[]

У Нью-Йорку відкрилася виставка українських художників

У Нью-Йорку відкрилася виставка українських художників

26 серпня по 21 вересня у Нью-Йорку (США) в Ukrainian Institute of America проходитиме виставка українських художників “A Radically Different Society” (Радикально Інше Суспільство). Про це повідомляє Укрінформ.

Виставка відеоробіт представлена ​​запрошеною кураторкою, докторкою філософії Лесею Кульчинською. Вона створена художниками з України в роки, що охоплюють Євромайдан і війну на Донбасі – митці зобразили українське суспільство в драматичний період його історії.

Проте в центрі уваги опинилися не конкретні історичні події, а “казкові” персонажі, які потопають у власних фантазіях. Одні біжать у простір власних фантазій через ворожнечу реальності, відчуття страху, тоді як інші намагаються знайти невідомий шлях до заповітних бажань. Ця втеча відіграє сомнамбулістську стратегію захисту від симптомів депресії.

Кураторка підіймає питання про те, чи є сновидіння художників, чиї роботи представлені на виставці, простором, де ростуть невидимі форми життя. У проєкті об’єднано відеороботи понад 20 молодих художників за останні роки.

За словами організаторів, відеоролики ілюструють приховане життя цієї мрії, викликаючи паралельні почуття роздратування, втоми та невизначеності бурхливих воєнних років.

“Ці художники ніколи не були на передовій, не переймалися і не були свідками битв. Проте з 2014 року і до цього дня вони живуть поруч з нею і в її тіні”, – вказано в пресрелізі. 

На виставці представлені наступні художники: AntiGonna; Катерина Берлова; Пьотр Армяновський; Діана Аззуз; Яна Бачинська; Анатолій Бєлов; Дарія Чечушкова; Fantastic little splash; Ксенія Гнилицька; Борис Кашапов; Аліна Клейтман; Тарас Ковач та Анна Сорокова; Ірина Кудря; Оксана Казьміна; Марія Куліковська; Дарія Кузьмич; Стан Квітко; Катя Лібкінд; Ярема Малащук та Роман Хімей; Роман Михайлов; Олексій Радинський; Лєна Сіятовська; Богдана Смирнова; Тамара Турлюн; Аліна Якубенко; Юрій Єфанов.

“Мрія про суспільство, яке могло б досягти кардинально іншого успіху, спалахнула під час Революції гідності в практиці стихійного порядку, солідарності та взаємопідтримки; у почутті спільності та довіри, що раптово об’єднали людей, які ніколи раніше не зустрічалися. Революційний момент виняткового досвіду минув, але мрія осіла у спогадах, вселяючи фантазії та практики людей і груп, розігріваючи крихітні утопії десь у міських хащах, виховуючи розчарування, а також політичні спекуляції”, — прокоментувала кураторка Леся Кульчинська.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
Події
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
У Чехії за минулий рік народилося понад 1250 українців, що на півтори сотні більше порівняно з попереднім роком...
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Події
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Українська громада Ґраца (Австрія) вперше отримала свого представника у консультаційній раді мігрантів, яка представляє інтереси мешканців міста – негромадян ЄС, ним стала Галина Скотнік...
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Події
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Українська тенісистка, бронзовий призер Олімпійських ігор у Токіо 2020 Еліна Світоліна відвідала у Чикаго (США) Український національний музей...
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
Події
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
У польському місті Холм відзначили 155-ту річницю від дня народження одного з найвідоміших діячів українського державотворення Михайла Грушевського...
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
Події
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
У п’яти престижних кінотеатрах столиці Китаю упродовж 22-30 вересня відбудуться «Дні українського кіно»...