У Маріуполі представили фотопроект про дітей, які ніколи не бачили мирного неба

У Маріуполі представили фотопроект про дітей, які ніколи не бачили мирного неба

У ТРЦ «Україна» відкрилася фотовиставка «Мої діти ніколи не бачили мирного неба». Її представив Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ). На 59 фотографіях зображені діти, що народилися в перший рік конфлікту на Донбасі.

Життя, повсякденні турботи таких дітей і їх очікування від школи відображені на фотографіях, зроблених в різних містах і селах уздовж лінії зіткнення на Донбасі. Всім героям сьогодні по 5-6 років.

Як розповів автор фотопроекту Євген Носенко, він відвідав Чермалик, Красногорівку, Станицю Луганську, Первомайське, Троїцьке. Робота над проектом тривала три місяці.

«Історія Софії, яка живе в Красногорівці справила на мене глибоке враження. Це сталося в 2018 році. Софія перебувала в кімнаті, де її друзі намагалися розібрати невідомий предмет. Пролунав вибух, в результаті якого Софія отримала численні осколкові поранення і майже втратила палець на правій руці. Лікарі врятували життя дівчинці, проте в тілі Софії досі залишається близько 50 уламків », - розповів Євген.

Софія - дуже живий і допитлива дитина, який любить досліджувати навколишній світ. Дівчинка проявляє великий інтерес до вивчення англійської мови. Вона проводить годинник з ноутбуком, навчаючись онлайн. Але найбільша мрія Софії - стати всесвітньо відомою балериною.

Сім'я Вови проживає на околиці села Чермалик, всього в декількох сотнях метрів від лінії зіткнення. На жаль, це означає, що вибухи й обстріли стали звичною річчю для хлопчика і його рідних. Мама Вови Людмила кілька разів потрапляла під обстріл снайперів, намагаючись подоїти корову у дворі будинку.

Життя в зоні збройного конфлікту, безумовно, вплинула на хлопчика. Наприклад, його батьки говорять, що улюблені іграшки Вови - це пістолети і гвинтівки. У той же час хлопець хоче стати архітектором, коли виросте. Це означає, що Вова хоче будувати, а не ламати.

Про історію кожної дитини можна дізнатися на виставці. Всього тут 12 історій про життя рано вже дорослих дітей, які ніколи не бачили мирного неба над головою. Вони розповідають, як про своє життя, так і про батьків і школи.

У Міжнародному Комітеті Червоного Хреста відзначили, що багато шкіл, дитячих садків та інших навчальних закладів на сході України постраждали від збройного конфлікту; деякі з них були пошкоджені в результаті обстрілів.

«Навіть зараз, більш шести років після початку конфлікту на Донбасі, навчальні заклади піддаються нападу. Для багатьох дітей щоденні походи в школу часто приховують небезпеку, а в деяких випадках навчальний процес в школах, розташованих на самій лінії зіткнення, переривається збройними діями », - йдеться в повідомленні.

В рамках ширшої концепції «Безпечний доступ до освіти» делегація МККК в Україні використовує багатосторонній підхід до вирішення проблем на Донбасі. З 2015 року програма МКЧХ була поширена на сотні навчальних закладів на 450-кілометровій лінії зіткнення конфлікту.

Фотовиставка «Мої діти ніколи не бачили мирного неба» демонструватиметься з 9 по 15 вересня на першому поверсі торгово-розважального центру.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Відновлену скульптуру «Гірка пам’ять дитинства» повернули до Музею Голодомору
Культура
Відновлену скульптуру «Гірка пам’ять дитинства» повернули до Музею Голодомору
У серпні невідомі вандали намагалися зруйнувати бронзову дівчинку з колосками - символ пам’яті про 3,5 мільйони дітей, убитих голодом в 1932-33 роках...
Першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу стане українка
Культура
Першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу стане українка
Українка Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу у німецькому Байройті за 145 років його існування...
Грузинська стрічка «Початок» тріумфує на кінофестивалі у Сан-Себастьяні в Іспанії
Культура
Грузинська стрічка «Початок» тріумфує на кінофестивалі у Сан-Себастьяні в Іспанії
«Початок» - це зворушлива історія про секту Свідків Єгови в ізольованому грузинському селі серед наслідків екстремістської атаки...
У Парижі пройшов перший всесвітній конкурс жінок-диригентів
Культура
У Парижі пройшов перший всесвітній конкурс жінок-диригентів
Перший Міжнародний конкурс жінок-диригентів «La Maestra» відбувся у Паризької філармонії з ініціативи засновниці Paris Mozart Orchestra диригентки Клер Жибо...
Україна обрала фільм, який відправиться на «Оскар»
Культура
Україна обрала фільм, який відправиться на «Оскар»
Всі ролі у фільмі виконали непрофесійні актори, серед яких справжній колишній розвідник, доброволець, волонтер і реальний парамедік...