У Нідерландах оприлюднено перехоплення розмов по збиттю МН17 російським «Буком»

У Нідерландах оприлюднено перехоплення розмов по збиттю МН17 російським «Буком»

Нідерландські розслідувачі оприлюднили аудіозаписи розмов терориста "ДНР" Сергія Дубінського (позивний "Хмурий") із іншими російськими найманцями, у яких підтверджується факт того, що літак Boeing 777 рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 року російським "Буком".

Розмови нібито були зафіксовані українськими спецслужбами й вони, за словами фахівців, справжні. Про це повідомляє телевізійна служба Nieuwsuur на своєму сайті, відео із записами з’явилося на YouTube.

Зазначається, що ці розмови Дубінський вів із іншими терористами в липні та серпні 2014-го: до, під час та після трагедії з Boeing 777. Вони обговорювали, що хочуть атакувати українські літаки, й покладали в цьому "єдину надію" на зенітно-ракетну установку "Бук". Попередньо, росіянин, котрий зараз проходить обвинуваченим у справі авіакатастрофи, і його співрозмовники спершу могли не знати, що 17 липня на Донбасі збили саме пасажирський літак. Натомість думали, що це був винищувач.

Про що говорили терористи

У липні 2014-го терорист "Хмурий" скаржився іншому на розбиття лав їхніх угруповань. Він визнавав, що нічого не може зробити "проти українських винищувачів", тому підкреслив, мовляв, добре б, якщо б у них була ЗРК "Бук".

Дубінський: "Санич, я не знаю, чи витримають мої люди там. Якщо я отримаю установку "Бук" вчасно вранці, то принесу її туди. Тоді нічого страшного. Якщо ні, то я в лайні".

Згодом він повідомив своєму заступнику Олегу Пулатову, що "Бук" дійсно везуть. Пізніше Дубінському подзвонив командир батальйону "Схід" Олександр Ходаковський (позивний "Скіф"), обіцяючи прислати на підтримку війська і танки, якщо знадобиться: "Все, що в мене є, всі свої резерви, буквально до останнього солдата, я розверну йі відправлю на вашу територію".

Але Дубінський відповідає: "Ну, сьогодні ввечері має прибути "Бук", і після цього всі наші проблеми в основному вирішено".

Як підкреслюють розслідувачі, вдень 17 липня російський "Бук" було помічено в Сніжному. А о 16:19 із поля неподалік міста вистрілила ракета, яка через хвилину вибухнула поряд із кабіною літака рейсу MH17. Незабаром після цього в соцмережах з'явилися повідомлення про ракету й вибухи, а терористи вважали, що збили військовий український літак.

Сергій Дубінський

"Ми на місці і вже збили "Сушку", – каже терорист Харченко Дубінському, вважаючи, що їм вдалося збити український винищувач.

Дубінський: "Молодці, великі хлопчики! Сушка! Молодці".

Судячи із записів, дві години по тому він все ще не знає, що трапилося насправді. Це видно з розмови з чоловіком на ім’я Вадим, який говорить йому, що журналісти "засипають його запитаннями" про збитий Boeing.

Невідомий: "Мені телефонують журналісти, які говорять, що під Донецьком розбився Boeing".

Дубінський: "Іде бій?" (він, імовірно, плутає "Боїнг" із "боєм").

Невідомий: "Боїнг! Літак розбився".

Дубінський: "А, наші збили одну над Савур-Могилою, недалеко від Маринівки, наші збили "Сушку".

Використовували кодову мову

Розслідувачі зазначають, що інформація з цих розмов не повна, адже на початку липня в терористів уже були засоби зв'язку, які не можна було прослуховувати. Як сказав на одному із записів на початку липня Дубінський, такі були отримані від влади в Росії: "Вони проходять через ФСБ, через Москву".

Терористи знали, що їх можуть підслухати і часто говорили закодованою мовою. Проте це не завжди працювало. До того ж, іноді залучених у справу навіть не хвилювало, що про їхні плани можуть дізнатися.

Олег Пулатов

Пізніше, незважаючи на всі докази, терористи заперечували існування "Бука" на Донбасі. Про це в суді говорив і єдиний підозрюваний, якому надається допомога.

"Оскільки установку перевозили серед білого дня, факти розмов у багатьох випадках можна перевірити. Переговори показують, що терористи були причетні до транспортування і стрільби. Дубінський відповідав за транспортування за погодженням зі своїм начальником Ігорем "Стрєлковим" Гіркіним. Інший підозрюваний, Леонід Харченкосупроводжував "Бук", і в телефонних розмовах йому наказують прибрати зброю. Четвертий підозрюваний, Олег Пулатов, був заступником Дубінського. Він також заперечує, що що-небудь знає про "Бук". Але з підслуханих розмов видно, що він обговорює необхідність зенітної зброї й прибуття установки", – підкреслюють розслідувачі.

У терористів була інша версія

Судячи із записів, той факт, що на Донбасі було збито рейс MH17 і загинуло 298 осіб, до командира операції Дубінського дійшов не одразу. Після негайного виклику в офіс "Стрєлкова" він, уже стурбований чимось, зателефонував Пулатову приблизно о 20:00 17 липня, але той запевняв, що це "не вони збили пасажирський літак".

Дубінський: "Скажіть, стріляв наш "Бук" чи ні?".

Пулатов: "Так. "Бук" збив "Сушку". Але "Сушка" зняла за це "Боїнг". Вони хотіли підставити це як наше".

Дубінський: "Так що, "Сушка" рознесла його на шматки, так?".

Пулатов: "Так, так, так".

Дубінський: "Зрозуміло. Ви це бачили, ви за цим спостерігали?"

Пулатов: "Вони спостерігали за цим із землі"... "Сушка" розбила "Боїнг", вони бачили це зі Сніжного. Потім "Сушка" полетіла і "Бук" збив її".

Леонід Харченко

Одразу після цього Дубінський переповів цю історію своєму босу Гіркіну: "Сушка" до біса підірвала "Боїнг", а наші "Сушку" підірвали".

Гіркін: "Ага".

Дубінський: "Гарні новини, так?".

Гіркин: "Ну, я не знаю, я не вірю".

Дубінський: "Ну, вони все одно поставлять це на нашу шкуру, що ми всі облажалися".

Трохи пізніше Пулатов і Харченко подзвонять із місця катастрофи MH17. У розмовах із ними сам Дубінський уже засумнівався в тому, що йому повідомляли підлеглі.

Дубінський: "Ви, звичайно, помітили, що його зняла "Сушка" чи наші?"

Харченко: "Не наші, не наші".

Дубінський: "Значить, "Сушка", чи не так?"

Харченко: "Так, спочатку там нагорі був вибух, потім – від нас".

"Тут закладається основа історії, яка через декілька днів буде офіційно прийнята Міністерством оборони Росії. Незабаром з'ясовується, що представлені відомством докази хибні. Пізніше РФ перейде до іншої теорії: рейс MH17 було збито не терористами, а "Буком" української армії", – зазначають розслідувачі.

Як терористи перевезли "Бук" до РФ

Через декілька годин після аварії Boeing 777, Гіркін наказав Дубинському відвезти "Бук" на кордон із районами Луганської області, які контролювалися іншими проросійськими найманцями. Але установка все ще залишалася в Сніжному, менш ніж за 10 кілометрів від початкової стартової позиції, оскільки терористи нібито не знали дороги.

Ігор Гіркін

Після півночі обидва лідери повністю втратили "Бук" із поля зору, "Стрєлкову" це діяло на нерви, він зажадав: "Робіть, що хочете, лайно, але змусьте їх повернутися і передати пристрій, куди їм призначено". Він дав Дубінському номер якогось Льоші, терориста з Луганська, який повинен був супроводжувати транспорт, але той не вийшов на зв'язок. Коли Дубінський сказав, що відповіді немає, Гіркін перейшов на крик: "Стрибай у машину і йди туди, це все, що я можу тобі сказати".

Дубінський: "Але потім приїжджаю в Сніжне і де їх шукати, я теж не знаю, чорт". А вже вранці наступного дня він дізнається від Харченка, що "Бук" доставлено в РФ.

Одразу після цього Дубінський відзвітував Гіркіну про виконання наказу: "Я тільки що повернувся, лайно. Там все було добре. Машина давно в Росії, одразу здав, блін".

Гіркін заявив, мовляв, дізнався зі своїх джерел, що передача не вдалася. Дубінський подзвонив Харченку і той ще раз повторив: "Я тільки що розмовляв із ними по телефону, вони вже отримують ще одну машину з РФ".

"Зрештою "Бук" перебуває в Росії. О 10:50 18 липня Дубінський отримав останній дзвінок за цим номером щодо рейсу MH17. ОБСЄ хотіла доставити українських авіаційних експертів до місця аварії, тож у нього запитували, чи можна. "Відпустіть, "ящики" у мене вже є, – сказав Дубінський. – Вчора ввечері ми знайшли ще один. Не знаю точно, можливо, їх чотири, але у нас вже є два". А потім він повертається до порядку денного..." – підсумували розслідувачі, зазначаючи, що більше в аудіозаписах не було згадок про MH17 або "Бук".

Нагадаємо:

  • 9 березня в Нідерландах почалося судове засідання у справі авіакатастрофи літака Boeing 777, який був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року. Внаслідок аварії загинули 298 осіб, які перебували на борту.

  • Водночас на судовий процес не з'явився жоден підозрюваний. Йдеться про росіян Сергія Дубинського, Ігоря Гіркіна та Олега Пулатова, а також про українця Леоніда Харченка.

  • Сторона обвинувачення у справі про катастрофу малайзійського Boeing МН17 заявила, ніби має докази, що лайнер був збитий із російської установки "Бук".

  • Характерно, що ексватажок терористів "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков) рознервувався, коли йому зателефонував журналіст ВВС Стів Розенберг і почав запитувати, хто збив Boeing.

  • У Гаазі напередодні суду щодо катастрофи рейсу МН17 родичі загиблих влаштували мовчазний протест перед посольством Росії, вимагаючи притягнути до відповідальності винних у трагедії.

  • Перший заступник керівника прикордонної служби ФСБ Росії, генерал-полковник Андрій Бурлака може виявитися одним із головних фігурантів справи про авіакатастрофу Boeing 777 МН17, збитого на Донбасі 2014 року.

  • Європейський Союз закликав Росію визнати свою причетність до збитого літака авіакомпанії Malaysia Airlines.

Теги
Схожi
Про що говоритимуть у Женеві Джо Байден і Володимир Путін  
Світ
Про що говоритимуть у Женеві Джо Байден і Володимир Путін  
У Женеві 16 червня стартує зустріч президентів США і Росії - Джо Байдена і Володимира Путіна. Попередній саміт Росії і США на вищому рівні пройшов в 2018 році в Гельсінкі...
В ЦАР російські найманці катують і вбивають мирних жителів
Світ
В ЦАР російські найманці катують і вбивають мирних жителів
Російські найманці з «ПВК Вагнера», Sewa Security Services і Lobaye Invest SARLU (формально — гірничодобувна компанія) причетні до тортур і вбивств мирних жителів в Центральноафриканській Республіці...
Польща скликає закрите засідання Сейму через кібератаки на держслужбовців
Світ
Польща скликає закрите засідання Сейму через кібератаки на держслужбовців
У Польщі скликають закрите засідання Сейму через хвилю кібератак, яких зазнала країна протягом останнього часу...
США забороняє ввезення собак з низки країн, включаючи Україну
Світ
США забороняє ввезення собак з низки країн, включаючи Україну
В американський перелік країн з високим ризиком зараження собачим сказом внесені 113 держав, у тому числі Україна...
Китай: 11 людей загинули під час вибуху на ринку
Світ
Китай: 11 людей загинули під час вибуху на ринку
Рятувальники витягли з-під завалів 144 людини...