У кого забиратимуть українські паспорти? Зеленський хоче розібратися з паспортами країни-агресора

У кого забиратимуть українські паспорти? Зеленський хоче розібратися з паспортами країни-агресора

Президент України Володимир Зеленський  вніс на розгляд Верховної Ради невідкладний законопроєкт – «Про громадянство України». У ньому описується процедура отримання та позбавлення українського громадянства. Серед іншого документом запроваджуються великі штрафи та позбавлення волі для осіб, які прийняли громадянство країни-агресора. Насамперед нововведення торкнутися жителів анексованого Криму, а також окупованих територій Донецької та Луганської областей.

У своїй інавгураційній промові Володимир Зеленський ще 20 травня 2019 року анонсував масову роздачу українського громадянства.

"Сьогодні я звертаюся до всіх українців у світі. Нас 65 млн... Я звертаюсь до всіх українців на планеті! Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову, сильну та успішну Україну, я з радістю надам українське громадянство. Ви маєте їхати в Україну не в гості, а додому. Ми чекаємо на вас!" — сказав глава держави.

Ці слова знайшли безпосереднє відображення у законопроєкті, який президент вніс до Верховної Ради через два з половиною роки.

"Таким чином ми врегулюємо питання, які стосуються подвійного громадянства. Цінність громадянства України має зростати: український паспорт повинен бути запорукою вільного й безпечного пересування по світу, а українець має почуватися захищеним у будь-якій країні й знати, що на сторожі його прав та інтересів стоїть його держава", – сказав Володимир Зеленський.

Також до парламенту подано проєкт закону «Про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства». Цей документ визначає правові та організаційні засади функціонування системи декларування громадянами України наявності громадянства інших держав або перебування у процедурі набуття чи припинення громадянства (підданства) іноземної держави. 

Згідно із законопроєктом № 6368, українське громадянство зможуть отримати іноземці або особи без громадянства, які народилися на території сучасної України до 24 серпня 1991 року, а також якщо в країні народився один із їхніх батьків, дідусь чи бабуся, брат чи сестра, син чи дочка, онука або онук.

Анонсуючи проєкт, президент наголосив на тому, що ним зокрема можуть скористатися представники української діаспори у США та Канаді. 

Які санкції чекають на українців з громадянством країни-агресора?

Крім підстав для набуття громадянства України у законопроєкті детально описано і те, як його можна позбутися.

Підставою для позбавлення громадянства України стануть скоєння злочину проти людства, засудження в Україні за скоєння тяжкого злочину та «дій, які безпосередньо загрожують національній безпеці та національним інтересам України».

Крім загрози позбавлення громадянства України щодо таких громадян, може бути введена відповідальність за несвоєчасне подання або ненадання суб'єктом декларації про наявність громадянства іноземної держави, про перебування у процедурі вступу в громадянство або про припинення громадянства іноземної держави. Порушників оштрафують на суму до 100 неоподатковуваних мінімумів і позбавлять права обіймати займану посаду на рік.

Додатково встановлюється кримінальна відповідальність за навмисне внесення суб'єктом декларування свідомо недостовірних відомостей про наявність громадянства іноземної держави. Штраф становитиме до 5 тис неоподатковуваних мінімумів з позбавленням права обіймати посаду до трьох років. 

«Ми пропонуємо встановити обмеження на зайняття посад в органах судової влади громадянами України, які мають або набули громадянство іншої держави», – зазначив Володимир Зеленський.

За даними, озвученими в Кремлі, з 2016 по 2020 рік російський паспорт отримали 978 тис громадян України. До цієї цифри слід додати також мільйони кримчан, які "стали росіянами" після анексії Криму у 2014 році, а також жителів ОРДЛО, які почали вступати до російського підданства на підставі спрощеної процедури, запущеної указом Путіна перед виборами у Держдуму РФ. За даними на листопад 2021 року, таких людей у республіках понад 600 тис.

На сайті глави держави підкреслили, що президент закликає народних депутатів усіх фракцій і груп підтримати внесені ним законопроєкти, адже ухвалення цих документів стане черговим етапом у становленні та удосконаленні інституту громадянства України.

 

 
 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Угорського посла викликали в МЗС України: антиукраїнська риторика неприпустима
Політика
Угорського посла викликали в МЗС України: антиукраїнська риторика неприпустима
Україна закликає Угорщину припинити «антиукраїнську риторику»...
Cлова Бориса Джонсона про погрози путіна перед війною в Кремлі назвали «брехнею»
Політика
Cлова Бориса Джонсона про погрози путіна перед війною в Кремлі назвали «брехнею»
«Те, що сказав Джонсон, це неправда. Можливо це була несвідома брехня, і фактично він не зрозумів, про що з ним говорив президент путін», — сказав Пєсков...
Борис Джонсон розповів про дзвінок путіну напередодні війни: «Борис, я не хочу завдавати тобі болю»
Політика
Борис Джонсон розповів про дзвінок путіну напередодні війни: «Борис, я не хочу завдавати тобі болю»
За словами Джонсона, він намагався переконати путіна в тому, що Україна не має шансів приєднатися до НАТО в найближчому майбутньому...
Українські дипломати закликали західних партнерів передати ЗСУ підводні човни
Політика
Українські дипломати закликали західних партнерів передати ЗСУ підводні човни
Західні країни мають передати Україні підводні човни, щоб «викинути рф із Чорного моря». Про це написав заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник ...
Лідерку «Батьківщини» помітили на віллі п’ятизіркового готелю в Дубаї (відео)
Політика
Лідерку «Батьківщини» помітили на віллі п’ятизіркового готелю в Дубаї (відео)
Родина доньки Тимошенко переїхала до Дубая ще до початку повномасштабного вторгнення і зараз там мешкає з нетривалими виїздами до Європи...