[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

У літак Качинського заклали тротил під час ремонту в Росії у 2009 році

У літак Качинського заклали тротил під час ремонту в Росії у 2009 році

Польська комісія з повторного розслідування катастрофи Ту-154 президента Польщі Леха Качинського стверджує, що тротил, вибух якого став причиною аварії, в літак заклали під час ремонту в Росії, пише Wiadomosci.

Літак Ту-154 Качинського 10 квiтня 2010 року зазнав аварії при заході на посадку в аеропорту "Смоленськ-Північний". На борту перебували 96 осіб: 88 пасажирів і вісім членів екіпажу, які летіли на траурні заходи в Катині, де в 1940 році були розстріляні тисячі польських військовополонених. Всі, хто знаходилися в літаку, загинули.

Міждержавний авіаційний комітет у 2011 році оприлюднив звіт про результати технічного розслідування, згідно з яким причиною катастрофи було визнано хибне рішення екіпажу не йти на запасний аеродром, а системними причинами - недоліки в забезпеченні польоту і підготовці екіпажу.

Проте влада Польщі не погодилися зі звітом МАК і прийняла рішення про створення другої комісії.

Нова комісія під керівництвом колишнього міністра оборони Польщі Антоні Мачеревіча в п'ятницю опублікувала проміжний звіт про виконану за кілька років роботу. У звіті стверджується, що причиною авіакатастрофи стали два вибухи в лівому крилі і центральній частині літака. Про вибухи говорить характер пошкоджень повітряного судна і розліт уламків, а також характер травм, отриманих тими людьми, які перебували на борту. Так, багато тіл були розірвані на частини, 74 відсотки жертв повністю або частково позбавлені одягу, немов зазнали впливу вибухової хвилі. 47% людей сильно обгоріли. Нарешті, багато тіл були нашпиговані сторонніми предметами - осколками обшивки, скла і навіть сталевих конструкцій.

Перший вибух зруйнував ліве крило літака. Потім спрацювала друга бомба, закладена поряд з так званим "генеральським відсіком" в центральній частині лайнера. Саме другий вибух убив високопоставлених пасажирів в цьому відсіку.

Версію про катастрофу в результаті зіткнення з землею експерти відмели.

"Цьому суперечить весь дуже великий доказовий матеріал і результати дуже великої кількості експериментів і аналізів", - йдеться у звіті.

Там також стверджується, що російські слідчі вжили заходів до приховування істинних причин авіакатастрофи.

Комісія стверджує, що наявність слідів вибухових речовин на борту - тротилу, пентріта і RDX (гексогену) - підтвердили польська і британська лабораторії, де проводили дослідження. Відзначається, що сліди вибухівки виявили в пробах, узятих "з частин літака, які російські техніки міняли під час ремонту літаків Ту-154 N 101 (літак Качинського) і Ту-154 N 102 в 2009 році".

"Лабораторія в штаті Орегон (США) виявила наявність тротилу. Треба відзначити, що це була частина, яку ніхто не розкручував крім ремонтників, а сліди тротилу були знайдені всередині неї", - стверджує комісія.

Про те, що причиною авіакатастрофи став вибух, у Варшаві заявляли з 2016 року. Для пошуку слідів вибухових речовин проводилися ексгумації тіл загиблих, в тому числі Качинського. 

У МЗС РФ в свою чергу заявили, що твердження польської комісії про вибух є "ірраціональними".

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
У Польщі ЛГБТ-активістку посадили в СІЗО на 2 місяці за «образу почуттів віруючих»
Світ
У Польщі ЛГБТ-активістку посадили в СІЗО на 2 місяці за «образу почуттів віруючих»
Щодо прав ЛГБТ-спільноти польське суспільство розколоте практично навпіл. Переобраний президент Польщі Анджей Дуда в ході передвиборної кампанії називав ЛГБТ чуждою польському народу ідеологією, небезпечною, ніж комунізм...
Трамп оголосив податкові канікули для американців із середнім доходом
Світ
Трамп оголосив податкові канікули для американців із середнім доходом
Трамп анонсував, що частина американців, які заробляють менше 100 тис. доларів на рік, не платитиме податки із зарплат...
Сьогодні Білорусь обирає президента
Світ
Сьогодні Білорусь обирає президента
ЦВК стверджує, що 40% вже проголосувало достроково
...
Росія намагається переглянути свою роль у ТКГ, - посол ЄС
Світ
Росія намагається переглянути свою роль у ТКГ, - посол ЄС
Росія намагається переглянути свою роль у переговорах по Донбасу. Це викликає занепокоєння в Євросоюзі...
Каталонія проголосила себе «республікою» й відмовилася коритися королю Іспанії
Світ
Каталонія проголосила себе «республікою» й відмовилася коритися королю Іспанії
Парламент іспанської Каталонії проголосив цю провінцію «республікою» й відмовився визнавати іспанських королів....