У парламенті Франції розповіли про російські кредити та підтримку рф з боку Ле Пен

У Франції лідерка парламентської фракції ультраправого «Нацоб'єднання» Марін Ле Пен раптом відкараскалася від путіна та росії. Політикиня заявила, що не відрізняється проросійськими настроями і ніколи не дозволила б своїй партії взяти кредит у російського банку, якби це супроводжувалося «будь-якими зобов'язаннями» стосовно Кремля та особисто путіна. Інформаційні агенції пишуть 24 травня про чотиригодинну роботу комісії парламенту Франції з іноземного втручання, яка заслухала колишню керівницю «Національного фронту» для виявлення можливого впливу Кремля на партію та її фактичного лідера Марін Ле Пен.
У центрі уваги комісії був ще не виплачений кредит у розмірі 9,4 млн євро, наданий партії Марін Ле Пен Першим Чесько-російським банком (ПЧРБ) у 2014 році.
Відповідаючи комісії, Марін Ле Пен заперечувала існування будь-яких компромісів з росією.
«Якби це мене до чогось зобов'язувало, я б не підписала документ», — цитує агентство France-Presse лідерку «Нацоб'єднання», яка присяглася, що їй «ні до чого дорікнути у цій справі», тому що кредит було отримано «цілком законним» шляхом.
Мало того, Марін Ле Пен запевнила, що у разі її обрання президентом країни у 2027 році вона заборонить політичним партіям отримувати іноземні кредити. І вона має намір створити так званий «банк демократії» для допомоги партіям, зокрема, у фінансуванні їх виборчих кампаній. Питання створення спеціального банку для політичних партій неодноразово порушувалося, зокрема парламентською більшістю. Але, уточнює агентство France-Presse, президент Макрон не надав їй належного імпульсу для реалізації.
Марін Ле Пен, яка тричі висувала свою кандидатуру на виборах у президенти, розповіла про критичний фінансовий стан, в якому опинилася її партія у 2014 році, а також про труднощі з пошуком європейського кредитора.
AFP нагадує, що на початку травня 2023 року комісія заслухала посередника у переговорах щодо кредиту, колишнього євродепутата від "Нацфронту" Жан-Люка Шаффхаузера. Останній пояснив, що кредит надавали лише у Китаї, Ірані та росії. За його словами, «Марин Ле Пен вважала росію найкращою». Марін Ле Пен підтвердила це.
У той час, як депутат-посередник не сумнівається в тому, що «якби чинна в росії влада була проти, кредиту не було б», Марін Ле Пен відмовилася відповідати прямо на запитання комісії про те, чи був путін в курсі надання їй позики.
"Я підписую кредит у банку, я не підписую кредит з владіміром путіним", - відповіла комісії Марін Ле Пен.
На питання про те, чи не пояснюється відмова «Національного фронту» засудити анексію Криму росією у 2014 році отриманням того ж року кредиту, Марін Ле Пен відповіла, що отримання кредиту «ні на йоту не змінило нашої колишньої думки». І уточнила:
«Крим два століття був російським, шістдесят років українським».
А щодо достовірності результатів референдуму, проведеного росією після анексії, вона спочатку відповіла жартом, що «біженців із Криму не було», перш ніж сказати, що міжнародні організації могли провести повторний референдум «для перевірки того, що люди проголосували вільно».
Щодо виступів депутатів від партії «на підтримку позицій росії» і, зокрема, відмови Марін Ле Пен проголосувати за французькі та європейські санкції проти рф внаслідок анексії Криму, вона сказала, що право-центристи «Республіканці» займали тоді ідентичну позицію.
Погашення кредиту
AFP зазначає, що справа з кредитом «прийняла неймовірний оборот, коли банк збанкрутував», і його борги викупили різні компанії. Останній, якому «Нацоб'єднання» продовжує виплату боргу («Авіазапчастини» Валерія Захаренкова), вважається «таким самим підозрілим, як і близьким Кремлю».
Марін Ле Пен відхилила будь-яку відповідальність за «структуру, яка перекупила борг» її партії. І запевнила, що «ніколи» не говорила про цей кредит та його погашення з путіним, навіть у ході прийому у Кремлі за кілька днів до президентських виборів у Франції 2017 року.
Нагадаємо, парламентську комісію з розслідування фактів іноземного втручання у Франції було створено безпосередньо з ініціативи «Національного об'єднання» наприкінці 2022 року, щоб спробувати покласти край звинуваченням у тому, що ультраправа партія перетворилася на агента російського впливу у Франції. Висновки комісії будуть оприлюднені на початку червня.
Український Дощ писав раніше, що окупанти оголосили про «націоналізацію» нерухомості сім'ї Зеленського в Криму.