У Нюрнберзі закликали створити міжнародний трибунал з розслідування злочинів Лукашенка

У Нюрнберзі закликали створити міжнародний трибунал з розслідування злочинів Лукашенка

11 жовтня у Нюрнберзі відбулася Міжнародна правова конференція «Злочини проти людства і визнання Лукашенка терористом». Організатором конференції виступила ініціатива Народне антикризове управління, яку створив після президентських виборів 2020 року дипломат, ексміністр культури Білорусі Павло Латушко. Про це пише RFI.

Після представлення 20 доповідей відомих юристів, політиків, правозахисників і жертв свавілля білоруської влади була прийнята декларація нюрнберзької конференції. У документі учасники конференції - представники білоруської опозиції, білоруські та європейські юристи, євродепутати - закликають міжнародне співтовариство до посилення правового тиску на білоруський режим.

«У зв'язку з наявністю численних доказів злочинів, скоєних посадовими особами режиму Лукашенка проти людяності, на тлі констатації правового дефолту в Білорусі висловлюємо впевненість в тому, що фахівцями зібрані достатні правові підстави для порушення кримінальних справ за універсальною юрисдикцією», - йдеться у декларації.

На думку експертів, «дії режиму Лукашенка, пов'язані з залякуванням населення для досягнення політичних цілей, примусовою посадкою літака компанії Ryanair, погрозами вчинити вбивства і викрадення політичних опонентів, які змушені виїхати за межі Білорусі, мають ознаки міжнародного тероризму на підставі міжнародних конвенцій». На підставі цього учасники конференції звертаються до влади держав, «інтереси яких були безпосередньо порушені інцидентом з примусовою посадкою літака - Польщі, Литви, Греції, Ірландії - підтримати пропозицію демократичних сил Білорусі та ініціювати питання про внесення Олександра Лукашенка до списку терористів».

На конференції виступила і білоруська демократична лідерка Світлана Тихановська, яка після виборів 2020 року через тиск спецслужб була змушена покинути Білорусь.

«Сьогодні в Білорусі немає верховенства права, білоруси опинилися в ситуації повного правового дефолту. У ситуації, коли 200 осіб можуть бути заарештовані і притягнуті до відповідальності тільки за те, що вони написали свою думку в інтернеті, як це сталося тиждень тому, чи коли ми чуємо історії про нелюдське ставлення до політв'язнів, ми повинні зробити все можливе, щоб відновити верховенство права в Білорусі », - сказала Тихановська. - «Ми щодня працюємо, щоб повернути правосуддя в Білорусь. Ми говоримо не тільки про переслідування винних, а й про реабілітацію і компенсації жертвам політичних репресій. Разом з Венеціанською комісією ми також працюємо над змінами у кримінальному та адміністративному кодексах, в законах про адвокатуру та засобах масової інформації ».

Томаш Вілінські, польський юрист, правозахисник і фахівець у галузі міжнародного кримінального права, вважає, що «у випадку Білорусі ми маємо справу з державним тероризмом, мотивованим політичним тероризмом, що полягає в створенні стану страху для реалізації певних політичних і ідеологічних цілей».

«Лукашенко використовує весь держапарат, спецслужби, поліцейський апарат для підпорядкування опозиційно налаштованих груп людей і тих, хто їх підтримує. Ці люди вчинили злочини проти свободи, проти тілесної недоторканності і проти громадян Білорусі, Польщі, Чехії, Італії », - заявив Вілінські.

Напередодні конференції у Нюрнберзі учасники ініціативи заявили про передачу в Центральний офіс Інтерполу вимоги про призупинення членства Білорусі у Міжнародній організації кримінальної поліції. Вони заявляють, що мають у своєму розпорядженні докази систематичного умисного порушення Статуту цієї організації працівниками білоруських спецслужб. Мова йде про навмисне використання ресурсів Міжнародної поліції для політичного переслідування білоруських дисидентів за кордоном.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Російське судно, що перевозило українське зерно, затримане в Туреччині
Світ
Російське судно, що перевозило українське зерно, затримане в Туреччині
Суховантаж належить казахстанській компанії KTZ Express, але орендований російською компанією Green-Line. Reuters уточнює, що судно йшло під прапором росії...
Санкції підштовхують росію та білорусь прискорити об'єднання - путін
Світ
Санкції підштовхують росію та білорусь прискорити об'єднання - путін
Країна-агресор та білорусь домовилися про формування єдиного оборонного простору Союзної держави та забезпечення безпеки, зокрема у боротьбі з тероризмом...
Болгарія не допустить ультиматумів від країни-агресора: 70 дипломатів рф поїдуть додому
Світ
Болгарія не допустить ультиматумів від країни-агресора: 70 дипломатів рф поїдуть додому
росія вимагала від Болгарії скасувати висилку 70 дипломатів, погрожуючи закрити своє посольство. У Болгарії заявили, що не допустять ультиматумів...
Президенту Індонезії, який 6 років тому прилітав у Сочі, путін заявив, що той вперше в росії
Світ
Президенту Індонезії, який 6 років тому прилітав у Сочі, путін заявив, що той вперше в росії
Індонезійський лідер під час перебування в Москві передав путіну послання від президента України Володимира Зеленського...
Бельгія з 1 липня припиняє видавати туристичні візи росіянам
Світ
Бельгія з 1 липня припиняє видавати туристичні візи росіянам
Посольство Бельгії не називає ані причини припинення видачі короткострокових віз, ані дати відновлення їх оформлення...