В Україні відкрили пам’ятник першому космонавту незалежної України

В Україні відкрили пам’ятник першому космонавту незалежної України

На Байковому кладовищі відкрили пам’ятник Леоніду Каденюку - на сьогодні єдиному космонавтові незалежної України. Сталося це на 23-тю річницю його повернення з космосу на американському шатлі «Колумбія».

Про це пише Громадське.

Зазначажться, що ескіз монумента обирала родина Леоніда Каденюка. Для збору коштів на його встановлення було відкрито благодійний фонд, оскільки виділення державного фінансування через бюрократичні процеси затягнулося б, повідомляє пресслужба Офісу президента.

На церемонії відкриття пам’ятника була присутня сім’я Каденюка, а також перші особи держави, зокрема й президент Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що Україна «повинна робити все» для відновлення космічної галузі, а також пообіцяв родині Каденюків збільшити державну матеріальну підтримку.

Леонід Каденюк - перший космонавт незалежної України, генерал-майор Військово-повітряних сил, кандидат технічних наук і депутат 4-го скликання. Народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці Чернівецької області у родині сільських вчителів.

Уперше до загону космонавтів його обрали у 25-річному віці. Тоді, у серпні 1976 року, він став частиною групи багаторазової космічної системи «Буран».

Після розпаду СРСР Каденюк спочатку прийняв російське громадянство, але у 1995-му отримав громадянство України. Того ж року його обрали до групи космонавтів Національного космічного агентства України. Каденюк пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання.

У листопаді 1997-го року 44-річний Каденюк здійснив свій перший космічний політ. Із 19 листопада по 5 грудня він перебував на американському багаторазовому транспортному космічному кораблі «Колумбія» місії NASA, де виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського дослідження.

Раніше Український Дощ писав, що в Україні встановлять меморіал першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку, який помер 28 січня у 2018 році, за державні кошти. 

Більше про долю першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка читайте на сторінках Українського Дощу.

 

Теги
Схожi
51 рік тому розпався легендарний The Beatles
Культура
51 рік тому розпався легендарний The Beatles
Останній альбом The Beatles під назвою «Let It Be» вийшов вже після розпаду гурту, але The Beatles не виступав з січня 1969 року, після імпровізованого концерту на даху лондонської звукозаписуючої студії...
140 тис грн:  суд постановив стягнути з Медведчука компенсацію за заборону книги про Стуса
Культура
140 тис грн: суд постановив стягнути з Медведчука компенсацію за заборону книги про Стуса
7 квітня Апеляційний суд ухвалив стягнути з колишнього адвоката Василя Стуса Віктора Медведчука 139,5 тис. грн на користь видавництва Vivat...
Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови
Культура
Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови
Концепція є фундаментом для роботи на 10 років з розвитку кримськотатарської мови, яка наразі у критичному стані...
В Національному музеї Катару впровадять україномовний аудіогід
Культура
В Національному музеї Катару впровадять україномовний аудіогід
Перша леді Олена Зеленська відвідала Національний музей Катару, де з її ініціативи був підписаний Меморандум про впровадження першого на території цієї країни україномовного аудіогіда...
Концерт пам’яті Василя Сліпака відбудеться в Японії
Культура
Концерт пам’яті Василя Сліпака відбудеться в Японії
Японський симфонічний оркестр Beethoven Sinfonietta проведе 27 червня в Японії концерт пам’яті українського оперного співака Василя Сліпака...