У Литві вшанували пам'ять жертв радянської окупації

У Литві вшанували пам'ять жертв радянської окупації

У Вільнюсі в понеділок, 15 червня, в 80-ту річницю введення радянських військ на територію Литви, міністри закордонних справ трьох країн Балтії і Польщі поклали вінки до пам'ятника жертвам радянської окупації.

Пам'ятним подіям 1940 року було також присвячена віртуальна виставка литовського особливого архіву, що відкрилася в цей день. Вона розповідає про обставини, за яких Литва увійшла до складу СРСР і які до сьогоднішнього дня ускладнюють відносини між Вільнюсом і Москвою.

"80 років тому почався один з найболючіших періодів литовської історії", - написав президент Литви Гітанас Науседа на своїй сторінці в Twitter.

За словами політика, радянська окупація спровокувала "вбивчий терор", в результаті якого "тисячі людей були вбиті, кинуті за грати і опинилися у вигнанні".

Раніше під час офіційної зустрічі глав МЗС Латвії, Литви, Естонії та Польщі пообіцяли разом чинити опір спробам Росії переписати історію початку Другої світової війни.

"Ми завжди будемо пам'ятати жертв тоталітарних режимів, і помилкова версія історії не пройде, ось такий чіткий сигнал", - цитує портал Delfi слова міністра закордонних справ Естонії Урмаса Рейнсалу.

"Спроби Росії притягти історію до її сучасних політичних ігор ми оцінюємо як абсолютно неприйнятні, пакт Молотова-Ріббентропа означає (для країн Балтії - ред.) радянську окупацію і агресію проти Польщі", - заявив глава МЗС Латвії Едгарс Рінкявічс.

Під час Другої світової війни Литва, також як і Латвія і Естонія, по черзі перебували в складі Радянського Союзу і під контролем гітлерівської Німеччини.

15 червня 1940 року Червона армія увійшла в Литву. Всього через кілька днів після цього балтійська країна стала частиною Радянського Союзу.

"Ці події супроводжувалися репресіями і масовим переселенням", - пише інформагентство dpa.

Після нападу гітлерівської Німеччини на Радянський Союз в 1941 році Литва виявилась окупованою вермахтом. У 1944 році країну повторно зайняли радянські війська. Після закінчення Другої світової війни Литва, Латвія і Естонія були змушені залишатися частиною СРСР до набуття ними незалежності в 1991 році, нагадує dpa.

Раніше Український дощ писав, що повернуті Францією Узбекистану активи старшої дочки екс-президента країни Іслама Карімова, Гульнари Карімової, будуть витрачені на соціальні проекти.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Фінляндія очолила світовий рейтинг щастя​ сьомий рік поспіль
Світ
Фінляндія очолила світовий рейтинг щастя​ сьомий рік поспіль
США і Німеччина вперше випали з першої двадцятки з часу публікації першого звіту більше 10 років тому....
Поляки почали масово скуповувати житло в Іспанії, щоб було куди тікати в разі війни – ЗМІ
Світ
Поляки почали масово скуповувати житло в Іспанії, щоб було куди тікати в разі війни – ЗМІ
Найбільше нерухомістю в Іспанії цікавляться польські пенсіонери, що відклали гроші, і молоді люди....
Виборчу кампанію спікера Джонсона спонсорував власник Тульського патронного заводу — Newsweek
Світ
Виборчу кампанію спікера Джонсона спонсорував власник Тульського патронного заводу — Newsweek
Виборчу кампанію спікера Палати представників США Майка Джонсона у 2018 році спонсорував власник Тульського патронного заводу Ніколаєв...
«Це найважчий удар по владі путіна»: чому рф стала ціллю атак ІДІЛ - RFI
Світ
«Це найважчий удар по владі путіна»: чому рф стала ціллю атак ІДІЛ - RFI
За останніми даними, в результаті атаки, відповідальність за яку взяло на себе угруповання «Ісламська держава», загинули щонайменше 139 росіян...
 27% поляків підтримали б дозвіл Польші воювати проти рф  в Україні - опитування
Світ
27% поляків підтримали б дозвіл Польші воювати проти рф в Україні - опитування
Поляки значно прихильніше ставляться до ідеї воювати проти росії у порівнянні з минулим роком, коли підтримка відправки польської армії дорівнювала нулю...