У Києві більшість бомбосховищ не обладнано для тривалого перебування людей

У столиці близько 5 тисяч бомбосховищ. Проте, з них підготовлені і оснащені "сховища" складають всього 10 відсотків - близько 500. Інші – це об'єкти подвійного призначення ("укриття"), до яких входять підвали багатоповерхівок, підземні переходи та паркінги, а також 47 підземних станцій метро.
Про це розповів голова департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук у коментарі "РБК-Україна".
За його словами, далеко не всі підвали будинків зараз обладнані та підготовлені для прийому городян.
Наприклад, у центрі Києва – на Хрещатику – у разі атаки можна сховатися у підземних торгових центрах на Майдані Незалежності та в районі Бессарабського ринку, на паркінгу Центрального універмагу, на станції метро "Хрещатик" або у підвалі "вдома із зіркою" (Хрещатик, 25 ).
Чиновник зазначив, що за минулі вісім років кількість облаштованих об'єктів цивільного захисту вдалося збільшити з 1,5 до майже 5 тисяч. Але із цієї кількості приблизно 19% об'єктів у стані "неготові". І в основному це ті, які перебувають у приватній власності.
Справа в тому, що деякі бомбосховища на території, наприклад, колишніх військових заводів перейшли у приватну власність. Нові власники не дають владі провести інвентаризацію, тому місто не може дозволити людям евакуюватися туди у разі небезпеки.
Подібна проблема виникає і з окремими ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) у столиці. Керівники цих організацій не дають перевіряльникам доступ до підвальних приміщень.
Також Роман Ткачук зазначив, що у таких приміщеннях громадяни зможуть перебувати лише кілька годин, тобто лише час, який знадобиться, щоб перечекати "критичний момент". Вони не обладнані для тривалого перебування людей, там немає запасу продуктів та питної води. А ось у підготовлених бомбосховищах громадяни зможуть перебувати 2-3 доби.