У Києві троє співробітників поліції викрали людину і вимагали $ 12 тисяч

За ініціативи Київської міської прокуратури затримано заступника начальника слідчого відділу та двох оперуповноважених одного з управлінь поліції Дніпропетровської області за фактами незаконного позбавлення волі або викрадення людини та одержання неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 146, ч. 3 ст. 368 КК України). Про це повідомляє пресслужба Офісу генепрокурора.
За даними слідства, 9 лютого 2022 року правоохоронці прибули до Києва для проведення обшуку житла громадянина в рамках кримінального провадження щодо можливого шахрайства. Після проведення обшуку, протиправно, без складання жодних процесуальних документів, поліцейські затримали власника житла – мешканця міста Києва та помістили його до свого автомобіля.
У подальшому поліцейські вимагали від чоловіка хабар у розмірі 12 тис доларів США, а у разі відмови погрожували повідомленням про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та обранням запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Правоохоронці дозволили чоловіку зателефонувати знайомим, щоб вони зібрали та передали кошти.