У Києві знесуть пам’ятники Чкалову і Ватутіну

В Києві знесуть пам’ятники Чкалову і Ватутіну, який Міністерство культури України дозволило перенести з центру Києва.
Про це заявив радник мера столиці та депутат Київської міськради Дмитро Білоцерковець у сврєму facebook.
"З Чкаловим булаісторія простіша, бо комісія рекомендувала зняти статус, що відкриває шлях до демонтажу. Планується найближчим часом. А от пам’ятник Ватутіну вони рекомендували включити як пам’ятку монументального мистецтва, що ускладнить та затягне процес демонтажу. Таке враження, комісія при Міністерстві робить все, щоб в центрі Києва залишився пам’ятник Ватутіну", — заявивляв раніше Білоцерковець.
Радник Київського міського голови зазначав раніше, що питання щодо пам’ятника Ватутіну у Києві не в похованні, а тільки в пам'ятнику.
"Чекаємо від міністерства наказ, після чого Киев прибере ці об’єкти з публічного простору. Пане Олександр Ткаченко, треба втручатися бо лихо буде. Наступні Пушкін і Щорс, щодо демонтажу яких зелене світло має дати також Мінкульт!" — додав радник мера Києва.
І ось нарешті довгоочікувані узгодження досягнуто.
Торік Білоцерківець заявляв, що столична влада не може демонтувати пам'ятник Миколі Щорсу у Києві, відкритий у 1954 році на честь 300-річчя возз'єднання Росії та України, через позицію міністра культури України Олександра Ткаченка. Пам’ятник Щорсу має статус пам’ятника національного значення. Спочатку перед демонтажем треба зняти цей статус. Окрім цього, є невизначені питання в законі про декомунізацію ще по трьом іншим пам’ятникам у столиці — це "Таращанець", Січневого і Жовтневого озброєних повстань. Усі вони зведені на братських могилах, і це — проблема для демонтажу, бо там є поховання.
Раніше Український Дощ повідомляв, що у Києві демонтують радянський герб з монументу "Батьківщина-мати" та вже створено проєкт заміни. Цього року має розпочатися конкурс на тризуб, який встановлять замість серпа і молота. Нагадаємо, монумент "Батьківщина-мати" розташований на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Цей пам’ятник у Києві відкрили в 1981 році. Столична скульптура загальною висотою у 102 метри є найвищою в Європі. Вага сталевої фігури жінки зі щитом та мечем становить пів тисячі тон. На пам’ятнику обладнані два оглядових майданчика, з яких відкривається панорама Києва.
Через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну у Києві та інших містах активізувався процес дерусифікації. Це стосується й монументу "Батьківщина-мати". Один з символів столиці пропонували змінити, зокрема — прибрати герб СРСР або замінити його на Державний герб України. Декомунізувати Батьківщину-мати у петиції пропонували ще торік. Автор вважав, що монумент можна перетворити на скульптура Архистратига Михаїла.