У Парижі пройшла акції жінок у чорному: «Війна страшна для жінок особливо»

У Парижі пройшла акції жінок у чорному: «Війна страшна для жінок особливо»

Аби виступити проти війни, розв'язаної росією проти України, кілька росіянок, що живуть у Франції, об'єдналися у феміністський рух Les Pleureuses («Плакальниці»). Вони одягаються у чорне, ховають обличчя за чорним мереживом покривал і виходять до російського посольства та російського духовно-культурного центру у Парижі, виражаючи протест проти кровопролитної війни, пише RFI.

Паризькі акції Les Pleureuses – частина феміністського антивоєнного опору. Феміністський антивоєнний опір (ФАС) з'явився в росії другого дня після вторгнення рф в Україну. З метою безпеки активістки діють анонімно та децентралізовано.

«Феміністки сьогодні — одна з небагатьох активних політичних сил у росії. Влада довго не сприймала нас як політичний рух, і тому ми тимчасово опинилися меншою мірою під репресіями, ніж інші», — йдеться у маніфесті ФАС.

ФАС приєднало феміністок зі 103 міст росії та Європи. У Франції ініціативу руху підхопили кілька російських парижанок.

"Коли розпочалася війна, ми дружно підписалися на Fem antiwar resistance", - розповідають активістки.

Інтерв'ю жінки вважають за краще давати разом, уп'ятьох: структура «Плакальниць» горизонтальна, і лідера у руху немає.

«У новітній російській історії силовик — це людина, яку найбільше чутно, — кажуть учасниці Les Pleureuses. — У якомусь сенсі це архетип російського громадянина. Це суперечить цінностям демократичної держави, гуманітарному порядку, емансипації. Не дивно, що сьогодні саме фемактивістки у росії знайшли найефективніші способи ненасильницької боротьби з війною».

Ідея «Плакальниць» народилася з історичних паралелей. Жінки в чорному — це і група анонімних ізраїльтянок, які з 1988 року і протягом шести років щотижня виходили до центру Єрусалиму оплакувати жертв збройного конфлікту, і сербки, і чеченки.

Перша акція Les Pleureuses пройшла через місяць після початку війни навпроти нової російської церкви на набережній Бранлі у Парижі.

«Ми виявили, що цей культурний центр підтримує війну, тому вирішили, що варто нагадати про християнські цінності», — пояснюють «Плакальниці».

Учасниці акції пройшли мостом Альма і стали в жалобний пікет біля Російського духовно-культурного православного центру (РДКПЦ).

Війна страшна для всіх, але жінок вона торкається особливо, пояснюють активістки: «Ми вже починаємо говорити про жертви згвалтувань. Це жінки. Більшість біженців – жінки з дітьми. Кожна українка сьогодні — це дочка, сестра чи дружина солдата у надзвичайній небезпеці — не лише смерті, а й насильства, тортур та знущань у полоні».

«Для мене це ще історія про жертв та про тих, хто бореться. Мені здається, що жінок часто апріорі вважають жертвами, — каже Дар'я Веденяпіна, соціолог та докторантка CERLIS, яку Les Pleureuses запросили взяти участь у акції біля церкви на набережній Бранлі. — Я відмовляюся вважати себе жертвою путінського режиму чи жертвою ситуації. Мені хотілося показати, що жінка — це не тільки жертва війни, але такий самий суб'єкт, як і чоловік, який може боротися проти війни».

Другу акцію Les Pleureuses провели біля будівлі посольства росії в Парижі на згадку про загиблих мирних жителів Маріуполя.

"Маріуполь замість міста став стихійним цвинтарем, де кожна могила - чергове страшне свідчення у топографії російського терору", - написали учасниці руху в Instagram.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Глава МЗС Франції прибула до Вільнюса для обговорення наслідків війни в Україні
Світ
Глава МЗС Франції прибула до Вільнюса для обговорення наслідків війни в Україні
Катрін Колонна обговорить також у Литві підготовку до саміту НАТО, який відбудеться у Вільнюсі 11—12 липня...
США не надаватимуть РФ дані про свої ядерні сили після демаршу Москви з Договору СНО
Світ
США не надаватимуть РФ дані про свої ядерні сили після демаршу Москви з Договору СНО
Сполучені Штати Америки заявили, що не будуть ділитися даними в межах ключової угоди про контроль над ядерними озброєннями після заяви Росії, що вона не буде цього робити...
«Мирні пропозиції Китай нехай обговорює з Україною»: Сунак закликав Сі Цзіньпіна до перемовин із Зеленським
Світ
«Мирні пропозиції Китай нехай обговорює з Україною»: Сунак закликав Сі Цзіньпіна до перемовин із Зеленським
Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що щодо «мирних пропозицій» варто спілкуватися напряму з президентом України Володимиром Зеленським...
США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні
Світ
США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні
У Державному департаменті США підтримали створення так званого «гібридного трибуналу» для розслідування військових злочинів РФ в Україні...
Пірати у Гвінейській затоці захопили данський корабель
Світ
Пірати у Гвінейській затоці захопили данський корабель
Пірати у Гвінейській затоці напали та захопили корабель Данії, канали зв'язку з судном не працюють, екіпаж у безпеці...