівки, за якими можна зрозуміти, що куріння – це гріховна й пагубна звичка. Про це йдеться на сторінці Православної Церкви України у Facebook

"Дехто вважає: якщо в Біблії не згадується ані тютюн, ані приклади його використання, то нема й однозначної відповіді щодо його шкоди чи користі для людини. Це хибне уявлення", - зазначає ПЦУ.

У пості на сторінці духовної установи наводяться кілька аргументів щодо шкоди паління цигарок.

1. Про шкоду здоров’ю від куріння відомо немало: свідчення лікарів, статистика захворювань, згубний вплив під час вагітності на нове життя, що формується, шкода від пасивного куріння для інших тощо. Навіть на кожній пачці цигарок нагадується про ці небезпеки.
 
З позиції Церкви шкодити власному та чужому здоров’ю – це гріх. Адже Бог, створивши людину, подарував їй життя, і нікому, навіть їй самій, не дозволив цього життя вкорочувати, відбирати. Він дав заповідь «Не вбий», дотримуючись якої, людство мало б жити у мирі, любові та злагоді. Свідома шкода своєму здоров’ю – це дія проти Бога, це свідоме нищення, повільне вбивство, а отже – гріх. Часто від куріння страждає не лише сам курець, а й люди довкола нього. Так шкода помножується і завдає зла й здоров’ю інших людей. Що теж є неприпустимим з точки зору християнства.
 
 
2. Куріння – це шкідлива звичка, яка веде до узалежнення, примушуючи людину знову і знову шукати тимчасового задоволення, причому здебільшого для тіла, а не для душі. Отримуючи певну швидку насолоду, так само швидко людина її і «використовує», а відтак потребує нової й нової… Цей стан людину захоплює, і вона хоче його повторювати знову й знову. Це є залежність, мовою церковною – пристрасть, гріховна. Бо якщо волею людини керують звички, пристрасті чи певні речі, то людина стає їх рабом. Рабом гріха. А відтак – чинить проти волі Божої та Його Промислу щодо людини.
 
3. Абсолютна більшість курців вважають куріння невинною звичкою або модою, або тим, що нібито допомагає розслабитись, відволіктися, скоротати час. Такі хибні самовиправдання є не менш шкідливими для людини, аніж саме куріння. Бо, як і будь-яка інша пристрасть, будучи хворобою душі, куріння спричиняє й інші духовні недуги – егоїзм, примирення зі слабкостями, самообман, байдужість.
"Без боротьби з гріхом християнин – не воїн Божий. А «Царство Небесне силою здобувається, і хто докладає зусилля, здобуває його» (Мф. 11: 12)", - наголошують у ПЦУ.
У церкві зазначають, що головною ознакою залежності є страждання людини в момент відмови від власної пристрасті або в момент, коли вона не може її задовольнити. 
"Спочатку буде складно позбутися пристрасті, бо підступний диявол не хоче так легко здаватися і звільняти вашу душу. Допоможуть здолати духовні проблеми молитва, участь у церковних Таїнствах і підтримка священників", - нагадують у ПЦУ.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"1","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Папа Франциск закликав до спільної молитви через крихкість миру в Україні і Європі
Релігія
Папа Франциск закликав до спільної молитви через крихкість миру в Україні і Європі
Франциск І звернувся до вірян під час недільної проповіді з площі Святого Петра у Ватикані та закликав провести 26 січня всесвітній День молитви за мир в Україні...
Бенедикта XVI звинуватили у бездіяльності по відношенню до священиків-педофілів
Релігія
Бенедикта XVI звинуватили у бездіяльності по відношенню до священиків-педофілів
Німецька католицька церква, щоб не ганьбити власне ім'я, систематично приховувала скоєні священиками злочини щодо неповнолітніх...
Йордан - 2022: головні традиції та основні заборони свята Водохреща
Релігія
Йордан - 2022: головні традиції та основні заборони свята Водохреща
Водохреща або Йордан - традиційна назва народних святкувань, що проходять у день Богоявлення та Хрещення Господнього...
Після відвідин Хмельниччини Митрополит Епіфаній захворів на коронавірус
Релігія
Після відвідин Хмельниччини Митрополит Епіфаній захворів на коронавірус
В ПЦУ виразили прохання до мирян і духовенства підносити молитви про швидке одужання предстоятеля Православної Церкви України...
Митрополит Київський і всіє України Епіфаній відвідав Хмельниччину
Релігія
Митрополит Київський і всіє України Епіфаній відвідав Хмельниччину
14 січня Предстоятел відвідав Хмельниччину і звершив Божественну літургію у кафедральному Свято-Андрієвському соборі Хмельницької єпархії...