У кого забиратимуть українські паспорти? Зеленський хоче розібратися з паспортами країни-агресора

У кого забиратимуть українські паспорти? Зеленський хоче розібратися з паспортами країни-агресора

Президент України Володимир Зеленський  вніс на розгляд Верховної Ради невідкладний законопроєкт – «Про громадянство України». У ньому описується процедура отримання та позбавлення українського громадянства. Серед іншого документом запроваджуються великі штрафи та позбавлення волі для осіб, які прийняли громадянство країни-агресора. Насамперед нововведення торкнутися жителів анексованого Криму, а також окупованих територій Донецької та Луганської областей.

У своїй інавгураційній промові Володимир Зеленський ще 20 травня 2019 року анонсував масову роздачу українського громадянства.

"Сьогодні я звертаюся до всіх українців у світі. Нас 65 млн... Я звертаюсь до всіх українців на планеті! Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову, сильну та успішну Україну, я з радістю надам українське громадянство. Ви маєте їхати в Україну не в гості, а додому. Ми чекаємо на вас!" — сказав глава держави.

Ці слова знайшли безпосереднє відображення у законопроєкті, який президент вніс до Верховної Ради через два з половиною роки.

"Таким чином ми врегулюємо питання, які стосуються подвійного громадянства. Цінність громадянства України має зростати: український паспорт повинен бути запорукою вільного й безпечного пересування по світу, а українець має почуватися захищеним у будь-якій країні й знати, що на сторожі його прав та інтересів стоїть його держава", – сказав Володимир Зеленський.

Також до парламенту подано проєкт закону «Про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства». Цей документ визначає правові та організаційні засади функціонування системи декларування громадянами України наявності громадянства інших держав або перебування у процедурі набуття чи припинення громадянства (підданства) іноземної держави. 

Згідно із законопроєктом № 6368, українське громадянство зможуть отримати іноземці або особи без громадянства, які народилися на території сучасної України до 24 серпня 1991 року, а також якщо в країні народився один із їхніх батьків, дідусь чи бабуся, брат чи сестра, син чи дочка, онука або онук.

Анонсуючи проєкт, президент наголосив на тому, що ним зокрема можуть скористатися представники української діаспори у США та Канаді. 

Які санкції чекають на українців з громадянством країни-агресора?

Крім підстав для набуття громадянства України у законопроєкті детально описано і те, як його можна позбутися.

Підставою для позбавлення громадянства України стануть скоєння злочину проти людства, засудження в Україні за скоєння тяжкого злочину та «дій, які безпосередньо загрожують національній безпеці та національним інтересам України».

Крім загрози позбавлення громадянства України щодо таких громадян, може бути введена відповідальність за несвоєчасне подання або ненадання суб'єктом декларації про наявність громадянства іноземної держави, про перебування у процедурі вступу в громадянство або про припинення громадянства іноземної держави. Порушників оштрафують на суму до 100 неоподатковуваних мінімумів і позбавлять права обіймати займану посаду на рік.

Додатково встановлюється кримінальна відповідальність за навмисне внесення суб'єктом декларування свідомо недостовірних відомостей про наявність громадянства іноземної держави. Штраф становитиме до 5 тис неоподатковуваних мінімумів з позбавленням права обіймати посаду до трьох років. 

«Ми пропонуємо встановити обмеження на зайняття посад в органах судової влади громадянами України, які мають або набули громадянство іншої держави», – зазначив Володимир Зеленський.

За даними, озвученими в Кремлі, з 2016 по 2020 рік російський паспорт отримали 978 тис громадян України. До цієї цифри слід додати також мільйони кримчан, які "стали росіянами" після анексії Криму у 2014 році, а також жителів ОРДЛО, які почали вступати до російського підданства на підставі спрощеної процедури, запущеної указом Путіна перед виборами у Держдуму РФ. За даними на листопад 2021 року, таких людей у республіках понад 600 тис.

На сайті глави держави підкреслили, що президент закликає народних депутатів усіх фракцій і груп підтримати внесені ним законопроєкти, адже ухвалення цих документів стане черговим етапом у становленні та удосконаленні інституту громадянства України.

 

 
 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"1","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Мало спільного»: Саакашвілі категорично відповів на порівняння із Порошенком
Політика
«Мало спільного»: Саакашвілі категорично відповів на порівняння із Порошенком
Михайло Саакашвілі заявив, що не має нічого спільного з «інститутським однокашником» Петром Порошенком...
Байден підтвердив Зеленському готовність США рішуче реагувати на агресивні дії Росії
Політика
Байден підтвердив Зеленському готовність США рішуче реагувати на агресивні дії Росії
Сполучені Штати обмірковують шляхи додаткової допомоги економіці України в умовах воєнного тиску Росії...
«На відміну від деяких політиків, ми переговорів з сепаратистами не ведемо» - Єрмак
Політика
«На відміну від деяких політиків, ми переговорів з сепаратистами не ведемо» - Єрмак
Перед зустріччю у Парижі «нормандських радників» голова ОПУ повідомив ЗМІ, що Україна має намір обговорити передусім відновлення режиму припинення вогню...
У відповіді Росії щодо «гарантій безпеки» США врахували позицію України  - Кулеба
Політика
У відповіді Росії щодо «гарантій безпеки» США врахували позицію України - Кулеба
«Наша позиція врахована, і пропозиції, які Сполучені Штати направлять Росії в частині Україні не викликають наших заперечень», - сказав Кулеба...
Президентський рейтинг у січні 2022: ймовірність війни вносить свої корективи
Політика
Президентський рейтинг у січні 2022: ймовірність війни вносить свої корективи
Якби вибори президента відбулися найближчої неділі найбільшу підтримку серед українців отримали б Володимир Зеленський та Петро Порошенко...