[]

У Києві дорога евакуація автомобіля: як оскаржити суму і знизити її вдвічі

У Києві дорога евакуація автомобіля: як оскаржити суму і знизити її вдвічі

У Києві власники автомобілів, які евакуювали через порушення правил паркування, платять 1270 гривень за транспортування своїх машин на штрафмайданчик. Але цю суму можна оскаржити і знизити вдвічі.

Про це повідомляє сайт UBR.

У 2013 році уряд затвердив порядок тимчасового затримання автомобілів, де було визначено цінник евакуації. Він становить 600 грн, а зберігання на стоянці коштує 120 грн за добу в перший тиждень і 20 грн/добу в наступні.

Водночас у 2020 році в КМДА вирішили, що інспекція з паркування має законне право самостійно встановити вартість евакуації і зберігання машин на штрафмайданчиках. Тоді у столиці з автомобілістів почали стягувати по 1270 грн за транспортування авто.

Офис президента не смог за 5 дней ответить на базовые вопросы опроса в день  выборов - Вільне радіо

Через це Офіс генпрокурора порушив кримінальне провадження щодо керівництва Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та інспекції з паркування. Прокуратура вважає, що вони, а також директори трьох приватних фірм по евакуації створили "злочинне об'єднання".

Різницю між офіційним розміром штрафу і 1270 грн фігуранти справи розподіляли між собою, вважає слідство.

Один з підозрюваних прокуратурою чиновників, заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури Дмитро Рахматуллін впевнений, що КМДА мали законне право самостійно розробити вартість евакуацію.

За його словами, посилання на наказ уряду про розмір тарифу прописане в постанові №1102, яке визначило порядок тимчасового затримання ТЗ для співробітників Нацполіціі.

Эвакуация автомобилей в Киеве. Адрес штрафплощадки - Главком

Інспекція з паркування, на його думку, повинна керуватися постановою №990, розробленою урядом спеціально для інспекції. У цьому документі немає вимоги застосовувати до порушників конкретний розмір плати.

Необхідність підвищення послуги з евакуації Рахматуллін виправдовує тим, що розроблені урядом тарифи були застарілими і економічно невигідними, і через них комунальні підприємства столиці "Кіевпастранссервіс" і "Центр організації дорожнього руху" зазнали збитків від 0, 5 млн до 1 млн грн.

Адвокатка Карина Фанштейн вважає, що норми наказу уряду повинні використовувати не тільки поліцейські.

Эвакуатор Киев цена 450 гривен → круглосуточный эвакуатор Киева

"Прописані в наказі розміри стягнення повинні застосовуватися всіма підприємствами, установами і організаціями, які здійснюють діяльність, пов'язану з доставкою і зберіганням транспортних засобів. Тариф не залежить від суб'єкта, який виявив правопорушення, будь він інспектор або працівник Нацполіціі", – сказала Фанштейн.

На її думку, автомобілісти, які вже оплачували штраф в 1270 грн, наразі не зможуть домогтися повернення переплати або компенсації в судовому поряду. Поки стосовно чиновників КМДА триває слідство, будь-які обставини, які призводять обвинувачі, не можуть вважатися доведеними.

Однак автомобілісти, в яких ще не закінчився термін оскарження постанови про адміністративне стягнення за порушення правил парковки, можуть звернутися до суду і оскаржити таку постанову в рамках адміністративної справи.

"Як додаткова підстава потрібно посилатися на необхідність застосування розмірів плати, встановлених наказом міністерств від 2013 року", – зазначила Фанштейн.

Оскаржити постанову про адмінпорушення правил парковки можна лише протягом 10 днів з моменту його вручення. Проте варто наперед розрахувати, чи не перевищать судові витрати повернення переплаченої суми.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Під Одесою троє матерів пиячили на вулиці і загубили дітей
Право
Під Одесою троє матерів пиячили на вулиці і загубили дітей
Жінки після випивки згадали, що з ними ще були діти, але куди поділася малеча, не знали...
У Києві голий чоловік напав з розбитою пляшкою на відвідувачів кафе
Право
У Києві голий чоловік напав з розбитою пляшкою на відвідувачів кафе
26-річному потерпілому лікарі на місці надали першочергову медичну допомогу...
Водійські права тепер оформлятимуть по-новому: з медичними показаннями і локальними дозволами
Право
Водійські права тепер оформлятимуть по-новому: з медичними показаннями і локальними дозволами
Відтепер у водійському посвідченні з'являться позначки про складання іспиту на авто з автоматичною КПП або про обмеження за станом здоров'я...
На Полтавщині 27-річний чоловік регулярно ґвалтував 6-річного пасинка
Право
На Полтавщині 27-річний чоловік регулярно ґвалтував 6-річного пасинка
Кіберполіція викрила жителя Полтавщини у зґвалтуванні хлопчика та створенні дитячої порнографії...
У Черкасах в кафе розстріляли чоловіка: він помер у лікарні
Право
У Черкасах в кафе розстріляли чоловіка: він помер у лікарні
У Черкасах невідомий у кафе «Львівська майстерня шоколаду» серед білого дня розстріляв з автомата чоловіка. Потерпілий помер у лікарні....