[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

У ОБСЄ розчаровані швидким порушенням перемир'я на Донбасі

У ОБСЄ розчаровані швидким порушенням перемир'я на Донбасі

Голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі висловив глибоку стурбованість з приводу недавніх  порушень припинення вогню в Донецькій області відразу після згоди Тристоронньої контактної групи щодо додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 27 липня 2020 року.

Про це заявив голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі, повідомляється у пресрелізі Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Президент Церетелі наголосив на важливості забезпечення припинення військових дій і закликав боку дотримуватися накази про припинення вогню і виконувати свої зобов'язання, передбачені Мінській угоді. Домовленість про перемир'я на Донбасі стала важливим кроком на шляху до реалізації мінських угод.

Проте, за його словами, він глибоко стурбований через інформацію про ескалацію на Донбасі після досягнення домовленості про перемир'я від 27 липня 2020 року.

"Стале політичне врегулювання конфлікту на сході України має ґрунтуватися насамперед на припиненні збройних зіткнень. Для людей у зонах конфлікту ця довгоочікувана тиша стала сигналом надії на припинення їхніх страждань у недалекому майбутньому", — заявив він.

Голова ПА ОБСЄ сказав, що розчарований швидким порушенням перемир'я на Донбасі, адже досягнення врегулювання можливе лише за умови взаємної довіри до угоди.

"Я дуже розчарований тим, що заходи по припиненню вогню були порушені так швидко. Всеосяжне врегулювання може бути досягнуто тільки через взаємну довіру до угод. Неповага до зобов'язань з припинення вогню ставить під загрозу майбутні переговори і зусилля по врегулюванню конфліктів. Всі слова, висловлені сторонами конфлікту, повинні відповідати їхнім діям. Я закликаю сторони конфлікту негайно припинити порушення режиму припинення вогню і неухильно виконувати свої зобов'язання", — наголосив Церетелі.

Нагадаємо, що постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ нагадав присутнім, що попереднє «перемир’я» на Донбасі діяло з 21 липня 2019 до 26 липня 2020 року. Протягом цього «перемир’я» збройні формування РФ учинили 4226 порушень режиму припинення вогню. 1310 разів вони застосували заборонене Мінськими домовленостями озброєння. Окрім того, гібридні війська Росії 60 разів обстріляли населені пункти, унаслідок чого загинули троє цивільних осіб, ще шестеро зазнали поранень.

Також Цимбалюк констатував, що домовленість про нове перемир'я станом на 30 липня значною мірою дотримується. Водночас він указав на те, що російські збройні формування вчинили вже п'ять порушень режиму припинення вогню, які, на щастя, не призвели до втрат серед українських військових. Натомість бійці ЗСУ демонстрували стриманість і не відкривали вогонь у відповідь.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
У Польщі ЛГБТ-активістку посадили в СІЗО на 2 місяці за «образу почуттів віруючих»
Світ
У Польщі ЛГБТ-активістку посадили в СІЗО на 2 місяці за «образу почуттів віруючих»
Щодо прав ЛГБТ-спільноти польське суспільство розколоте практично навпіл. Переобраний президент Польщі Анджей Дуда в ході передвиборної кампанії називав ЛГБТ чуждою польському народу ідеологією, небезпечною, ніж комунізм...
Трамп оголосив податкові канікули для американців із середнім доходом
Світ
Трамп оголосив податкові канікули для американців із середнім доходом
Трамп анонсував, що частина американців, які заробляють менше 100 тис. доларів на рік, не платитиме податки із зарплат...
Сьогодні Білорусь обирає президента
Світ
Сьогодні Білорусь обирає президента
ЦВК стверджує, що 40% вже проголосувало достроково
...
Росія намагається переглянути свою роль у ТКГ, - посол ЄС
Світ
Росія намагається переглянути свою роль у ТКГ, - посол ЄС
Росія намагається переглянути свою роль у переговорах по Донбасу. Це викликає занепокоєння в Євросоюзі...
Каталонія проголосила себе «республікою» й відмовилася коритися королю Іспанії
Світ
Каталонія проголосила себе «республікою» й відмовилася коритися королю Іспанії
Парламент іспанської Каталонії проголосив цю провінцію «республікою» й відмовився визнавати іспанських королів....