У Міносвіти відреагували на судову заборону в підручниках з історії про Майдан

У Міносвіти відреагували на судову заборону в підручниках з історії про Майдан
У Міністерстві освіти і науки у відповідь на запит журналістів зазначили, що наразі вивчають рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким відомство зобов'язали переглянути підручники з історії для 5 та 11 класів на підставі скарги Андрія Портнова, який був заступником голови адміністрації за президентства Віктора Януковича. 
 
Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Нагадаємо, претензії Портнова стосуються розділу про Революцію гідності. Нагадаємо, в п'ятому класі діти проходять скорочено весь курс історії України, а в наприкінці одинадцятого - відповідну тему в новітній сторії України.

Автор одного з підручників з історії для 5-го класу Ігор Щупак в коментарі журналістам заявив, що саме в підручнику його авторства не названі конкретні винні у розстрілах через те, що їх ще не визначив суд.

Натомість він вжив терміни "злочинці" та "дії влади", описуючи придушення громадянського протесту, викрадення та вбивства активістів.

Він зауважив, що викладене відповідає рішенням Європейського суду з прав людини, які були ухвалені 21 січня 2021 року.

Водночас, президент Асоціації адвокатів України Зоя Ярош коментуючи рішення ОАСК зазначила, що предметом розгляду було питання дотримання міністерством порядку розгляду звернення позивача, а також виконання покладених на МОН законами України "Про освіту" та "Про звернення громадян" обов'язків щодо перевірки дотримання вимог академічної доброчесності.

"Рішенням ОАСК не встановлено обов'язку МОН щодо скасування нормативних документів чи виправлення підручників, лише обов'язок щодо повернення до розгляду звернення та перевірки наведених у зверненні обставин. Тобто, при такому повторному розгляді, МОН може прийти до висновку, що тексти підручників відповідають формуванню державної політики к сфері загальної і середньої освіти", – написала Ярош.

Нагадаємо, за позовами Портнова ОАСК нещодавно прийняв рішення, яким зобов'язав Міністерство освіти та науки переглянути підручники з історії щодо висвітлення подій Революції Гідності.

Заступник керівника адміністрації президента часів Януковича Портнов звернувся до Міносвіти з вимогою переглянути вісім підручників для 5-11 класів з історії України. Також він вимагав переглянути інші посібники та навчальні програми, в яких є опис подій 2013-2014 років та які рекомендувало або затвердило міністерство.

У рішенні йдеться про те, що МОН відхилив вимогу, Портнов звернувся до суду. Ексчиновник заявляє, що у підручниках історія з 2013 року викладається "однобічно, з вигадуванням фактів", а також "містить ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років, маніпулювання фактами та оцінками подій цього періоду".

Як приклад інформації, Портнов навів  підручник з історії України для 11 класу (автори B.C. Власов, C.B. Кульчицький):

"22 січня 2014 р., у День соборності України, снайпери "Беркута" застрелили на вулиці Грушевського п`ятьох активістів Євромайдану".

Портнов вказує, що автори однозначно стверджують, що саме правоохоронці вбили п'ятьох людей, хоча у Єдиному державному реєстру судових рішень немає вироків про те, що працівники "Беркуту" визнані винними у вбивстві активістів Євромайдану.

Суд встав на сторону Портнова і задовольнив його вимоги. Зокрема суд визнав протиправною бездіяльність Міносвіти, коли відомство відмовилося переглянути підручники. Також міністерство зобов'язали переглянути підручники для 5-11 класів, що вийшли друком у 2018-2019 роках. 

Також ОАСК за позовом заступника глави адміністрації Януковича заднів числом постановив, що відзначення з боку КМДА у 2020 році ювілеїв  восьми діячів Української Держави, УНР, ОУН та УПА є незаконним.

Теги
Схожi
Собачники зі Львова дали майстер-клас із прибирання за своїми улюбленцями
Україна
Собачники зі Львова дали майстер-клас із прибирання за своїми улюбленцями
У Львові місцеві собачники провели екологічну акцію «Я - відповідальний господар». Акція, що пройшла у парку імені Франка була ініційована задля того, щоб закликати львів’ян, які мають домашніх тварин, прибирати за своїми улюбленцями...
У Київ можуть повернути річковий пасажирський транспорт, такий популярний колись
Україна
У Київ можуть повернути річковий пасажирський транспорт, такий популярний колись
Відомо, що «Адміністрація річкових портів» направила до Департаменту транспортної інфраструктури КМДА пропозицію, згідно з якою планується відновити річкові перевезення пасажирів через річку Дніпро у Києві...
Переполох на позиціях «сепарів»: ЗСУ встановили український прапор на бліндаж ворога
Україна
Переполох на позиціях «сепарів»: ЗСУ встановили український прапор на бліндаж ворога
Воїни ЗСУ викликали паніку в лавах терористів «ДНР». В районі Горлівки наші захисники непомітно підкралися до бліндажа ворога і повісили на нього національний прапор...
Запросила в гості одразу після знайомства: в Одесі чоловік обікрав дівчину
Україна
Запросила в гості одразу після знайомства: в Одесі чоловік обікрав дівчину
В Одесі 31-річний чоловік обікрав дівчину, яка одразу після знайомства запросила його до себе...
На Івано-Франківщині обезголовили пам'ятник Тарасу Шевченку (фото)
Україна
На Івано-Франківщині обезголовили пам'ятник Тарасу Шевченку (фото)
Мер Івано-Франківська вважає, що вандали навмисно вибрали час напередодні дня народження Кобзаря, щоб осквернити постамент...