У Нюрнберзі закликали створити міжнародний трибунал з розслідування злочинів Лукашенка

У Нюрнберзі закликали створити міжнародний трибунал з розслідування злочинів Лукашенка

11 жовтня у Нюрнберзі відбулася Міжнародна правова конференція «Злочини проти людства і визнання Лукашенка терористом». Організатором конференції виступила ініціатива Народне антикризове управління, яку створив після президентських виборів 2020 року дипломат, ексміністр культури Білорусі Павло Латушко. Про це пише RFI.

Після представлення 20 доповідей відомих юристів, політиків, правозахисників і жертв свавілля білоруської влади була прийнята декларація нюрнберзької конференції. У документі учасники конференції - представники білоруської опозиції, білоруські та європейські юристи, євродепутати - закликають міжнародне співтовариство до посилення правового тиску на білоруський режим.

«У зв'язку з наявністю численних доказів злочинів, скоєних посадовими особами режиму Лукашенка проти людяності, на тлі констатації правового дефолту в Білорусі висловлюємо впевненість в тому, що фахівцями зібрані достатні правові підстави для порушення кримінальних справ за універсальною юрисдикцією», - йдеться у декларації.

На думку експертів, «дії режиму Лукашенка, пов'язані з залякуванням населення для досягнення політичних цілей, примусовою посадкою літака компанії Ryanair, погрозами вчинити вбивства і викрадення політичних опонентів, які змушені виїхати за межі Білорусі, мають ознаки міжнародного тероризму на підставі міжнародних конвенцій». На підставі цього учасники конференції звертаються до влади держав, «інтереси яких були безпосередньо порушені інцидентом з примусовою посадкою літака - Польщі, Литви, Греції, Ірландії - підтримати пропозицію демократичних сил Білорусі та ініціювати питання про внесення Олександра Лукашенка до списку терористів».

На конференції виступила і білоруська демократична лідерка Світлана Тихановська, яка після виборів 2020 року через тиск спецслужб була змушена покинути Білорусь.

«Сьогодні в Білорусі немає верховенства права, білоруси опинилися в ситуації повного правового дефолту. У ситуації, коли 200 осіб можуть бути заарештовані і притягнуті до відповідальності тільки за те, що вони написали свою думку в інтернеті, як це сталося тиждень тому, чи коли ми чуємо історії про нелюдське ставлення до політв'язнів, ми повинні зробити все можливе, щоб відновити верховенство права в Білорусі », - сказала Тихановська. - «Ми щодня працюємо, щоб повернути правосуддя в Білорусь. Ми говоримо не тільки про переслідування винних, а й про реабілітацію і компенсації жертвам політичних репресій. Разом з Венеціанською комісією ми також працюємо над змінами у кримінальному та адміністративному кодексах, в законах про адвокатуру та засобах масової інформації ».

Томаш Вілінські, польський юрист, правозахисник і фахівець у галузі міжнародного кримінального права, вважає, що «у випадку Білорусі ми маємо справу з державним тероризмом, мотивованим політичним тероризмом, що полягає в створенні стану страху для реалізації певних політичних і ідеологічних цілей».

«Лукашенко використовує весь держапарат, спецслужби, поліцейський апарат для підпорядкування опозиційно налаштованих груп людей і тих, хто їх підтримує. Ці люди вчинили злочини проти свободи, проти тілесної недоторканності і проти громадян Білорусі, Польщі, Чехії, Італії », - заявив Вілінські.

Напередодні конференції у Нюрнберзі учасники ініціативи заявили про передачу в Центральний офіс Інтерполу вимоги про призупинення членства Білорусі у Міжнародній організації кримінальної поліції. Вони заявляють, що мають у своєму розпорядженні докази систематичного умисного порушення Статуту цієї організації працівниками білоруських спецслужб. Мова йде про навмисне використання ресурсів Міжнародної поліції для політичного переслідування білоруських дисидентів за кордоном.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
США поставлять Україні зброю проти дронів та ракети для HIMARS
Світ
США поставлять Україні зброю проти дронів та ракети для HIMARS
Ймовірно, окрім ракет для HIMARS, ЗСУ отримають 155-міліметрові снаряди для західних гаубиць, військові автомобілі Humvee та генератори...
Війна в Україні показала нестачу оборонних можливостей Євросоюзу - Жозеп Боррель
Світ
Війна в Україні показала нестачу оборонних можливостей Євросоюзу - Жозеп Боррель
Запаси зброї, яка постачається країнами ЄС Україні, виснажуються, оскільки європейський ВПК роками не отримував належного фінансування
...
Посол США в Україні відкрила Американський дім у місті Лева
Світ
Посол США в Україні відкрила Американський дім у місті Лева
В Американському домі у Львові проводитимуть безкоштовні лекції, майстер-класи, кінопокази, а також він слугує платформою для створення контенту...
ЄС погодив приєднання Хорватії до Шенгенської зони. Болгарія та Румунія отримали відмову
Світ
ЄС погодив приєднання Хорватії до Шенгенської зони. Болгарія та Румунія отримали відмову
Цікаво, що Хорватія входить до Євросоюзу з 2013 року, а Румунія та Болгарія – з 2007 року...
В Ірані стратили першого учасника протестів, що спалахнули по всій країні
Світ
В Ірані стратили першого учасника протестів, що спалахнули по всій країні
Опозиціонера Мохсена Шекарі було повішено після того, як Революційний суд визнав його винним за «ведення війни проти Бога»....