У Неваді знайдено гігантського іхтіозавра. Довжина його тіла - 17 метрів, маса - 45 тонн

Доктор Мартін Сандер, професор палеонтології хребетних у Боннському університеті та науковий співробітник Інституту динозаврів Музею природної історії Лос-Анджелеса, протягом тридцяти років вивчає гірський масив Fossil Hill Member у Неваді. У доісторичні часи тут знаходилося море, а 1998 року палеонтологи знайшли на цій ділянці перші залишки гігантської тварини, пише Natural Geographic.
Тоді з боку каньйону оголилися лише кілька хребців. Припустивши, що передня частина може бути прихована у камінні, вчені продовжили роботу, хоча повноцінні розкопки розпочалися лише у 2011 році.
Через кілька років було відкрито «продовження»: череп, що добре зберігся, передні кінцівки і область грудей. Гіганту дали ім'я Cymbospondylus youngorum, а тепер представлені результати його дослідження.
У нього було витягнуте тіло з хвостом і кінцівками, перетвореними на плавники. Виходячи з розміру черепа (2 метри) та знайдених фрагментів скелета, палеонтологи розрахували повні параметри копалини: маса близько 45 тонн, довжина — 17 метрів. Судячи з величини та форми зубів, Cymbospondylus youngorum міг полювати на їхтіозаврів меншого розміру, рибу та кальмарів.
Науці відомо багато тварин епохи динозаврів, але C. youngorum виділяється з кількох причин.
По-перше, свого часу цей цимбоспондил був найбільшою твариною на Землі — хоч на суші, хоч на морі. І взагалі це була перша гігантська істота в історії життя — динозаври та кити стали гігантами набагато пізніше.
По-друге, він з'явився 247 мільйонів років тому, у тріасовий період, приблизно через три мільйони років після того, як частина наземних рептилій пішла у воду і стала їхтіозаврами. І хоча за нашими стандартами три мільйони років звучить довго — це «напрочуд мало, щоб вирости до таких розмірів», — наголошує Сандер.
Еволюція сучасних китів йшла інакше. На думку дослідників, іхтіозаври мали початковий бум у розмірах, стаючи гігантами на ранніх етапах своєї еволюційної історії, тоді як китам потрібно набагато більше часу, щоб досягти своїх параметрів.
Морські тварини приходять до гігантизму по-різному.
Наприклад, вусаті кити втратили зуби і проціджують планктон через китовий вус, а гігантські кашалоти, що полюють на кальмарів, змогли їх зберегти. Але хоч би яку еволюційну доріжку обрала тварина, ясно одне: щоб стати по-справжньому великою, потрібно міцно зайняти екологічну нішу, яка непідвладна іншим. Так, Cymbospondylus youngorum харчувався амонітами та схожими на вугрів конодонтами. Ці копалини тварини рясно заповнили екологічну порожнечу, що виникла наприкінці пермського періоду.
Цікаво, що польові дослідження спонсорувалися місцевою пивоварною компанією, яка в лінійці навіть має пиво із зображенням іхтіозавру. Власники - сім'я Янг, і назва нововідкритого виду, C. youngorum (тобто цимбоспондил Янг) віддає їм данину поваги.
Залишки гігантського рибоящера увійшли до постійної експозиції Музею природної історії округу Лос-Анджелес.
Another 1st, Icky IPA @gbbco great taste! @Amaya_Brothers @Jesse_Johnston #CRAFTBEER #LasVegas #otslv pic.twitter.com/ygBKN98Vct
— Nic Amaya (@Nic_Amaya) April 14, 2015
...